Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
W pogoni za orgazmem
Coraz częściej pojawia się powszechne pytanie, co z orgazmem kobiety. Jeśli jest – wszystko w porządku, a jeśli nie ma, to co? Próbować osiągnąć go za wszelką cenę, a może dać sobie spokój i cieszyć się z ogólnej satysfakcji z pożycia?


Z orgazmem jest niemal tak samo jak ze wszystkimi innymi rzeczami, o które bardzo się staramy, a które same z siebie nie przychodzą. Im bardziej chcemy je przywołać, tym trudniej to wychodzi. Ale wystarczy odpuścić siłowe działanie, postarać się o większy spokój i wtedy najczęściej gdy znika presja, a w jej miejsce pojawia się zadowolenie z obecnego stanu rzeczy – pożądana rzecz staje się coraz bliższym celem.


Dlaczego nie mam orgazmu?
Często tak bywa, choć nie zawsze. Zdolność do przeżywania kobiecego orgazmu uzależniona jest od szeregu czynników. Po pierwsze, wiąże się z emocjonalnym bezpieczeństwem kobiety. Jeśli źle się czujesz przy partnerze, jego pieszczoty nie sprawiają ci przyjemności, szanse na orgazm maleją do zera. Podobnie jest wtedy, gdy do seksu masz negatywny stosunek. To tak jakbyś miała cieszyć się, wstając co rano do znienawidzonej pracy, która cię męczy, irytuje albo upokarza.
Poczucie własnej wartości i pełnej akceptacji własnego ciała to kolejny aspekt udanych stosunków płciowych. Gdy lubisz siebie, będziesz dbała o dostarczanie sobie przyjemności, także zmysłowych. Bo nawet najbardziej troskliwy i kochający partner nie jest w stanie zastąpić drugiemu człowiekowi miłości własnej.


A może masaż?
A jeśli lubisz się, znasz swoje ciało, a orgazmu nadal ani śladu? Zamiast od razu pędzić do seksuologa zastanów się najpierw, czy podczas akcji miłosnej jesteś zrelaksowana, odprężona i masz rzeczywistą ochotę na baraszkowanie w łóżku. Napięcie zgromadzone w mięśniach ma istotne przełożenie na głowę, na mózg, w których dochodzi do spełnienia. Stymulacja narządów intymnych najczęściej wywołuje podniecenie, ale zdarzają się też przecież orgazmy wywołane pobudzaniem innych, wydawałoby się, dość neutralnych seksualnie, części ciała. Poza tym orgazm występuje także podczas spania albo na skutek reakcji fizycznej partnera.
Dobrym przygotowaniem do miłości po dniu pełnym napięć i stresów jest masaż. Dopiero zrelaksowane ciało jest w stanie przyjąć bardziej stymulujące bodźce. Poza tym taki masaż może być także elementem gry wstępnej.


... albo wizyta u specjalisty
A gdy spełnienie nadal nie przychodzi?
Być może jesteś psychicznie niezdolna do orgazmu, na skutek wcześniejszych przykrych doświadczeń seksualnych i pomimo podniecenia nie udaje ci się szczytować. Wtedy rzeczywiście warto udać się do specjalisty, który potwierdzi bądź zaprzeczy twojej teorii i pomoże ci dojść do ładu z własnymi reakcjami seksualnymi.
Wydaje mi się jednak, że najważniejsze w pożyciu z partnerem są chwile, z których czerpiemy przyjemność, a drugorzędnym staje się, czy chwile te zakończą się szczytowaniem czy nie. No, chyba że bardzo nam zależy na końcowym spełnieniu i bez niego nie wyobrażamy sobie satysfakcjonującego seksu. Wtedy rzeczywiście starajmy się, stawajmy na głowie, próbujmy różnych technik, treningów. Tyle, że w nieustannej pogoni za orgazmem możemy utracić to, co w miłości najpiękniejsze – bliskość z partnerem. Jeśli do seksu podchodzi się zadaniowo, zazwyczaj tak bywa...


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: chcę mieć orgazm, kobiecy orgazm, łóżko, mieć orgazmu, nie mam orgazmu, nie mogę, orgazm, seks, w pogoni za orgazmem, związek
Podobne artykuły:
Udawany orgazm Kobieca rozkosz Nadwaga a seks Seks na zgodę? Symulantki orgazmu Wspólne życie zabija namiętność? Chcę się kochać, a ty śpisz Nowy trend: seks z kolegą Porno tylko dla mężczyzn? Kiedy w łóżku nie iskrzy
dodaj komentarz
:)
  20-08-11 07:19
czytaj komentarz >>

banan  22-08-11 05:55
Ciekawe
czytaj komentarz >>

Sylwia  22-08-11 07:14
a napewno przyjdzie sam :)
czytaj komentarz >>

tak
m  24-08-11 04:50
czytaj komentarz >>

Ania  25-08-11 11:14
czytaj komentarz >>

natalia  25-08-11 07:15
;P
czytaj komentarz >>

olewka  26-08-11 10:01
czytaj komentarz >>

patrycjabr84  27-08-11 06:19
czytaj komentarz >>

taj  30-08-11 01:52
czesto pomaga na osiagniecie orgazmu
czytaj komentarz >>

;)  30-08-11 03:12
czytaj komentarz >>

ela  30-08-11 04:40
czytaj komentarz >>

:)
mysz3006  31-08-11 07:59
czytaj komentarz >>

kk  01-09-11 12:57
czytaj komentarz >>

:)
kit  01-09-11 01:46
czytaj komentarz >>

:D
Anka  02-09-11 01:59
czytaj komentarz >>

art
ss  02-09-11 01:55
czytaj komentarz >>

art
ja  02-09-11 05:19
czytaj komentarz >>

paula  03-09-11 11:07
czytaj komentarz >>

Dawi  03-09-11 11:49
Czekaj cierpliwie....
czytaj komentarz >>

:)  03-09-11 02:42
bywa
czytaj komentarz >>

;)  03-09-11 04:46
czytaj komentarz >>

.
kja  03-09-11 05:33
czytaj komentarz >>

;)  04-09-11 07:23
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - plumka6
Galeria - Grażyna
Galeria - alergena
Galeria - agusia_83
Galeria - gosiaczek2901
Galeria - Marysia
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite