Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Nie opuszczę cię aż do… rozwodu!
Czy miłość w wieku niezależności, nastawienia na własne spełnienie w ogóle może istnieć? W czasach gdy liczba rozwodów wzrasta, powinniśmy przykładać większą wagę do kształtowania solidnych więzi. Jak nie dać się rozwodowej modzie budując silne relacje?


Rozwodowe trendy
Z informacji o rozwoju demograficznym Polski na lata 2000-2009, przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że liczba rozwodów w naszym kraju systematycznie wzrasta. W pierwszej połowie lat 90-tych wynosiła zaledwie 49 tysięcy, by w roku 2006 sięgnąć 72 tysięcy. Rok 2009 również nie szczędził par, liczba rozwodów wzrosła w nim w stosunku do zeszłego aż o ponad 6 tysięcy.

Parszywa 14’tka
14 lat - tyle średnio w naszym kraju przeżywają ze sobą rozwiedzieni małżonkowie, a główną przyczyną rozpadów ich związków w Polsce jest niezgodność charakterów. Coraz częściej liczymy się tylko ze sobą, ponad dobro wspólne stawiamy swoje potrzeby, stajemy się sukcesywnymi poligamistami, z jednego związku małżeńskiego wchodząc w kolejny. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn zapewne jest wiele, jednak główną z nich jest brak umiejętności budowania solidnych więzi, opartych nie tylko na emocjach, lecz na odpowiedzialności, zaufaniu połączonym z zaangażowaniem.

Zakochanie to nie wszystko…
W ponowoczesnych czasach pierwszym wyznacznikiem i motywatorem wstąpienia w związek małżeński jest niewątpliwie więź emocjonalna. To właśnie uczucia, a nie tak jak kiedyś względy finansowe, materialne lub układy rodzinne, wprowadzają nas w pierwszy etap dzielenia życia z kimś innym. Ten prawdopodobnie najpiękniejszy okres w naszym życiu, jednak z czasem się kończy, ewoluując w głębsze relacje, bardziej stabilne i odpowiedzialne. Dziś koniec przysłowiowych motylków, oznacza koniec związku. Dzieje się tak dlatego, że powoli tracimy umiejętność budowania związków opartych na głębokich emocjach. Czym jest zatem silna więź? To, właśnie to co łączy, jednoczy, zespala ludzi ze sobą, buduje związek, tworzy powiązanie z drugim człowiekiem. Więź emocjonalna polega na zdolności emocjonalnego uczestniczenia w przeżyciach innej osoby przy zachowaniu swojej tożsamości i niezależności. To coś więcej niż tylko chęć bycia ze swoim chłopakiem czy dziewczyną.

Czas wakacji, czas atrakcji, czas umocnienia więzi
Pogłębiajmy nasze więzi od zaraz. Zbliżają się wakacje, niezależnie od wybranego miejsca pobytu podejmowane przez was inicjatywy będą wpływały na doskonalenie relacji pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Współuczestniczenie w zwiedzaniu, zabawach z dziećmi, grach i tym podobnych elementach wypoczynku powodować będzie nie tylko radość podopiecznych, ale i Waszą szanowni opiekunowie. Prócz tego obecność całej rodziny podczas wycieczek i innych atrakcji przez Was zaplanowanych doda Wam poczucia, że jako rodzina tworzycie nierozerwalną całość. Nie bójcie się, pokazujcie swoje pozytywne emocje, uwidoczni to innym Wasz entuzjazm. Odpowiednie nastawienie przed, w czasie oraz po zakończeniu wspólnego wypoczynku może spowodować, że Wasze wakacje będą niezapomniane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych członków rodziny.

Zapamiętajcie cudowne chwile
Na szczęście są sposoby na przywołanie wakacyjnych wrażeń i zachowanie ich atmosfery na dłużej. Nawet tak prosta rzecz, jak wspominanie miłych chwil nad oglądaniem zdjęć z letnich wyjazdów, pomoże podtrzymywać wakacyjną atmosferę oraz pomóc w budowaniu tak ważnych więzi między wszystkimi członkami rodziny. Dodatkowo w celebrowaniu tych rodzinnych chwil pomoże odpowiednia oprawa posiadanych zdjęć. Fotoksiążka oferowana przez firmy takie jak na przykład Superfoto.pl, umożliwia utrwalenie ich w sposób, który pozwoli na cieszenie się letnimi wspomnieniami przez długie lata. W ten sposób członkowie rodziny będą mogli spędzić długie jesienne wieczory na wspomnieniach, snuciu ciekawych opowieści, a poprzez to – na dbaniu o więzi, które trzymają rodzinę razem.
--- Dariusz Ptaszek ---


Tagi: miłość, moda na rozwód, rozwód, rozwodowe trendy, rozwodzę się, ślub, związek
Podobne artykuły:
Bo razem jest łatwiej Tylko z przywiązania... Wieloletnie związki – sekret ich trwania. Miłosne rytuały Rozwód – i co dalej? Fundament związku – zaufanie Pieniądze w związku Płeć przyjaźni Kiedy chemia mija... Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek
dodaj komentarz
Gosia  29-06-10 04:00
czytaj komentarz >>

Kasia  07-08-10 08:34
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite