Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie dziecka
Jak się opiekować przeziębionymi bliźniakami?
Każdy świadomy rodzic z całą pewnością wie, jak ważna w okresie jesienno-zimowym jest odpowiednia profilaktyka, chroniąca przed najpopularniejszymi infekcjami, czyhającymi na dziecko w szkole lub przedszkolu. Jedna chora pociecha w większości przypadków jest źródłem zakażenia pozostałych dzieci w domu. Jest to szczególnie problematyczne kiedy wychowujemy bliźnięta, które odczuwają przecież potrzebę ciągłego przebywania we własnym towarzystwie, a w takich warunkach nietrudno o zarażenie. Jak więc opiekować się przeziębionymi bliźniakami?


Fot. Katarzyna Piwecka FOTOGRAFIA RODZINNA Poznań  www.katarzynapiwecka.pl


Domowa kwarantanna


W przypadku bliźniąt z całą pewnością mamy do czynienia z jednym z najtrudniejszych etapów profilaktyki zdrowotnej. Należy bowiem ograniczyć bezpośredni kontakt chorego dziecka z resztą domowników, co może być dla niego bardzo przykrą, czasem stresującą sytuacją. Można oczywiście próbować na spokojnie porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu cel takiego postępowania, posiłkując się np. wykonanymi wcześniej rysunkami i kolorowymi schematami, które łatwiej mu zapamiętać oraz zrozumieć.


Leczenie objawowe


Aby zmniejszyć uciążliwość objawów przeziębienia i choć trochę ulżyć bliźniętom w chorobie, można zaordynować leczenie zachowawcze, które opiera się na tak zwanych domowych sposobach. Każdy z nas z pewnością pamięta z dzieciństwa smak mleka z miodem i masłem, a także aromat herbaty z sokiem malinowym, które rozgrzewają organizm i dostarczają im niezbędnych witamin. Poza podawaniem gorących napojów warto regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywają bliźnięta – świeże powietrze ma duże znaczenie w procesie zwalczania infekcji.


Profesjonalna opieka medyczna


Aby jednak zminimalizować okres choroby u bliźniąt należy im zapewnić profesjonalną opiekę lekarską. Najlepszym rozwiązaniem byłby tutaj pakiet ubezpieczenia medycznego w wybranej, prywatnej placówce medycznej. Jest to bowiem opcja bardzo korzystna nie tylko ze względu na komfort leczenia, które jest wysokiej jakości, ale również pod względem ponoszonych przez rodzinę kosztów. Ten rodzaj usług oferuje między innymi Centrum Medyczne Enel-Med, które zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, a miarą zaufania pacjentów do tej marki jest chociażby wciąż rosnąca liczba placówek Enel-Med w Polsce.


Za niewielką kwotę wszystkie Twoje dzieci będą posiadały dostęp do nieograniczonej liczby domowych wizyt lekarskich, co jest kluczowe w przypadku posiadania bliźniąt. Dzięki temu rozwiązaniu nie będą one także narażone na długotrwałe wyczekiwanie w kolejkach, co jest wyczerpujące zarówno dla mamy, i jej dzieci. Poza tym rodzinny pakiet medyczny zapewnia również szybki dostęp do specjalistycznych badań lekarskich i konsultacji pediatrycznych, co razem tworzy kompleksową, dopasowaną do potrzeb każdego rodzica usługę.


--- - ---


Tagi: bliźnięta, przeziębione, ubezpieczenia
Podobne artykuły:
Bliźnięta – cud natury Bliźniaki – podwójne szczęście Bliźnięta – cud natury
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - alergena
Galeria - zielasbar
Galeria - plumka6
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite