Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Przed randką: weź prysznic, kup kondomy
Młodzi ludzie z 25 krajów na świecie (również Polacy) odpowiadali na pytanie, jakie czynności wykonują przed randką. Ponad 40 procent przyznało, że zawsze pamięta o higienie osobistej, a co czwarty zapewnił, że nie zapomina o antykoncepcji.
W kwestii higieny Polacy okazali się najlepsi – 53 procent chłopców i 49 procent dziewcząt uznało ją za najważniejszą przed randką. Na pytanie, co rozumieją przez higienę osobistą, podawali prysznic, depilację i użycie po nich wody toaletowej lub perfum.
Za odpowiednim zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą opowiedziała się jedna czwarta wszystkich badanych, w tym Polaków. Jest to istotne dla 31 procent polskich dziewczyn i 17 procent chłopców (respondenci stanowili grupę osób w przedziale wiekowym 15-21 lat).


Seks bez zabezpieczenia
Niestety, aż 45 procent badanej młodzieży stwierdziło, że zdarza im się uprawiać seks bez zabezpieczenia. I niestety, ale w tych deklaracjach, czy raczej przyznaniu się do winy, przoduje polska młodzież (prawie połowa pytanych Polek i 43 procent Polaków). Kolejni niefrasobliwi młodzi ludzie pochodzą z Norwegii, Rosji, Szwecji i Słowacji. Najbardziej odpowiedzialni w kwestii pamięci o antykoncepcji są Włosi, Austriacy, Brytyjczycy i Francuzi.


Bo partner nie chciał, bo zapomniałam...
Dlaczego nie zabezpieczamy się na wypadek seksu z nowym partnerem? Bo nie mamy dostępu do antykoncepcji (37 procent Polaków), bo szwankuje nam pamięć (15 procent), bo uważamy, że nam się „to”, czyli ciąża, nie przydarzy (6 procent), bo partner się nie zgodził na użycie prezerwatywy (6 procent), bo nie lubimy sztucznych metod (11 procent) albo znajdowaliśmy się w stanie nietrzeźwym (10 procent). Najczęściej do zapominania o antykoncepcji na skutek alkoholu przyznawali się Norwedzy, Rosjanie z kolei deklarowali antypatię do stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.


Płukanki coca-colą
Ci, którzy znaleźli się w grupie osób zabezpieczających się przed nieplanowaną ciążą, wymieniali stosowanie prezerwatyw, pigułek, stosunku przerywanego, tabletki po niezabezpieczonym stosunku oraz... uprawianie seksu podczas miesiączki i kąpiel po zbliżeniu. Ciekawe i straszne zarazem jest przyznanie się polskich dziewcząt do płukanek coca-colą po stosunku w celu zapobiegnięcia ewentualnej ciąży.


Czyja wina?
Jak widać, samoświadomość dotycząca antykoncepcji jest rażąco niska. Młodzi za przyczynę tego faktu podają brak dostępu do metod antykoncepcyjnych oraz brak edukacji w tym temacie. Wiedzę najczęściej czerpią z internetu oraz od rówieśników.
Niemal połowa wszystkich respondentów idąc do łóżka z nowopoznanym partnerem, nie stosowała żadnego zabezpieczenia nie tylko przed zajściem w ciążę, ale również nie brała pod uwagę zagrożeń chorobami wenerycznymi oraz HIV.
Badanie przeprowadził Instytut Badawczy GfK na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma.

Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

Możesz nas również znaleźć na Facebooku.
Zostań naszym fanem! Zapraszamy!
--- Magda Wieteska ---


Tagi: antykoncepcja, pierwsza randka, randka, seks, seks bez zabepieczenia, związki
Podobne artykuły:
Pierwsza randka i... hop do łóżka Zawiąż mi oczy, nałóż kajdanki... Obalamy mity z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem Nie rozumiem kobiet Całuj mnie... intymnie! Dlaczego mężczyzna zawodzi w łóżku? Kłusowniczki Czas na kompetentną rozmowę o seksie Seks? A mnie tak boli głowa... Czego pragną faceci?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Marlena
Galeria - MARYANA
Galeria - Gosiak
Galeria - anaid13
Galeria - monia
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite