Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie dziecka
Pijący maluch Pijący maluch
Zdrowie dziecka04-09-12
To, że każdy z nas powinien przyjmować co najmniej 1,5 litra płynów dziennie wie nawet przedszkolak. Ale co, gdy organizm ma nieco ponad 60 cm i parę tygodni? Czy takie dziecko też powinno pić tyle, co dorosły?
czytaj dalej >>
Trądzik u malucha Trądzik u malucha
Zdrowie dziecka22-02-12
Obserwując swoje maleństwo zauważyłaś, że na jego buzi pojawiły się czerwony plamki i krostki? Nie wpadaj w panikę, to może być trądzik noworodkowy.
czytaj dalej >>
Skaza białkowa Skaza białkowa
Zdrowie dziecka21-10-11
Skaza białkowa jest jedną z alergii pokarmowych, która często dotyka dzieci przed 1 rokiem życia. Jej specyfika polega na tym, że przyjmowane przez dziecko białko nie jest w organizmie rozbijane na aminokwasy. Wskutek tego procesu białko traci swoje wartości odżywcze i jest jedynie zbędnym produktem przemiany materii.
czytaj dalej >>
Czy twoje dziecko ma depresję? Czy twoje dziecko ma depresję?
Zdrowie dziecka27-04-11
Depresja czyli permanentny stan obniżonego nastroju, lęków, niechęci do życia i jakiejkolwiek aktywności nie jest tylko chorobą dorosłych. Zapadają na nią i dzieci i młodzież, tyle że u nich przebieg depresji wygląda zupełnie inaczej.
czytaj dalej >>
Zdrowy Przedszkolak. Zdrowy Przedszkolak.
Zdrowie dziecka30-03-11
Zdrowy Przedszkolak to kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu zorganizaowana przez Instytut Medycyny Integracyjnej oraz Dzieci są ważne - serwis dla eko-rodziców. Nasz portal chce brać w tym projekcie czynny udział, rozpowszechniać go i wspierać. O tym, co dzieci powinny jeść w przedszkolu opowiada nam i Wam Emilia Lorenc - Doradca żywieniowy, diagnosta laboratoryjny, biolog mononuklearny.
czytaj dalej >>
ADHD - problem, nie moda! ADHD - problem, nie moda!
Zdrowie dziecka09-03-11
Kręci się, nie może się skupić na tym co mówisz i na czynnościach, które wykonuje, jest nadpobudliwe i impulsywne - dziecko z ADHD. Pamiętajmy, że schorzenie to rzeczywisty problem, a nie modne rozpoznanie dzisiejszych czasów - mówi lek. med. neurolog Ewa Jakubowicz z Centrum Medycznego Scanmed Multimedis w Krakowie.
czytaj dalej >>
W jaki sposób widzą noworodki? W jaki sposób widzą noworodki?
Zdrowie dziecka29-12-10
Istnieje wiele teorii na temat zdolności widzenia noworodków. Czy faktycznie jest on zdolny samodzielnie dostrzegać to co dzieję się wokół zaraz po urodzeniu? Okazuje się, że nie tylko widzi całkiem nieźle, ale posiada także ulubione wzory i kolory. Znajomość tych preferencji nowo narodzonego dziecka i metod za pomocą których zdobywa ono wiedzę o najbliższym otoczeniu pomoże nam, rodzicom prawidłowo stymulować nasze dzieci już od pierwszych dni po narodzinach.
czytaj dalej >>
Czy Twoje dziecko może być obciążone genetycznie? Czy Twoje dziecko może być obciążone genetycznie?
Zdrowie dziecka29-11-10
Planujesz zajść w ciążę? W twojej rodzinie występowały schorzenia o podłożu genetycznym i boisz się, że Twoje dziecko również może mieć taką wadę? A może pomimo usilnych starań i chęci nie możesz mieć własnego potomstwa ? W takich sytuacjach warto wykonać badanie kariotypu, które może pokazać przyczynę Twojego problemu.
czytaj dalej >>
Astma u dzieci – jak zdiagnozować i leczyć? Astma u dzieci – jak zdiagnozować i leczyć?
Zdrowie dziecka15-11-10
Co zrobić, gdy dziecko ma problemy z oddychaniem, gwałtownie łapie powietrze? Często kaszle, zwłaszcza w nocy, nad ranem oraz przy okazji wysiłku fizycznego? Są to dolegliwości, których nie można zignorować. Mogą to być pierwsze objawy astmy, dlatego należy udać się z dzieckiem do lekarza. Warto też dowiedzieć się więcej o tym, jak diagnozuje i leczy się astmę u dzieci.
czytaj dalej >>
Jak zapobiegać otyłości u niemowląt? Jak zapobiegać otyłości u niemowląt?
Zdrowie dziecka03-11-10
Chociaż w opinii specjalistów dzieci karmionych piersią nie sposób przekarmić, to jednak maluchy mające spory apetyt mogą mieć w przyszłości problemy z nadwagą. Okazuje się, że kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od pierwszych chwil życia, ma niebagatelny wpływ na późniejsze przyzwyczajenia smyka.
czytaj dalej >>
Jak wzmocnić włosy maluszka Jak wzmocnić włosy maluszka
Zdrowie dziecka20-10-10
Włoski małego dziecka wzbudzają zawsze wiele emocji u rodziców. Każdy rodzić marzy, by jego dziecko urodziło się już bez włosów płodowych, ale z właściwymi włosami, które gdy dziecko ma dwa trzy lata mogą imponować długością. Jednak nie należy martwić się, jeśli właściwe włoski dziecka nie wyrastają zbyt prędko i maluszek ma łysą główkę - badania statystyczne wykazują bowiem taką prawidłowość, że im później pojawiają się właściwe włosy u niemowlęcia, tym w przyszłości ma ono ładniejsze i mocniejsze włosy. Oczywiście, są od tej zasady odstępstwa – czasami ktoś urodzi się od razu z włosami właściwymi i przez całe życie cieszy się gęstymi i zdrowymi włosami.
czytaj dalej >>
Banalne odkrycia naukowców Banalne odkrycia naukowców
Zdrowie dziecka05-10-10
Odkrycia naukowców zwykle są zaskakujące i przynoszą nową prawdę na temat różnych dziedzin życia. Jednak wiadomość o tym, że pies jest nowym lekarstwem na otyłość u dzieci, uważam za banał.
czytaj dalej >>
Uważaj na rotawirusy! Uważaj na rotawirusy!
Zdrowie dziecka29-08-10
Chociaż choroba ta atakuje głównie dzieci, to zarazić się nią może cała rodzina. Dla maluchów jest szczególnie niebezpieczna – im dziecko młodsze, tym groźniejsze dla niego zarażenie rotawirusem.
czytaj dalej >>
Jak uodpornić dziecko w naturalny sposób? Jak uodpornić dziecko w naturalny sposób?
Zdrowie dziecka26-08-10
Przed nami początek roku szkolnego, który jest też zapowiedzią zbliżającej się jesieni. Czasu zwiększonej zachorowalności, na co narażone są szczególnie te maluchy, które we wrześniu pójdą do przedszkola lub szkoły i stamtąd „przyniosą choroby”.
czytaj dalej >>
Zaszczep córkę przeciw HPV Zaszczep córkę przeciw HPV
Zdrowie dziecka20-08-10
Na raka szyjki macicy codziennie umiera pięć kobiet. Nowotwór jest bardzo podstępny, bo rozwija się bezobjawowo. Jednak regularna profilaktyka może uchronić nas przed zachorowaniem. Może także – poprzez szczepienia – uchronić nasze córki.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - mamadwojga
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite