Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Feromony na urlopie – czy działają?
Urlop to czas, w którym - obok odpoczynku i nieprzerwanego relaksu - nawiązujemy najwięcej nowych znajomości, a te już nawiązane pielęgnujemy bardziej niż zwykle. To podczas urlopu właśnie uprawiamy więcej seksu, bo zwyczajnie - będąc wypoczętym i wyspanym - mamy na ten seks większą ochotę. Czy pomagają nam w tym feromony?


Sezon urlopowy praktycznie w pełni. Jeśli jeszcze nie wyjechaliśmy na długo wyczekiwane wakacje, z pewnością mamy takie w planach, albo chociaż staramy się je zaplanować.


Spory wpływ na nasze urlopowe nastroje i poziom libido mają, nie tylko w okresie letnim, feromony. To właśnie latem jednak, wydzielamy ich więcej, a więc i silniej oddziałują na nasze otoczenie, przyciągając na przykład potencjalnych partnerów seksualnych.Jak informuje Wiktor Koszycki z portalu Feromony.pl,  - Przed i w sezonie urlopowym otrzymujemy bardzo wiele zapytań o to, jakie feromony najlepiej sprawdzają się w uwodzeniu podczas wakacyjnych wyjazdów. Klienci - single są zdeterminowani, aby  - kiedy, jak nie teraz - poznać swoją drugą polówkę, a ci w stałych związkach, aby rozgrzać temperaturę w sypialni.

Czy feromony faktycznie działają?


Jak podkreśla Wiktor Koszycki – nic bardziej mylnego.  - Organizm człowieka również wydziela feromony. Są one obecne w pocie i odpowiadają za nasz obraz w oczach partnera. Dlaczego? Bo oddziałują na podświadomość. Z tego też powodu nie wyczujemy ich zmysłem węchu – zaznacza Koszycki. - Odbiór feromonów polega na stymulowaniu narządu nosowo-lemieszowego, tzw. VNO, znajdującego się w przegrodzie nosowej. Stąd impulsy kierowane są bezpośrednio do podwzgórza mózgu, które z kolei jest odpowiedzialne za bezwarunkowe, instynktowne reakcje ludzkie. Dlatego właśnie często nie do końca rozumiemy skąd bierze się nasze zainteresowanie tym, a nie innym partnerem. Sceptyków zawsze kierujemy do przeprowadzonych badań nad feromonami. Udowadniają one bowiem ich faktyczny wpływ na człowieka – dodaje.Pomówmy o konkretach...  


Wyniki licznych eksperymentów z udziałem feromonów, opublikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia, znajdują się aktualnie w Narodowej Bibliotece Medycyny.


Badania przeprowadzone w Stowarzyszeniu Nauk Chemoreceptywnych na Florydzie potwierdzają wpływ tych związków na naszą fizjologię i zachowanie.


Naukowcy zbadali działanie Androsteronu i Androstenolu (męski feromon, produkowany w okresie dojrzewania) na zachowania kobiet. Przebadano czternaście pań w płodnej fazie cyklu. Mężczyznę spryskano na przemian - mieszaniną Androstenolu i Androsteronu oraz placebo - wodą o zapachu drzewa sandałowego.


Kobiety zdecydowanie częściej nawiązywały kontakt wzrokowy z mężczyznami, którym zaaplikowano feromony. Częściej się śmiały i stwierdziły, że mężczyzna, bardziej je pociągał.


Wyniki tych badań potwierdzają udowodniony już wpływ Androstenolu na nastrój kobiet oraz zmianę ich zachowań.


W innych eksperymentach naukowcy zmierzyli poziom kortyzolu (hormonu produkowanego przez korę nadnerczy) w ślinie kobiet, po tym, jak badane wąchały Androstadienon – feromon obecny w pocie mężczyzn. Okazało się, że jego wdychanie zwiększa poziom kortyzolu w ślinie kobiet. Wyniki doświadczenia pokazują, że wdychanie feromonów rzeczywiście wpływa na zmiany fizjologiczne u ludzi.Syntetycznie wytwarzane ludzkie feromony zawsze będą miały zwolenników, jak i przeciwników. Jakkolwiek ich działanie wydawałoby się niewiarygodne, faktem jest, że związki te cieszą się coraz większą popularnością, a okres wakacyjny – i liczniejsze okazje do flirtu - sprzyja ich stosowaniu. Wiele osób powie „Ja ich nie potrzebuję, przecież nie mam problemów z nawiązywaniem kontaktów”, niemniej jednak urlop to czas, w którym pozwalamy sobie na więcej. Dlaczego więc nie spróbować czegoś nowego?


 


 


--- www.feromony.pl ---


Tagi: feromony, jak uwodzić, jesienne, uwodzenie
Podobne artykuły:
Jesienne uwodzenie Siła bezwonnego zapachu Lato w pełni - jak je wykorzystać? Jak się porozumieć nie tylko w Dniu Kobiet Gdy jesteś zestresowany - odpychasz kobiety O walentynkach słów kilka... Jesienne Muffinki Sposób na menopauzę Uwodzić za nos Idzie jesień – nie ma na to rady?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite