Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Długie oczekiwanie na dziecko
Niektóre kobiety oczekują na własne dziecko nawet kilkanaście lat. Najpierw przez kilka lat starają się, wykorzystując wszystkie dostępne osiągnięcia medycyny a kiedy to nie przynosi rezultatów, zaczynają odwiedzać domy dziecka, aby tam odszukać swoje szczęście. Walka o rodzicielstwo w przypadku tych par wymaga bardzo dużego zaangażowania obu współmałżonków, bez chęci i współpracy nie da się bowiem przez to przejść bez szwanku na psychice.
Jak czuje się kobieta, która nie może zajść w ciążę?
Na takim etapie życia kobiecie może się wydawać, że tylko dziecko może przynieść jej szczęście, że bez niego nie da się żyć dalej, że bez dziecka nie stanie się pełnowartościową kobietą.
Najtrudniejsze w okresie oczekiwania są niezliczone badania, które jedno po drugim przynoszą kolejne rozczarowania a zdobywana przy okazji fachowa wiedza sprawia, że kobieta przestaje wierzyć i mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenie leczenia. Ogarnia je wtedy niepewność, czasami nawet rezygnacja.
Najważniejsze, żeby comiesięczne rozczarowania przeżywać razem, we dwoje, bo jeżeli jeden z małżonków jest przeciwny, lub po prostu zrezygnowany, kłopoty w małżeństwie są nieuniknione!

Może jednak adopcja?
Ale jeśli oboje małżonków przyjmuje możliwość adopcji dziecka, przestają się tak bardzo stresować i podchodzić do tej sytuacji nazbyt emocjonalnie. Wtedy często zdarza się, że coś się w nich nagle odblokowuje i ....zachodzą w ciążę.
Również kiedy w domu pojawia się dziecko adoptowane znika jakaś niewidzialna blokada psychiczna. Instynkt macierzyński i niewytłumaczalne hormony szczęścia i radości powodują, że kobieta zachodzi w ciążę, która jeszcze kilka miesięcy temu była zdaniem lekarzy zupełnie nieosiągalna - i staje się cud poczęcia i narodzin.


Czy bezpłodność to czyjaś wina?
Na szczęście krążący jeszcze do niedawna stereotyp, że bezpłodność to domena kobiet – bezpowrotnie runął. Teraz pary badają się razem i wielu mężczyzn uświadamia sobie, że to może być ich wina. Niepłodność jest chorobą par i tak należy ją traktować.

Późne macierzyństwo.
Późne macierzyństwo to zazwyczaj macierzyństwo wymarzone, wymodlone, długo oczekiwane, więc przez sam fakt trudnych doświadczeń musi być ono dojrzałe, poważne i bardzo odpowiedzialne.
Czy kobieta, która przez wiele lat oczekiwała na swoje dziecko, będzie matką rozsądną i nie przelewającą swoich uczuć w nadmiarze, czy też nadopiekuńczą – to zależy od konkretnej kobiety.

Są też matki, które urodziły dzieci będąc bardzo młodą i wcale się za długo o potomstwo nie starały a też nie jest im obcy grzech nadopiekuńczości.
Wydaje mi się, że kwestia wychowania dzieci na wartościowych ludzi nie zależy więc od wieku rodziców, ale od osobistego nastawienia i konsekwentnego z nimi postępowania.


Zapraszam do dyskusji na forum:
http://www.matkapolka.com.pl/forum/viewtopic.php?p=235#235
--- matkapolka ---


Tagi: adopcja, bezpłodność, dziecko, nie mogę zajść w ciążę, oczekiwanie na dziecko, późne macierzyństwo, staram się o dziecko
Podobne artykuły:
Adopcja – szansą na normalność Nas dwoje, nas troje… Lato – najlepsza pora na dziecko! Późne rodzicielstwo To nie ja cię urodziłam Dwie mamusie, dwóch tatusiów Matka Polka Dziecko idzie na bal karnawałowy Dlaczego warto chodzić z maleństwem na basen? Jak rozwiązywać konflikty
dodaj komentarz
Hania  13-03-09 08:18
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Anik111
Galeria - Magdalena
Galeria - agusia_83
Galeria - alergena
Galeria - monia
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite