Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Kiedy już doszło do przemocy... Kiedy już doszło do przemocy...
Wychowanie dziecka10-06-09
Kiedy już doszło do przemocy wobec dzieci, dorośli często nie wiedzą, po czym to rozpoznać, jak należy się zachować i czy powinni dysponować dowodami, by zwrócić się po pomoc. Są to bardzo trudne sprawy i trzeba je zawierzyć profesjonalnym, przygotowanym do interwencji terapeutom i służbom.
czytaj dalej >>
Jak rozwiązywać konflikty Jak rozwiązywać konflikty
Wychowanie dziecka10-06-09
Obecnie GWP przygotowuje serię książek o komunikacji. Każda składa się z opowiadania, które pomiędzy wierszami przekazuje dziecku zasady dobrej komunikacji, oraz części teoretycznej, która wyjaśnia i omawia je wprost.
czytaj dalej >>
Jak nie doprowadzać do konfliktów? Jak nie doprowadzać do konfliktów?
Wychowanie dziecka10-06-09
Jak się porozumiewać, żeby nie doprowadzać do konfliktów? Nie wszystkie dzieci miały możliwość nauczenia się dobrej, skutecznej komunikacji we własnych domach. Rodzice są zwykłymi ludźmi, i jak jedni potrafią lepiej, a inni gorzej się komunikować. Ze swoich domów rodzinnych wynieśli określone umiejętności, i nawet jeśli wiele się potem nauczyli, to jak wszyscy ludzie, popełniają błędy.
czytaj dalej >>
Mały dręczyciel - ignorowanie zachowań agresywnych Mały dręczyciel - ignorowanie zachowań agresywnych
Wychowanie dziecka10-06-09
Do szkoły trafiają dzieci z dobrze utrwalonymi odruchami wymuszania na otoczeniu siłą swojej woli, fizycznie i psychicznie. Ciągle są małe i słabe, więc nie stanowią fizycznego zagrożenia dla ciała ofiary. Toteż zachowania małego dręczyciela traktowane są jako typowe dla dzieci szturchańce i popychaki oraz ignorowane przez rodziców i wychowawców.
czytaj dalej >>
Czym jest szacunek i jak go stosować w życiu ? Czym jest szacunek i jak go stosować w życiu ?
Wychowanie dziecka10-06-09
Czym jest szacunek i jak go stosować w życiu codziennym? Pojęcie szacunku jest świeckim synonimem miłości i we wszystkich religiach nawołuje się, aby wyznaczał on relacje pomiędzy ludźmi. Toteż dziecko jak najwcześniej powinno zrozumieć pojęcie SZACUNKU i kierować się nim w sposobie traktowania siebie, swojego ciała, ludzi i otaczającego świata. Powinno też wiedzieć, że ma prawo do bycia traktowanym z szacunkiem przez innych.
czytaj dalej >>
Moje ciało należy do mnie... Moje ciało należy do mnie...
Wychowanie dziecka10-06-09
Moje ciało należy do mnie i ja decyduję o tym co się z nim dzieje. Dorośli są dobrzy, więc to co robią – też jest dobre. Dziecko nie potrafi ocenić, kiedy ma prawo protestować przeciw zachowaniom, które sprawiają mu przykrość.
czytaj dalej >>
PROGRAM BEZPIECZNE DZIECKO PROGRAM BEZPIECZNE DZIECKO
Wychowanie dziecka10-06-09
PROGRAM BEZPIECZNE DZIECKO Przeciwdziałanie przemocy w szkole i w domu NAJPIERW NAUCZYĆ, POTEM WYMAGAĆ.
czytaj dalej >>
Dobre i złe sekrety dzieci Dobre i złe sekrety dzieci
Wychowanie dziecka10-06-09
Kiedy nie wolno milczeć? Kiedy dzieci są krzywdzone, często czują się zagubione i przestraszone. Ponieważ nie rozumieją, co się z nimi dzieje i nie znajdują słów, żeby opisać przykrą sytuację – milczą. Boją się i nie proszą o pomoc. Tym bardziej, że do zachowania tajemnicy nakłania ich krzywdziciel lub krzywdziciele, albo grupa rówieśników, stosując zasadę zmowy milczenia.
czytaj dalej >>
Matka (nie)idealna Matka (nie)idealna
Wychowanie dziecka24-04-09
Matka idealna – pojęcie wielokrotnie powtarzane, rozumiane przez każdego inaczej. Jakie są jej cechy? Czy w ogóle możliwe jest zdefiniowanie takowych? A co jeżeli nasze postępowanie jest dalekie od ideału ogólnie przyjętego? Otóż, drogie Panie: NIC!
czytaj dalej >>
Tata i córeczka – siła więzi. Tata i córeczka – siła więzi.
Wychowanie dziecka20-03-09
Niepodważalną prawdą jest, że tata jest dla dziewczynki pierwszym, najważniejszym mężczyzną. To właśnie on kształtuje w córce pozytywny lub negatywny obraz przyszłego partnera życiowego. Dlatego podświadomie, już jako dorosłe kobiety, poszukujemy mężczyzny o cechach jak najbliższych ideałowi wykreowanemu przez naszego tatę.
czytaj dalej >>
Dziecko, alkohol i seks Dziecko, alkohol i seks
Wychowanie dziecka01-03-09
To, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest przerażającym faktem. Dzieci w pogoni za dorosłością sięgają po środki, które w ich przekonaniu właśnie o byciu dorosłym świadczą. Często dramatyczne konsekwencje tego zjawiska pozostawiają swe piętno nie tylko w psychice żądnego tego typu wrażeń, nieświadomego następstw takich poczynań dziecka, które bezpowrotnie traci najwspanialszy okres swego życia. Konsekwencje te odbijają się również na najbliższych i całym społeczeństwie.
czytaj dalej >>
Muzyka w wychowywaniu dzieci Muzyka w wychowywaniu dzieci
Wychowanie dziecka04-02-09
Muzyka jest wszechobecna w naszym życiu a oddziałując na zmysły przynosi radość i ukojenie. Życie ludzkie bez muzyki byłoby monotonne i smutne. Dziecko należy uwrażliwić na muzykę i zaszczepić ją w maluchu bardzo wcześnie, by ją zauważało i odpowiednio przeżywało. Najprawdopodobniej już w życiu prenatalnym dziecko słyszy różne dźwięki, w tym również muzykę. Dlatego tak wiele dookoła rad dla ciężarnych matek, żeby te słuchały dużo muzyki, nawet przykładając słuchawki bezpośrednio do brzuszka.
czytaj dalej >>
Przedszkola całodobowe Przedszkola całodobowe
Wychowanie dziecka31-01-09
Czy czasy, gdy podstawową komórką społeczną i najważniejszym miejscem zdobywania pierwszych doświadczeń dziecka była rodzina, mijają w Polsce bezpowrotnie? Okazuje się, że zwłaszcza w wielkich miastach istniejące dotąd, tradycyjne przedszkola, nie wystarczają już zapracowanym rodzicom. Teraz coraz częściej korzysta się z usług przedszkoli całodobowych.
czytaj dalej >>
Trudna równa miłość. Trudna równa miłość.
Wychowanie dziecka10-09-08
Wiele rodziców ma problem z faworyzowaniem jednego z dzieci. Czasami nie ma się czemu dziwić, gdyż zazwyczaj za przedmiot bezgranicznej miłości wybierają sobie to ładniejsze, grzeczniejsze, bądź po prostu z natury milsze i czulsze. Ale należy pamiętać, że okazywanie tej nierówności w uczuciach doprowadzić może do dużych ubytków emocjonalnych każdego z rodzeństwa.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - he85
Galeria - malina820
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - Olka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite