Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wypoczynek
Potrenuj miłość własną
Obojętnie ile masz lat, czy jesteś sama czy w związku, czym zajmujesz się zawodowo i czy praca jest twoim hobby czy też przykrą koniecznością – masz prawo do posiadania czasu wyłącznie dla siebie, który powinnaś przeznaczyć na miłość własną.
Co to oznacza w praktyce? Najprościej mówiąc – rozpieszczanie samej siebie. Nie chodzi o to, by w wolnym czasie robić coś pożytecznego czy przyszłościowego, ale by okazać samej sobie miłość, przyjaźń, całkowitą akceptację oraz sprawić sobie przyjemność.
Ale jak? Idąc na zakupy, zażywając aromatycznej kąpieli, a może czytając świetną książkę?
Każdy sposób jest dobry, a najlepiej połączyć wszystkie te czynności, dzięki którym czujemy się radosne i zadowolone z życia.


Jedno popołudnie tylko dla siebie
Małgosia mówi, że odkąd przeznaczyła jedno popołudnie w tygodniu wyłącznie dla siebie, wyraźnie odczuwa poprawę samopoczucia. Mimo, że nadal jest w tym samym związku, chodzi do tej samej pracy i zarabia te same pieniądze. – Już nie narzekam, że jestem zaniedbana, że na nic nie mam czasu, bo zaczęłam go po prostu odpowiednio wykorzystywać. W „mój” dzień ładuję akumulatory, jak się tylko da. Idąc do wanny, zabieram ze sobą sprzęt grający i ulubione płyty. Kąpię się długo, nie żałując sobie olejków i popijając swojego ulubionego drinka. Potem, wspaniale zrelaksowana wkładam ciepły szlafrok i kładę się na sofie z jakąś dobrą, zabawną książką albo stosem czasopism kobiecych. Mój partner ma przykazane, że na ten czas znika z domu albo jest w drugim pokoju. Inaczej cały ten mój relaks diabli by wzięli, bo zaraz by się zaczęły rozmowy, oglądanie telewizji i namawianie mnie na robienie kolacji.


Najpierw się wycisz
Małgosia przyznaje, że na samym początku trenowania miłości własnej trudno jej było skupić się na przyjemnościach, bo przed oczami wciąż miała wizje codziennych spraw. Spróbowała medytacji – pomogło. Teraz już bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia oddaje się miłemu lenistwu w jeden dzień tygodnia. – Myślałam nawet, żeby przeznaczać na siebie jedną godzinę dziennie, ale po kilku próbach uznałam, że to zbyt krótki czas, a siedzenie z zegarkiem w ręku wyklucza jakikolwiek relaks. Dlatego czekam przez cały tydzień na ten jeden dzień, w którym jestem sama dla siebie i robię wszystko, co mi sprawia przyjemność – mówi.


Może wolisz z przyjaciółką?
Oczywiście, trenowanie miłości własnej nie musi odbywać się tylko we własnym towarzystwie. Jeśli przyjemność sprawiają ci spotkania z przyjaciółką, spędzajcie ten czas razem. Idźcie na zakupy, do kina albo poplotkujcie przy kawie z bitą śmietaną. Ważne, by nie zajmowały was w tym czasie problemy, unikajcie stresujących tematów, a korzystajcie z uroków życia.
Taki czas tylko dla siebie procentuje na inne sfery życia. Jesteśmy bardziej wypoczęte, radosne i mamy więcej energii do działania. Ważne jest, aby trenować miłość własną regularnie i nie przerywać godzin dla siebie nawet wtedy, gdy mamy dużo zajęć na głowie. Zapewniam, że poradzimy sobie z nimi potem o wiele szybciej i sprawniej niż w sytuacji, gdy jesteśmy ciągle zmęczone, napięte i w wiecznym niedoczasie oraz stresie.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: czas, czas dla siebie, egoizm, miłość, miłość do siebie, odpoczynek, relaks, wypoczynek, zdrowy egoizm
Podobne artykuły:
Zwolnij obroty! Wakacje? Nie siedź w pracy! Coś przyjemnego i pożytecznego wSPAniały odpoczynek... Odchudzająca moc relaksu. Za oknem jesień, a w duszy wiosna Drobnostki umilające życie Masaż – dla zdrowia, dla urody Łazienka - twoim domowym SPA. Relaks kojący zmysły i ciało.
dodaj komentarz
Lili  07-02-11 09:53
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - skiba7
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite