Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Jeśli nie chcesz mojej zguby...
W każdym związku partnerskim powinna panować równowaga, czyli otrzymuję tyle samo, ile ci daję. Oczywiście, nie zwalnia to obu stron z niespodzianek czynionych z myślą o partnerze. Kwiaty, czekoladki, drobne prezenty bez okazji to miłe podkreślenie uczuć i gest świadczący o naturalnej potrzebie obdarowywania bliskiej sercu osoby.
Sytuacja zmienia się, gdy tylko jedna strona pragnie prezentów – i tych natury materialnej i wszelkich innych dowodów potwierdzających uczucie partnera. – Mój chłopak mnie za mało kocha – twierdzi Justyna. Skąd taka wątpliwość? – Nie kupuje mi tego, co powinien. Oczekuję, że będzie o mnie dbał, będę dostawać od niego prezenty i to nie tylko w dzień urodzin. Kiedy patrzę na facetów moich przyjaciółek, po prostu zazdroszczę tym dziewczynom. Powiem szczerze – aż mnie zżera ta zazdrość. Bo taka Iwona na przykład. Ani piękna ani wybitnie mądra czy seksowna, a praktycznie nie ma tygodnia, żeby czegoś nowego na sobie nie miała. I nie kupuje tego za swoje pieniądze, tylko ma od Jarka. A to nową sukienkę, a to buty albo łańcuszek. Facet Beaty z kolei dba o jej podniebienie i dobrą formę. Zaprasza do restauracji, funduje wczasy albo wypoczynek w SPA. A mój? Robi mi prezenty tylko z okazji urodzin i świąt. W dodatku czym mnie obdarowuje? Książkami albo czymś praktycznym. Na Boże Narodzenie dostałam od niego mikser. Zupełnie, jakby widział we mnie jakąś gosposię – skarży się Justyna.


Ja tobie tyle, ale ty mnie nic...
Nie rozmawiała dotychczas z Jarkiem na ten temat. Twierdzi, że źle by się czuła, prosząc o coś, co jej się należy. Spróbowała za to innego sposobu - kupiła kilka razy zupełnie bez okazji prezent dla swojego chłopaka. I jaka była jego reakcja? – Ucieszył się, bo trafiłam w jego potrzeby estetyczne, ale nie dało mu to nic do myślenia. A ja jak głupia czekałam na rewanż – uśmiecha się z zakłopotaniem.


Egoista czy sknera?
Być może Jarek należy do sknerusów. Może też jest bardzo oszczędny. Może to wielki egoista. Albo facet uważający, że kobietę trzeba trzymać krótko, bo inaczej się rozbestwi.
Jeśli jest rzeczywiście którymś z tych typów, lepiej pozbyć się go, zanim będzie za późno. Życie ze skąpcem lub totalnym egocentrykiem to opcja dla kobiet-męczennic.
Ale może też być tak, że Jarek jest po prostu wolno myślącym mężczyzną. Trochę gapowatym, mało bystrym i gdy mu się nie powie o swoich oczekiwaniach, on się ich na pewno nie domyśli, a tym samym ich nie spełni.


Każdy dorosły mężczyzna powinien...
Zastanowić się jeszcze trzeba nad swoimi wymaganiami. Czy chcę prezentów-niespodzianek, bo uwielbiam je dostawać czy chcę po prostu dorównać koleżankom? I czy mojego chłopaka stać na wydatek weekendowy rzędu kilkuset złotych czy może granica jego możliwości finansowych kończy się na sobotnim kinie i kolacji w niewyszukanym lokalu?
Pamiętajmy też, że poza nastolatkami każdy dorosły, pracujący mężczyzna kiedy zaprasza kobietę na randkę, powinien mieć na tyle funduszy, aby zapłacić i za kolację i za kino.
A jeśli nie ma – może niech lepiej spędzi wieczór w domu sam na sam na czacie internetowym. Tu może robić prawie wszystko bez konieczności wyciągania portfela z kieszeni.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

Możesz nas również znaleźć na Facebooku.
Zostań naszym fanem! Zapraszamy!
--- Magda Wieteska ---


Tagi: dowody miłości, mężczyzna, miłość, mój chłopak mnie nie kocha, okazywanie uczuć, prezenty, uczucie, związki
Podobne artykuły:
Rola i pozycja mężczyzny GWIAZDKOWY PORADNIK Kłusowniczki Kiedy mężczyzna traci testosteron Wychowywać czy tresować? Jakich kobiet unikają mężczyźni? Mam ochotę na romans ŚWIĄTECZNE PREZENTY – JAK WYBRAĆ BEZPIECZNE? Dlaczego się ze mną ożenił? Całuj mnie... intymnie!
dodaj komentarz
tak
Ziaja  15-02-11 09:52
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - kasia1k
Galeria - Dorota
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - alergena
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite