Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Czy "ufać" zawsze oznacza "kontrolować"?
Zaufanie jest podstawą każdego związku. Jednak ślepa ufność może każdego doprowadzić do zguby. Ta teoria ma swoje zastosowanie szczególnie w przypadku bardzo bliskich relacji międzyludzkich, w których jedna z osób może dążyć do wykorzystania pokładanego w niej zaufania. Jak się przed takimi zachowaniami bronić?

Zaufanie w związku


Tworzenie właściwego środowiska, umożliwiającego prawidłowy rozwój stosunków międzyludzkich, nie jest zdecydowanie łatwym zadaniem. Ten proces wzajemnego uczenia się siebie połączony z jednoczesnym ofiarowaniem sobie wzajemnie dużego ładunku zaufania, powinien ewoluować w kierunku coraz większego zrozumienia i czerpania coraz większej przyjemności ze wspólnego bycia razem.


Nie ulega wątpliwości, że każdy związek przeżywa dobre i złe chwile. Szybkie tempo życia nastawione na realizację zawodowych celów, traktowanie życia prywatnego po macoszemu oraz nastawienie na wychowywanie dzieci często sprawiają, że partnerzy lub małżonkowie wolno, ale namacalnie odsuwają się od siebie. To osłabienie wzajemnych więzi połączone dodatkowo z wygaśnięciem pierwszej początkowej fascynacji seksualnej może powodować różnego rodzaju konsekwencje, prowadzące niejednokrotnie do zdrad, romansów i w efekcie do całkowitego zerwania więzi.


Zdrada w związku


Niewierność w każdym związku jest olbrzymim naruszeniem pokładanego w partnerze zaufania, które jest oferowane mu bezwarunkowo podczas podejmowania decyzji o wspólnym życiu. Należy jednak pamiętać, że każdy związek – zarówno małżeński, jak i luźny związek partnerski – jest narażony na różnego rodzaju wyzwania i tylko od uczciwości partnerów zależy, czy będzie mógł długo funkcjonować.


Zdrada czy romans mogą być pierwszym krokiem w kierunku rozpadu związku, co może doprowadzić nie tylko do szkód moralnych i emocjonalnych u poszkodowanego partnera, ale także powodować zupełną zmianę poziomu życia, jak to często ma miejsce po rozwodach. Jeśli w związku nastąpiło ochłodzenie kontaktów, pojawiają się pewne niedomówienia lub po prostu czuje się oddalenie partnera, warto w takich wypadkach szybko reagować i nie czekać na to, że życie rozwiąże problem. W takich sytuacjach trzeba stosować zasadę „ufam, ale kontroluję”.


W rozwianiu wszystkich wątpliwości lub stuprocentowym potwierdzeniu obaw może pomóc wyspecjalizowana agencja, zajmująca się profesjonalnie usługami detektywistycznymi, taka jak Detektyw24. Wykorzystując wszystkie zgodne z prawem elementy dochodzeniowe, uwiarygodni obawy lub uspokoi podejrzenia. Co więcej, agencje te działają często na terenie całej Polski i dostarczają dowody, które w związku z tym, że zostały zebrane godnie z prawem, mogą być wykorzystane później w każdym procesie sądowym jako materiał służący wyegzekwowaniu przynależących pokrzywdzonej stronie praw.


 


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Magia Świąt? Poznaj przyczyny występowania biegunek Ciężarna za kółkiem Chcesz być zdrowa? Zadbaj o swoje jelita! Jak był stary rok dla Polaków? LIVEX 4TE – zabierz ze sobą na majówkę Przepis Karoliny na sernik Jak jazda na rowerze wpływa na nasze ciało? Pierwsza randka i... hop do łóżka Aby twoje nogi nadążyły za tobą!
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - alergena
Galeria - MARYANA
Galeria - Dorota
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - monia
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite