Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Oblicza zdrady
Kto zdradza i dlaczego? Czy kłamstwo można rozpoznać? Po czym poznać, że najbliższa nam osoba zaczyna się oddalać? Zdrada jest główną przyczyną rozwodów i traumatycznych doświadczeń, które często na wiele lat podkopują nasze zaufanie do drugiego człowieka. Zaczyna się całkiem niewinnie.


Nagła metamorfoza, akcja odchudzanie, kupno nowych kosmetyków, ubrań lub pomysł zapisania się na basen, siłownię, aerobic… Od czasu do czasu głuche telefony, kiedy to połączenie urywa się w chwili, gdy osoba po drugiej stronie w panice rzuca słuchawką na dźwięk słów żony/ męża. Bywa, że partner lub partnerka niespodziewanie miewa nawał obowiązków w pracy, które zmuszają do zostawania po godzinach, a kiedy już wraca do domu, szybko ulatnia się do łazienki i rzuca na łóżko, byle uniknąć kontaktu wzrokowego i czym prędzej zapaść w sen. Zdradzający jest rozkojarzony, apatyczny, może tracić zainteresowanie rodziną, partnerem.


Zdrada stosuje różne uniki, od standardowego: jestem wykończony/a, po porozmawiamy innym razem albo: nie czepiaj się, przecież haruję dla naszego dobra. W najgorszym przypadku dochodzi do ataku, podejrzewana o kłamstwo osoba wytyka wady swej drugiej połowy, by wpędzić ją w poczucie winy i tym samym zyskać na czasie. Obwiniana strona, skupiona na walce o partnera, zwykle nie widzi, że problem w znikomym stopniu tkwi w niej samej. Boimy się rozmawiać, żeby nie stracić zaufania w oczach bliskiej osoby. Warto jednak pamiętać, że oskarżyciel to często ten, który nie ufa sam sobie, dlatego za wszelką cenę doszukuje się kłamstwa w innych. Towarzyszy temu ogólna nerwowość i unikanie rozmowy na trudny temat, a kiedy on już się pojawia, to właśnie zdradzany jest traktowany jako główna przyczyna konfliktu.


Podobnie jak morderca lubi wracać na miejsce zbrodni, tak i zdradzający często znajdują rozkosz w tym, by balansować na granicy prawdy i mówić bliskim o kochanku lub kochance, lecz wspominają o nich jedynie jako o dobrych współpracownikach, wspaniałych przyjaciołach, niezrównanych sąsiadach. Czasem wystarczy wymiana spojrzeń lub delikatny uśmiech kochanków w większym gronie znajomych, by niewiedza innych i brak jakichkolwiek podejrzeń dodała związkowi pikanterii.


Paradoksalnie, do rzadkości należą przypadki przyłapania kochanków tête à tête. Dokładny plan i działanie w tajemnicy jest częścią gry, która dodaje cichym związkom smaku i łączy w wysiłkach, by zachować anonimowość. Zdradzani całymi latami mogą żyć w nieświadomości, że są okłamywani i wykorzystywani. Niekiedy wygodniej jest nie widzieć pewnych spraw, które reszcie otoczenia wydają się oczywiste. Pytanie tylko na ile taka postawa przynosi korzyści i czy warto zatracać samego siebie bez żadnych zysków?


--- Beata Wołoszyn ---


Tagi: jak rozpoznać, jak rozpoznać zdradę, kiedy on zdradza, mąż mnie zdradza, objawy, oblicza zdrady, po czym poznać, po czym poznam, zdrada, żona mnie zdradza
Podobne artykuły:
Czy zdrada leży w naturze człowieka? Integracyjne chlanie Moja żona zasłużyła na zdradę Ona myśli, że ją zdradzam Przyjaciółka od serca... męża Nas dwoje, nas troje… Znamy geny odpowiedzialne za zdradę! Rozwód – i co dalej? Żyć po zdradzie Kochając drania
dodaj komentarz
Krzysztof  28-03-12 10:57
czytaj komentarz >>

rr
seba  29-03-12 10:27
zgadzam sie z artykulem
czytaj komentarz >>

WIOLLETA  06-04-12 09:49
czytaj komentarz >>

llallka  22-11-12 01:52
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - crysaliska
Galeria - skiba7
Galeria - malina820
Galeria - ula.sz
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite