Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Wspólne życie zabija namiętność?
Wydawałoby się, że bliskość idzie w parze z pożądaniem seksualnym. Jednak, jak twierdzą seksuolodzy, nic bardziej mylnego. Codzienne obcowanie z partnerem zmniejsza popęd i powoduje, że w sypialni zaczyna powiewać nudą.Pary rozdzielone odległością skarżą się na konieczność rozstań. To one jednak mają największe szanse na stworzenie związku, w którym namiętność tlić się będzie jak najdłużej. Każde spotkanie jest bowiem świętem, a spragnieni siebie kochankowie dają sobie nawzajem maksimum rozkoszy, bez żadnej presji, poczucia obowiązku, a tylko i wyłącznie z potrzeby i ochoty.
Inaczej bywa w związkach ludzi stale mieszkających ze sobą. Problemy dnia codziennego nie są jeszcze najgorsze, ale regularna obecność kochanka, którego ma się na wyciągnięcie ręki o każdej porze dnia i nocy, działa osłabiająco na pożądanie.
Nie oznacza to, oczywiście, że ludzie kochający się powinni mieszkać osobno. Taka sytuacja prowadzi bowiem często do frustracji powodowanych tak tęsknotami jak i złością, gniewem, smutkiem, że partner nie uczestniczy w naszym życiu, a które to emocje odczuwane przez dłuższy czas zatruwają nam relację. Również wspólne wychowanie dzieci wyklucza raczej pozostawanie na odległość.


Rozstania dobre dla seksu
Jednak to pary rozdzielone odległością (wystarczy, że nie mieszkają wspólnie) mają z reguły lepszy seks od formalnych małżonków. Bo oczekiwanie na kochanka wzmaga podniecenie. Czekając, przygotowujemy się do aktu miłosnego staranniej niż odbywając go codziennie, niejako z rozpędu, bo przecież żyjemy razem, śpimy co dzień w jednym łóżku, razem gotujemy, jemy, sprzątamy.
Spędzając siłą rzeczy reglamentowany czas z partnerem, bardziej dbamy o jakość wspólnie przeżywanych chwil, w tym miłosnych uniesień. Świadomość rozstania powoduje, że chcemy wspólne dni uczynić jak najbardziej barwnymi i czerpać z nich jak najwięcej przyjemności.


A jeśli czujesz dyskomfort?
Chcesz mieć dobry seks na dłużej, zapomnij o wspólnym mieszkaniu – taka recepta byłaby najprostsza, ale też mocno dyskomfortowa. Odgórna świadomość niemożności stworzenia trwałego związku opartego na wspólnym, codziennym życiu frustruje przecież mocno. Wyjściem jest chyba czas – niespieszny, bez nadmiernego planowania i po prostu przyjmowanie tego, co niosą nam kolejne dni. I cieszenia się z obecności kochanka dopóty, dopóki taka relacja będzie nam odpowiadać. Bo kiedy zamiast radości zaczniemy odczuwać złość i frustrację, przyczyną ich może wcale nie być rozłąka z partnerem, ale spadek pozytywnych uczuć w stosunku do niego.Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: brak namiętności, brak pożądania, łóżko, małżeństwo, na odległość, namiętność, nie czuję pożądania, nie ma namiętności, nie ma pożądania, pożądanie, seks, wspólne życie zabija namiętność, zabija namiętność, związek
Podobne artykuły:
Kiedy chemia mija... Przywrócić namiętność Kobiety bez wymagań Chcę się kochać, a ty śpisz Czy stały związek musi być nudny? Bezpieczny romans Seks na zgodę? W pogoni za orgazmem Seks? To nie dla mnie Nie kocham mojego męża...
dodaj komentarz
O
a.  21-08-11 11:10
czytaj komentarz >>

Artur  22-08-11 07:57
czytaj komentarz >>

Basia  24-08-11 07:05
czytaj komentarz >>

inka  26-08-11 11:01
czytaj komentarz >>

.
ada  27-08-11 11:11
czytaj komentarz >>

Artur  27-08-11 12:55
czytaj komentarz >>

:)
patrycjabr84  28-08-11 09:05
sama prawda
czytaj komentarz >>

.
kja  03-09-11 05:38
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Marzena
Galeria - MARYANA
Galeria - Marlena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - alergena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite