Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Noc w staniku czy bez?
Rozgorzała dyskusja w internecie odnośnie konieczności spania w staniku. Zwolennicy twierdzą, że w ten sposób można zachować jędrność piersi, przeciwnicy, a raczej przeciwniczki nie wyobrażają sobie nocnych męczarni, gdy biust uwięziony jest jak w imadle. Kto ma rację?


Jak wszystkie wiemy, kobiecy biust nie posiada mięśni, tylko gruczoły i tkankę tłuszczową. Zachowanie biustu w dobrej formie, czytaj – jędrności, uwarunkowane jest wieloma czynnikami. Po części to sprawa genetyki, wielkości biustu, jego stanu w i po ciąży, podczas laktacji i po jej zakończeniu oraz odpowiednio dobranego biustonosza. Kobiety z małymi piersiami rzadziej narażone są na ryzyko ich zwiotczenia niż seksbomby. To, co zawsze negatywnie wpływa na biust to jego zbyt długie pozostawanie „na wolności”, szybka utrata masy ciała, gorące kąpiele, opalanie topless i źle dobrany stanik, z którego piersi bądź to wylewają się bokami bądź są ściśnięte, gdy chodzimy w za małych miseczkach.


Podczas karmienia - tak
Na pewno wszystkie karmiące mamy powinny spać w staniku. Po pierwsze to ochrona przed wylewającym się pokarmem, po drugie ograniczenie ryzyka nawału mleka, po trzecie zapobieganie rozciągnięciu piersi. Oczywiście, biustonosz używany podczas laktacji i zakładany na noc powinien się różnić od zwyczajnego stanika: najlepiej, aby był z bawełny, na szerokich ramiączkach i bez fiszbin.


Rak piersi a stanik
A co w sytuacji, gdy przestałyśmy karmić lub nie karmiłyśmy w ogóle – czy na noc też powinnyśmy zakładać stanik? Internautki przestraszyły się doniesień doktora Sydneya Ross Singera, który postawił znak równości pomiędzy zbyt częstym chodzeniem w staniku a rakiem piersi. Lekarz i jego żona, która sama miała guzek w piersi, wysnuli wniosek, że stanik utrudnia krążenie krwi, osłabia układ odpornościowy i powoduje obrzęki. Przeprowadzając badania dowiedli, że kobiety noszące biustonosz są ponad sto razy częściej narażone na nowotwór piersi od kobiet, które nie zakładają go w ogóle.


Byle z umiarem
Co prawda, badaczom zarzucono fałszowanie wyników, a medycyna nie przychyla się do tezy, jakoby noszenie staników miało wpływ na ryzyko zachorowania.
Co więc robić? Stanik na noc czy tylko na dzień? A może w ogóle bez?
Myślę, że jak we wszystkim należałoby zachować umiar. Nośmy staniki – dobrze dobrane do naszego rodzaju piersi i oczywiście obwodu pod nimi, ale też nie przesadzajmy z więzieniem piersi przez całą dobę. Na pewno bardziej się tu przyda pielęgnacja biustu poprzez ćwiczenia, naprzemienne prysznice ciepłą i zimną wodą oraz stosowanie kremów poprawiających jędrność skóry.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: biustonosz, czy nosić w nocy, czy zakładać stanik, karmić piersią, karmienie piersią, na noc, rak piersi, stanik, w czasie snu
Podobne artykuły:
Poznaj swój rozmiar stanika Jak odstawić dziecko od piersi – porady Światowy Tydzień Karmienia Piersią Push-up, czyli oszukaj rzeczywistość Poznaj historię biustonosza Karmić piersią - czy zawsze i wszędzie? Magiczna bielizna Dieta dziecka – od piersi do talerza. Powrót do przeszłości Mój poród w Norwegii
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - monk
Galeria - he85
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite