Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Karmienie piersią nie zawsze jest łatwe
Jakie trudności możesz napotkać przy karmieniu noworodka? Mając świadomość możliwości pojawienia się określonych trudności – możesz im zapobiec lub w chwili zaistnienia sprawnie zaradzić. Jeśli jest to twoje pierwsze dziecko, nie czujesz się pewnie w nowej roli i zdarza się coś, co cię niepokoi – nie panikuj.Młode mamy często mają problem z karmieniem.


 • Nie martw się jeśli twój maluszek przystawiony po porodzie do piersi nie wykazuje chęci jedzenia. Może tak być, gdyż dziecko przychodzi na świat jeszcze z zapasem pożywienia.

 • Częstą przyczyną trudności w karmieniu są wklęsłe brodawki. I na to jest rada – stymuluj je delikatnym masażem (z chwytaniem i szczypaniem brodawek).

 • Przy otartych i bolących sutkach – karm malucha z użyciem kapturków ochronnych.

 • Jeśli sądzisz, że masz mało pokarmu – przystawiaj dziecko do piersi częściej. Wskazane jest też każdorazowe karmienie z jednej tylko piersi. To zwiększy ilość wytwarzanego mleka, usprawni odruch ssania i zapobiegnie rozleniwieniu maleństwa.

 • Jeśli zdarzy ci się stan zapalny piersi, mimo ogromnego bólu, nie rezygnuj z karmienia. Dzięki temu odblokuje się powstały zastój mleka i unikniesz poważnych, wymagających interwencji lekarskiej, konsekwencji.

  Mówię o tym wszystkim w oparciu o własne doświadczenia. To pozwala mi udzielać Paniom tych, popartych praktyką, porad.

  Cieszcie się wspaniałym darem, jakim jest macierzyństwo, a rozwiązując problemy – kierujcie się intuicją. Ona jest najlepszym doradcą.  http://www.matkapolka.com.pl/forum/viewtopic.php?p=324#324
  --- Kalina ---


  Tagi: dziecko, karmienie piersią, odruch ssania, pokarm matki, trudności w karmieniu piersią, zapalenie piersi
  Podobne artykuły:
  Powrót do przeszłości Albo praca, albo dziecko Mamo, tato, pamiętaj o Mikołaju! Dziecko – inwestycja? Wszystko o karmieniu piersią Dwuletni buntownik Porady dla mam - bilans trzylatka Zakupy z dzieckiem Ustalenie ojcostwa krok po kroku Barbie walczą o koronę
  dodaj komentarz
  POWRÓT DO PARYŻA
  Ciekawostki05-11-13
  POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
  czytaj dalej >>

  Najczęściej komentowane artykuły

  Popularne tematy forum
  Popularne tagi

  Album
  Galeria - magdalena608
  Galeria - mamadwojga
  Galeria - agusia_83
  Galeria - Katarzyna Piwecka
  Galeria - MARYANA
  Galeria - MARYANA
  Znajdź firmę


  Ostatnio dodane firmy
  Znajdź lekarza
  Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
  Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
  statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite