Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Zdrowie
Aflavic® – twoje nogi w nowej odsłonie
Czy wiesz, że… kobiety mają problem z żylakami pięciokrotnie częściej niż mężczyźni, a skłonność do powstawiana chorób żył jest uwarunkowana genetycznie? Na szczęście leczenie żylaków nie jest tak trudne, jak powszechnie się uważa, a zastosowanie w odpowiednim momencie właściwego leczenia – na przykład lekiem zawierającym diosminę – może pozwolić uniknąć rozwoju choroby lub też bardzo go spowolnić.

Żylaki to poważny problem zdrowotny


Pierwsze objawy związane z początkiem choroby żylnej łatwo jest przeoczyć – na skórze nóg pojawiają się pajączki, czasem puchną nam stopy. Traktujemy to jako problem estetyczny i nie zawsze potrafimy powiązać z chorobą.


Jakie są pierwsze objawy żylaków? Sygnałem ostrzegawczym może być powtarzające się uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból nóg, swędzenie, nocne skurcze łydek. Jeśli zaobserwujemy powyższe objawy, a dodatkowo zauważymy, że na skórze są widoczne popękane żyłki o fioletowym i czerwonym zabarwieniu, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Żylaki są groźne dla zdrowia, dlatego nie wolno lekceważyć pierwszych objawów i po ich zaobserwowaniu zgłosić się do specjalisty. Nieleczone mogą stać się przyczyną zapalenia żył, zakrzepicy, owrzodzeń oraz zatorów żylnych, które są niebezpieczne dla życia. Przy tak poważnym schorzeniu warto sięgnąć po sprawdzony lek, nie suplement diety. Idealnym wyborem jest Aflavic®.


Warto również wprowadzić pewne zmiany w codziennym życiu, dzięki którym opóźnimy postęp choroby. Bardzo ważna jest właściwa dieta, która z jednej strony powinna pomóc nam utrzymywać właściwą wagę, z drugiej – dostarczać organizmowi dużo błonnika, witamin i bioflawonoidów, które uszczelniają oraz wzmacniają naczynia, chroniąc przed wystąpieniem żylaków. Ważna jest aktywność fizyczna – niezbyt forsowna, ale systematyczna, na przykład dwa razy w tygodniu.


Żylakom sprzyjają nadciśnienie, nadwaga, palenie papierosów i gorące kąpiele, czynniki genetyczne, praca w pozycji stojącej lub siedzącej, noszenie butów na wysokich obcasach.


 


Aflavic® – chroni i wzmacnia


Substancją czynną leku Aflavic® jest diosmina w formie zmikronizowanej, której biodostępność jest znacznie wyższa niż diosminy niezmikronizowanej (67,6% vs 32,7%). Diosmina zaliczana jest do grupy związków flawinowych. Diosmina wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Ponadto, poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Zwiększa także przepływ limfy w układzie chłonnym.


Aflavic® zawiera zmikronizowaną diosminę w optymalnej dawce 600 mg. Należy go stosować w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (takich jak np. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg).


Aflavic® (lek OTC) jest dostępny w aptekach, w cenie 22,60 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek, co wystarcza na miesięczną kurację.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Dziurawa kieszeń Polaka Sylwetka współczesnej eko kobiety Miłorząb japoński Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka - ZMIANA DOSTAWCY ENERGII – WARTO? Domy i apartamenty wakacyjne na majówkę! Bezpłatne warsztaty programowania komputerowego Sposób na lepszą odporność
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - alasoniq
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - Gosiak
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite