Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Związki
Bo każdy ma jakąś przeszłość
Podobno nie ma nic gorszego od zazdrości o przeszłość. Dlatego też coraz więcej par unika tego tematu. „Było, minęło, a teraz jesteśmy razem i tylko to się liczy”. Oczywiście, nie ma sensu żyć przeszłymi historiami, ale jeśli nic nie wiemy o kochanku, to też nie jest dobra sytuacja...


Ile on/ona miał związków. Czym się trudnił, zanim poznał mnie. Jaką ma rodzinę, do której mnie nigdy nie prowadzi. Kto do niej/niego wydzwania po nocach.
Wszystkim tym pytaniom na imię przeszłość. Bo on/ona tak ci właśnie mówi. Rodzina? Nie utrzymuje z nią kontaktów, więc przeszłość. Wcześniejsze zatrudnienia? Były, minęły, więc także przeszłość. Partnerzy/partnerki? To już historia. A ta/ten, co dzwoni nocami, to też z zamierzchłych czasów jest. Nie będę ci o niej opowiadał/a, zresztą, sam/a zobacz, nie odbieram tych telefonów...
Żyjmy dniem dzisiejszym, po co ci wiedza o tym, jaki kiedyś byłem/byłam?


Niekoniecznie jak na spowiedzi, ale...
Można i tak. Wziąć człowieka jak się bierze czystą, niezapisaną kartkę. Jak dziecko z domu dziecka, o którym nic nie wiemy, ponad to, że bardzo potrzebuje naszej miłości.
O ile jednak o dziecku cokolwiek wiemy i mamy wpływ na dalsze jego kształtowanie, o tyle dorosły człowiek ukształtowany już dawno jest. I nic w tym dziwnego ani złego, że chcielibyśmy (chciałybyśmy, bo jednak więcej jest nas – ciekawych kobiet) wiedzieć, kto i co go tak ukształtowało.
Każdy ma jakąś przeszłość. Nie trzeba spowiadać się przed partnerem jak przed księdzem w konfesjonale, ale kompletne milczenie na swój temat dowodzi ni mniej ni więcej tylko braku zaufania. Oraz być może jakichś strasznych tajemnic, po poznaniu których, nie pozostaje nam nic więcej oprócz odwrócenia się na pięcie i uciekania gdzie pieprz rośnie.


Bez zaufania nie ma bliskości
Nie wiem jak Wy, ale ja nie chciałabym znaleźć się w związku, gdzie mój partner poskąpiłby mi wiedzy o sobie. Czułabym się wtedy niewarta zaufania, a co za tym idzie, bliskości.
Oczywiście, że każdy ma takie rejony, w które nawet sam niechętnie zagląda, ale też bez przesady z tymi wszystkimi sekretami! Co złego jest w opowiedzeniu o byłym małżeństwie, byłej pracy, rodzinie?
Ludzie dorośli, którzy spotykają się w niepierwszej wiośnie życia, muszą mieć za sobą jakieś doświadczenia. W innym razie świadczyłoby o nich, że wychowali się na bezludnej wyspie.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: co o nim wiem, emocje, nic o nim nie wiem, przeszłość, przeszłość partnera, zazdrość, związki
Podobne artykuły:
Wspólna szafa, wspólna poczta? Czy warto...? Czego pragną faceci? Kiedy mnie już nie będzie... Przed Dniem Babci i Dziadka Mój syn miałby dziś 18 lat... Jeśli nie chcesz mojej zguby... Poród z mężem? Kiepski pomysł Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - zuzamm
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite