Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie dziecka
Dla dziecka i dla mamy
Wiele kobiet sięga po kosmetyki dla dzieci. Są przekonane, że będą one lepsze i delikatniejsze, zwłaszcza dla skóry wrażliwej. Jaka jest prawda? Czy faktycznie bezkarnie możemy stosować kremy, których faktycznym celem jest pielęgnacja skóry naszych maluszków?

Dobre czy złe?


Choć kosmetyki do pielęgnacji dla dzieci, takie jak np. kosmetyki Miksa, spełniają swoje zadanie, to jednak nie zawsze są one odpowiednie dla osoby dorosłej. Dlaczego? Ponieważ skóra z biegiem lat się zmienia i ma zupełnie inną strukturę, niż skóra niemowlaka. Idą za tym inne potrzeby, także jeśli mamy na myśli podstawową pielęgnację. Dotyczy to również szamponów do włosów.


Mało tego. Kosmetyki dla dzieci, zwłaszcza te tańsze, mogą podrażnić skórę dorosłego człowieka. Może to wynikać nie tyle z ich braku delikatności, ale ze specyfiki zawartych składników.


Kiedy to ma sens?


W jednym przypadku używanie kosmetyków dla dzieci ma sens, a wręcz jest wskazane. Dotyczy to osób posiadających skórę atopową, pozbawioną należytej ochrony w postaci płaszcza lipidowego. Ale i w tym przypadku nie można sięgnąć po przypadkowe kosmetyki. Trzeba udać się do apteki po specjalne produkty, które są przeznaczone jednocześnie dla dzieci i dorosłych. Aby wybrać te najlepsze najlepiej poprosić o radę farmaceutę.


Pod żadnym pozorem nie można samemu eksperymentować. Ryzyko pogorszenia stanu atopowej skóry jest zbyt duże i może oznaczać wydłużenie leczenia.


Tylko dla ciebie


Nie ma najmniejszej potrzeby sięgać po kosmetyki dla dzieci kierując się argumentem, że mamy wrażliwą skórę. Preparatów kierowanych dla wrażliwców jest całe mnóstwo, włącznie ze wspomnianą wcześniej Miksą. Z cała pewnością nie ma potrzeby podkradać kosmetyków naszemu dziecku, zwłaszcza że te przeznaczone dla skóry osób dorosłych będą działały lepiej i o wiele efektywniej.


Należy też pamiętać, żeby „dorosłymi” kosmetykami nie raczyć dziecka. Powody są podobne, a dodatkowo dlatego, że np. substancje zapachowe zawarte w tych produktach mogą maluszka silnie uczulić. My mamy swoje kosmetyki, a nasze dzieci swoje i tego się trzymajmy.


Fot. Katarzyna Piwecka FOTOGRAFIA RODZINNA Poznań  www.katarzynapiwecka.pl


--- - ---


Tagi: kosmetyki dla dzieci, kosmetyki dla mam, zdrowa skóra
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - Anik111
Galeria - Przemo
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite