Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Kiedy mężczyzna traci testosteron
Kiedy mężczyzna kocha kobietę, zazwyczaj stara się ją rozumieć, dociekać przyczyn jej złych stanów, niezadowolenia. Kiedy kobieta kocha mężczyznę, najczęściej się na niego obraża, biorąc wszystkie jego niepowodzenia do siebie.
U kobiet przekwitanie jest widoczne niemal jak na dłoni, bo wiąże się z szeregiem objawów, które od dawna wpisane są w pojęcia medycyny - wystarczy wspomnieć tylko o zanikającej menstruacji. Mężczyzn w odniesieniu do andropauzy zdiagnozować jest o wiele trudniej, bo nie występują u nich tak wyraźne fizyczne dolegliwości.


A może on kogoś ma?
Mimo, że postrzegamy się jako empatyczne i bystre, czasem nie zauważamy, że partner wchodzi lub co gorsza już wszedł w okres andropauzy. Jego spowolnienie, rozdrażnienie, utratę energii i zmniejszenie popędu seksualnego często przypisujemy problemom w pracy, a jeszcze częściej obwiniamy go, że znalazł sobie nowy „obiekt” erotyczny, stąd zmiana w jego zachowaniu. Milczymy więc obrażone albo szykujemy się do decydującego starcia. Na nasze usprawiedliwienie niech przemówi fakt, że mężczyźni nie wykazują potrzeby zwierzeń, szczególnie, gdy mają problem. Jeszcze gorzej bywa, gdy problem jest przez nich niezdefiniowany albo starają się go zatuszować.


Poznaj i zrozum partnera
Tymczasem wystarczy trochę wiedzy o partnerze, aby zorientować się, co jest przyczyną przemiany bliskiego człowieka. Często mężczyźni nie chcą przyznać się sami przed sobą do wkroczenia w fazę, która przestała być już fazą młodości. Na kłopoty z potencją (jedne z najbardziej dołujących w andropauzie) reagują niedowierzaniem i lękiem. Bierze się to po części z niewiedzy, po części z braku akceptacji nowego stanu.
Tak jednak być nie musi.


Wspólne zajęcia zbliżają
Nowoczesna medycyna jest w stanie pomóc w zakresie zwiększenia testosteronu (kuracje hormonalne) oraz, co wiadomo już od kilkunastu lat, pomóc w problemach z potencją.
Życie ze starzejącym się mężczyzną nie musi być pasmem wiecznej udręki. Jego drażliwość można zmniejszyć, okazując mu zrozumienie i wsparcie. Zachęcajmy partnera do aktywności fizycznej, a najlepiej włączmy się w tę aktywność razem z nim. Nie chodzi o wyczynowe sporty (w okresie andropauzy zmniejsza się siła mięśni), jedynie o zdrowy ruch, przy czym warto pamiętać, że wspólne zajęcia aktywizujące ciało zbliżają małżonków do siebie. W sypialni zaś dobrze byłoby się postarać o większą empatię, nie odsuwając od siebie niedomagającego kochanka, ale okazując mu czułość, miłość i ciesząc się, kiedy seks bywa udany.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: andropauza, kłopoty z potencją, mężczyzna, potencja, testosteron, związki, zwiększenie testosteronu
Podobne artykuły:
Rola i pozycja mężczyzny Jeśli nie chcesz mojej zguby... Hormonalne nastroje mężczyzn. Jakich kobiet unikają mężczyźni? Wychowywać czy tresować? Heteropolitan Kobieta vs mężczyzna Facet na zakupach Rozwód – droga przez piekło Powrót do przeszłości
dodaj komentarz
  18-01-11 04:47
niestety wszystkich nas to czeka wiec puki co cieszmy sie potencja i korzystajmy z niej:P
czytaj komentarz >>

Jolka  20-01-11 11:07
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Marzena
Galeria - MARYANA
Galeria - kasia1k
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - gosiaczek2901
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite