Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie dziecka
Witaminy. Czy można przedawkować?
Witaminy też można przedawkować! Jest to nawet groźniejsze, niż ich niedobór! Nadmiar witaminy A może uszkodzić wątrobę i kości a zbyt dużo witaminy C – wywołuje biegunki.


Przed zakupem witamin dla dziecka należałoby się skonsultować z lekarzem, czy takowe w ogóle są naszemu dziecku potrzebne. Pamiętajmy, że do wielu artykułów spożywczych dodawane są syntetyczne witaminy. Dostępne na rynku soki i dżemy są bardzo często wzbogacane witaminą C, płatki śniadaniowe witaminami z grupy B a w mleku znajdziemy dodatkowo witaminy A i D.
Oszczędnie obdarowujmy również nasze pociechy różnymi cukierkami witaminizującymi, np. Nimm2, które dostarczają prawie trzydniową dawkę witaminy C,E,PP i z grupy B oraz kwasu foliowego.

--- matkapolka ---


Tagi: , czy witaminy można przedawkować?, stosowanie witamin, witaminy, zdrowie, zdrowie dziecka
Podobne artykuły:
Czy Twoje dziecko może być obciążone genetycznie? L.CASEI nie jest nam potrzebna. Wiosenna dieta regenerująca organizm... Cytryna nie tylko na przeziębienie Pokolenie głuchych Jaka żywność szkodzi dzieciom (część II) Dajmy dzieciom dobre wzorce Astma u dzieci – jak zdiagnozować i leczyć? Uwaga na napoje energetyczne! Twoje dziecko w dobrych rękach!
dodaj komentarz
Weronika  19-02-15 01:05
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - crysaliska
Galeria - monika1985
Galeria - Marzena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Hania
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite