Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Właściwa dieta i ruch gwarancją pięknej figury
Każda kobieta marzy o idealnej figurze, ciele wolnym od nadmiaru tkanki tłuszczowej i jędrnej skórze, bez szpecącego cellulitu. By to osiągnąć, stosuje wszelkie, możliwe sposoby, ale często brak cierpliwości niweczy podjęty wysiłek. Napotkane na tej drodze trudności uniemożliwiają osiągnięcie wytyczonego celu i wszystko, co już udało się uzyskać, zostaje zaprzepaszczone. Rodzi się żal, że katowanie się „dietami cud” nie dało oczekiwanego rezultatu a kosztowało przecież tyle wyrzeczeń.


Istnieje jednak jeden, niezawodny sposób, by ziściło się to pragnienie. Dzięki niemu zyskamy wymarzoną figurę, poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Sekret tkwi w zmianie nawyków żywieniowych z zapewnieniem organizmowi właściwej ilości płynów i bardziej aktywnym trybie życia. Musimy pamiętać, że to właśnie płyny ułatwiają organizmowi łatwiejsze przyswojenie składników odżywczych ze spożywanych pokarmów. Zalecane jest regularne, koniecznie małymi łykami – picie wody mineralnej oraz jedzenie dużej ilości warzyw i owoców. No i nie zapominajmy o chociaż najmniejszym przejawie aktywności. Przecież „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Wszystko to jednak dawkowane z umiarem. Nie może to być nagły zryw, który z miejsca gwarantuje brak efektów. Chodzi o planowe i systematyczne działanie, metodą małych kroków. Aby utrzymać uzyskany efekt należy tylko w dalszym ciągu stosować wypracowane zasady, które pomogą nam uniknąć efektu jo – jo i cieszyć się odzyskaną linią.

Dla zapewnienia sukcesów naszym poczynaniom, powinnyśmy regularnie i w spokoju spożywać pięć, niewielkich posiłków dziennie, z obowiązkową porcją warzyw, bez podjadania pomiędzy oraz ze spożyciem ostatniego posiłku przed 20.00 - nawet jeśli jesteśmy typem „nocnego Marka”.

Rozpoczynanie dnia od śniadania odgrywa istotną rolę w całym procesie zwalczania nadmiaru tkanki tłuszczowej.
To właśnie ten posiłek jest najistotniejszym środkiem zapobiegawczym i normującym, gdyż stanowi źródło energii, przyspieszającej proces metabolizmu, co pozwala na szybsze spalanie kalorii. Odpowiednio skomponowane śniadanie skutecznie zapobiega narastającej potrzebie sięgnięcia po kaloryczne przekąski.

Życzę Paniom osiągnięcia wymarzonych rezultatów i serdecznie zapraszam do podzielenia się radami oraz swoją radością z osiągniętych wyników na forum.

http://www.matkapolka.com.pl/forum/viewtopic.php?p=206#206
--- Kalina ---


Tagi: dieta, dieta cud, figura, idealna figura, jedzenie, nawyki żywieniowe, odchudzanie, śniadanie, zdrowie
Podobne artykuły:
Pij mleko – schudniesz! Wiosenny detoks Kontrowersje wokół glutaminianu sodu Pochwała śniadania Program antywirusowy czas włączyć! Q10 – koenzym zdrowia i radości życia. Zamiast ciastka Do walki z otyłością – start! Wiosenna dieta regenerująca organizm... Zdrowa i syta owsianka
dodaj komentarz
Martita  08-03-09 08:52
sweita racja. dopoki tak robila bylo ok a jak sobie poluzowalam - przytylam. wracam do dawnego stylu :) dzieki Maja
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Dorota
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - alergena
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite