Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Jęczmień
Pewnie wiele z nas spotkało się z tą chorobą. Powstaje ona u osób, które nie przestrzegają higieny. Często schorzenie to dotyka również osoby starsze. Wywołuje je gronkowiec złocisty.


Jęczmień powstaje w okolicy powieki. Do zakażenia może dość podczas osłabienia organizmu. Jęczmienie pojawiają się także przy innych chorobach oka np. zapaleniu spojówki. Stres także może powodować pojawienie się obrzęku. Najczęściej osobami, które skarżą się na tę chorobę są osoby starsze, o jasnej karnacji, a także te, które mimo wad wzroku nie noszą okularów.


Jęczmień może przybrać dwie formy: zewnętrzną (występuje z małym obrzękiem) i wewnętrzną (duża bolesność i obrzęk).


Po tygodniu zazwyczaj jęczmień sam mija. Pęka lub zasycha. Ropa, która się w nim zbiera może spowodować sklejanie się powieki, lecz nie należy samodzielnie pozbywać się schorzenia. By przyspieszyć gojenie się obrzęku można stosować ciepłe kompresy lub maści. Gdy choroba nawraca należy udać się do okulisty.


Istnieje wiele domowych sposób na leczenie jęczmienia. Według niektórych warto zawiązać na palcu serdecznym czarną nitkę, lub potrzeć oko złotą obrączką lub pierścionkiem. Jednak nic nie zastąpi wizyty u lekarza.


--- Agnieszka Deja ---


Tagi: choroba, co zrobić, jak leczyć, jak wyleczyć, jęczmień, na oku, oczy, oko, okulista, z jęczmieniem
Podobne artykuły:
Jak w krótkiej chwili wyeksponować swą urodę? Uważaj na oczy! Morskie oko Depresja Czy boisz się świńskiej grypy? KRZYŚ JEST WYJĄTKOWY. Dla dzieci o autyzmie W szponach hazardu Kiedy mnie już nie będzie... Jak zwalczać trądzik? Dysleksja rozwojowa
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anetka129
Galeria - MARYANA
Galeria - anaid13
Galeria - Kasinek
Galeria - monia
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite