Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie dziecka
Pijący maluch
To, że każdy z nas powinien przyjmować co najmniej 1,5 litra płynów dziennie wie nawet przedszkolak. Ale co, gdy organizm ma nieco ponad 60 cm i parę tygodni? Czy takie dziecko też powinno pić tyle, co dorosły?


Lato sprzyja odwodnieniom- nie tylko u starszych. Należy pamiętać, że nasze pociechy to mali ludzi, którzy potrzebują płynów tak samo jak my.


By dziecko rozwijało się dobrze należy poić je nie tylko soczkami, lecz również zwykłą wodą. Trzeba jednak pamiętać, by była ona wcześniej przegotowana i odpowiednio wystudzona. Jeśli na dworze panuje upał, a nasza woda jest już zimna, należy podawać ją dziecku w małych ilościach, w odstępach czasowych.


Szczególnie ważne jest nawadnianie małego organizmu przy biegunce. Może dojść wtedy do odwodnienia, które jest bardzo groźne dla dziecka- senne dziecko oddaje mało moczu, jego nerki spowalniają pracę, usta są opuchnięte. Nadmierne oddawanie kału, głównie rozwodnionego, sprawia, że bardzo szybko możemy spodziewać się u naszej pociechy objawów odwodnienia. Oprócz tego występują gorączki, które dodatkowo działają negatywnie na stan wody w organizmie niemowlaka.


Oczywiście poza biegunką też należy podawać dziecku picie. Woda jest o tyle bezpieczna, że wiemy jaki jest jej skład i możemy przegotować ją, pozbywając się bakterii. W innych chorobach też nie należy unikać pojenia dziecka. Podczas wymiotów dziecko powinno dostawać małe porcje picia


Gdy dziecko zaczyna ząbkować, o wiele zdrowiej jest mu podać zwykłą wodę, niż soki, które mogą wywołać u dziecka próchnicę. Nie należy też przesadzać- woda skutecznie potrafi przeczyścić organizm, dlatego nie skreślajmy od razu wszystkich soków, które do tej pory dawałyśmy dzieciom. Warto zachować równowagę.


--- Agnieszka Deja ---


Tagi: dieta, dla malucha, ile płynów, ile powinien pić, maluch, malucha, picie, woda, zdrowie dziecka
Podobne artykuły:
Dopajanie niemowląt – fakty i mity Schudnąć (prawie) bez wysiłku Placuszki brokułowe Chrupiące gofry Świąteczne przejedzenie... Diety przed i po świąteczne :-) Diety cud. Depresja dziecięca Diety dla zdrowia Q10 – koenzym zdrowia i radości życia.
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Misia1234
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - plumka6
Galeria - mamuska1930
Galeria - Magdalena
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite