Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka -
- co mamy do wyboru?

 


Większość rodziców wybiera dla swoich dzieci tylko pozorną ochronę ubezpieczeniową, decydując się na przystąpienie do szkolnego NNW. Pokusą jest bardzo atrakcyjna składka obowiązująca w dodatku przez cały rok szkolny łącznie z wakacjami. Minusem - ograniczony zakres ochrony i niskie sumy świadczeń.


Istnieją jednak ciekawe alternatywy do szkolnej polisy NNW - trochę droższe w przeliczeniu na każdy miesiąc, ale nadal w zasięgu możliwości finansowych. O ile ubezpieczenie oferowane przez szkołę to nic innego jak polisa grupowa (bez możliwości zmiany kształtu polisy), to indywidualne rozwiązania pozwalają swobodnie dobierać elementy polisy i modyfikować sumy ubezpieczenia, a nawet gromadzić oszczędności dla dziecka.


Dedykowana, rodzinna, posagowa - jaka polisa dla najmłodszych?


Warto wiedzieć, że indywidualne ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl nie musi być sporym wydatkiem. Koszt takiej polisy może zaczynać się w okolicach 30-40 zł miesięcznie, co nie nadwyręży domowego budżetu. W produktach nieco droższych mamy z kolei możliwość zwrotu wpłacanej składki.


Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka jest dla rodziców wsparciem finansowym na wypadek wielu niefortunnych sytuacji, w których ucierpi zdrowie lub życie na skutek, np.:


- omdlenia;


- ataku epilepsji;


- złamania kończyny;


- krwotoku śródczaszkowego;


- zawału serca.


Wyżej wymienioną ochronę zapewnia pakiet PZU Bezpieczny Uczeń. W ramach umowy, ubezpieczyciel oferuje również wizytę domową pielęgniarki lub lekarza, rehabilitację dziecka, dowóz niezbędnych leków, indywidualne lekcje w domu, gdy nieobecność dziecka w szkole wyniesie ponad 10 dni.


Innym zabezpieczeniem dla najmłodszych jest rodzinna polisa na życie. Taki produkt oferuje np. Nationale-Nederlanden Ochrona Jutra z możliwością rozszerzenia o pakiet dziecięcy. Wówczas ubezpieczony rodzic nie musi mieć dwóch polis, ale płaci niewiele więcej za jedną i dodatkowe opcje, w tym:  • poważne zachorowanie dziecka,

  • pobyt w szpitalu lub operacja po wypadku,

  • pobyt w szpitalu lub operacja w skutek choroby,

  • trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku,

  • niezdolność do samodzielnego życia lub pracy,

  • medyczne assistance (bezpłatne wizyty lekarskie, pomoc pielęgniarki i całodobowa infolinia medyczna).


Natomiast przykładem polisy posagowej jest Generali, zmyślą o dziecku. Takie ubezpieczenie polega na dzieleniu wpłacanej składki na część ochronną i część oszczędnościową. Pierwsza zapewnia wypłatę świadczeń za zdarzenia w trakcie trwania umowy, a druga wypłatę sumy zgromadzonych oszczędności na koniec umowy, gdy dziecko osiągnie pełnoletność lub zakończy studia.


To rozwiązanie jest droższe niż zwykła polisa NNW oferowana przez szkołę, ale dzięki konstrukcji umowy (najczęściej na okres 5-25 lat) pozwala na regularne odkładanie kapitału dla najmłodszych i zapewnieniu stałej ochrony polisowej, np. na ewentualność śmierci rodziców.


Na co zwracać uwagę w polisie?


Bez względu na wybraną polisę dla dziecka warto precyzyjnie ustalić wysokość sum ubezpieczenia. Tutaj kwoty są zupełnie różne – w zależności od potrzeb rodziców, jak i ich możliwości finansowych. Zasada jest jedna - im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie w razie wypadku. To obliczane jest procentowo, więc w razie wybrania sumy ubezpieczenia na kwotę 10 tys. zł odszkodowanie za złamanie lub uraz wyniesie około 250 zł. Gdyby suma ubezpieczenia była większa, automatycznie zwiększa się również wysokość odszkodowania.


Wysoka suma ubezpieczenia ma wpływ na składkę. W polisie posagowej wpłacanie wyższej składki pozwoli rodzicom na zgromadzenie wyższej kwoty kapitału na koniec umowy. Oczywiście, i w tym przypadku jak polisa na życie dla dziecka na www.ubezpieczeniaonline.pl warto dopasować rozmiar składki do możliwości finansowych obecnie i w najbliższej przyszłości.


Przed zakupem konkretnej polisy zawsze warto porównać kilka dostępnych ofert ze sobą. O ewentualne wątpliwości najlepiej zapytać doradcę, który pomoże wybrać najlepszą ofertę. Warto, by decyzja podjęta na lata z myślą o naszym dziecku, była dobrze przemyślana.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Original Source Baby shower - Nie patyczkuj się, Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Livigno! Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Dziurawa kieszeń Polaka Sylwetka współczesnej eko kobiety Miłorząb japoński Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Wakacyjne apartamenty na Riwierze Adriatyckiej!
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Hania
Galeria - plumka6
Galeria - Magdalena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - crysaliska
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite