Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Problem spychany pod dywan
Są takie problemy w związku, z którymi mimo czynionych wysiłków nie możemy sobie poradzić. Po kolejnej, nic nowego niewnoszącej kłótni najczęściej decydujemy się na ciąg dalszy zimnej wojny albo rozstanie. Wbrew pozorom to nie są tylko dwa możliwe rozwiązania.


Kiedy partnerzy mają ze sobą problem, często wydaje im się, że ich związek skazany jest na niepowodzenie. Bardzo często rzeczywiście tak bywa, zwłaszcza gdy miłość dawno się już wypaliła, a o przyjaźni nie ma nawet co wspominać – nigdy się nie zawiązała. Wtedy ważymy skalę problemu i gdy szala okazuje się zbyt ciężka podejmujemy decyzję o rozstaniu. Albo żyjemy z partnerem jak pies z kotem, z jakichś sobie tylko wiadomych względów nie mogąc podjąć decyzji o finalnym rozwiązaniu relacji. Może tym powodem są dzieci, może wspólny majątek albo różne inne zobowiązania.


W wiecznym napięciu


Nic jednak nie działa tak destrukcyjnie na człowieka jak stan wiecznego napięcia. Nawet pary, które pozornie żyją ze sobą bez wielkich trzęsień ziemi, ale towarzyszy im niechęć do wspólnych kontaktów i które ograniczają je jak tylko można, bynajmniej nie są ani spokojne, ani szczęśliwe. Z nieszczęśliwych rodziców wyrastają nieszczęśliwe dzieci, więc choćby ten jeden argument powinien skłonić do jakiegoś działania. Poza wszystkim – po co żyć w męce, którą niewątpliwie jest pozostawanie w dziwnych, nieokreślonych, ale podszytych wzajemnym żalem, złością i pretensjami stosunkach.


Pomoc fachowca


Jeśli brak nam odwagi do wyciągnięcia ręki na zgodę albo wszystkie środki już zawiodły, warto skorzystać z porady specjalisty. To może być psycholog, terapeuta, mediator. Ten ostatni wbrew pozorom nie tylko godzi pary, ale też je rozstaje. Pomaga w kulturalnym, bez wzajemnych win i oskarżeń, zakończeniu związku.


Jedynym warunkiem skorzystania z terapii lub choćby konsultacji specjalisty od spraw rodzinnych, partnerskich związków jest motywacja. Jeśli jej brakuje, jeśli sam pomysł wydaje się niedorzeczny lub z góry skazujemy go na porażkę, oznacza to, że terapia żadnych skutków nam nie przyniesie. W tym przypadku obie strony konfliktu muszą zobaczyć najpierw konflikt, a potem potrzebę, by go w jakiś sposób zakończyć: czy to przez pojednanie, czy rozejście się.Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com


--- Magda Wieteska ---


Tagi: czy się rozstać, emocje, kłótnia, pogodzić się, pojednanie, poradnia małżeńska, porady, problem, problem spychany pod dywan, psycholog, rozstanie, rozwód, spychać pod dywan, z partnerem, związek
Podobne artykuły:
Awantura z powodu zakładu Trudne rozmowy Seks na zgodę? Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek Ta druga Żyć po zdradzie Nie opuszczę cię aż do… rozwodu! Mąż mojej mamy, czyli mój...? Wojny domowe, czyli sprzeczki i kłótnie Tylko z przywiązania...
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - crysaliska
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - anaid13
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite