Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Zaćma u dzieci – czy da jej się zapobiec?
Zaćma w większości przypadków dotyka ludzi starszych, którzy ukończyli 60. roku życia. Jest to przypadłość dotykająca gałki oczne, a nieleczona może doprowadzić do trwałej utraty wzroku lub nawet zaniku gałki ocznej. Okazuje się niestety, że jedynym skutecznym sposobem leczenia jest fakoemulsyfikacja, czyli zabieg chirurgiczny, podczas którego usuwa i wymienia się chorą. Czasami jednak zaćma atakuje nie dorosłych, a dzieci. Jakie Czy można temu zapobiec?

 


 


 


Rodzaje i objawy zaćmy 


Zaćmę diagnozuje się wtedy, kiedy soczewka oka, pokrywa się plamkami i zmętnieniami. Powstałe plamki utrudniają przedostawanie się promieni świetlnych do siatkówki oka, a to oznacza, że pogarszają one ostrość widzenia. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje zaćmy: nabytą i wrodzoną. I to ta druga z nich dotyka właśnie dzieci tuż po narodzinach. Przyczyną mogą być również aberracje chromosomowe, uwarunkowania genetyczne, schorzenia gałek ocznych, zakażenia w okresie noworodkowym lub płodowym. Wejdź tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach zaćmy: http://www.kardiotel.pl.


Najłatwiejszym do zauważenia symptomem zaćmy wrodzonej jest biała źrenica oraz odruch palcowo – oczny u dziecka, czyli częste pocieranie i uciskanie oczu palcami lub piąstką. Co więcej, źrenica zaatakowanego oka nie reaguje na światło. Dziecko jest osowiałe i niczym niezainteresowane.


 


Leczenie 


Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy wrodzonej jest poddanie niemowlęcia operacji usunięcia zajętej soczewki. W ostatnich czasach jednak często stosuje się też laserową metodę zabiegową, podczas której usuwa się zmętniałą soczewkę i wszczepia się nową. Niestety, taki zabieg wiąże się z pewnymi komplikacjami i często wymaga ponownego operowania. Często więc pozostawia się gałkę oczną bez soczewki i stosuje się tak zwaną metodę korekcji bezsoczewkowości pooperacyjnej za pomocą gazoprzepuszczanych soczewek kontaktowych. Po operacji usunięcia zajętej soczewki oko pozostawia się bez niej, a nową wszczepia się dopiero wtedy, kiedy dziecko ukończy 7 lat. Wtedy jego oko jest już na tyle dojrzałe, że jego budowa przypomina budowę oka osoby dorosłej.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Dziurawa kieszeń Polaka Sylwetka współczesnej eko kobiety Miłorząb japoński Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka - ZMIANA DOSTAWCY ENERGII – WARTO? Domy i apartamenty wakacyjne na majówkę! Bezpłatne warsztaty programowania komputerowego Sposób na lepszą odporność
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - alergena
Galeria - MARYANA
Galeria - Anetta
Galeria - he85
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite