Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Porady dla mam - bilans trzylatka Porady dla mam - bilans trzylatka
Wychowanie dziecka10-11-09
Czy dobrze się rozwija? Czy nie waży za dużo? Co powinien już umieć? Czy uczyć go pisać i czytać? Dlaczego boi się ciemności? Takie pytania codziennie zadają sobie mamy trzylatków. Dwulatka od trzylatka dzieli tylko rok. Wydaje się więc, że w ciągu tych 12 miesięcy niewiele mogło się zmienić. A jednak. Dla malucha rok to cała wieczność. W tym czasie rośnie, rozwija się, zdobywa nowe umiejętności, chłonie świat. To już zupełnie inna osoba niż rok wcześniej.
czytaj dalej >>
Dzieci w szponach hazardu Dzieci w szponach hazardu
Wychowanie dziecka03-11-09
Niepokojąco wzrasta w Polsce liczba dzieci i młodzieży, które wpadły w sidła hazardu. Coraz większa osiągalność automatów do gier sprawiła, że młodzi ludzi coraz wcześniej odkrywają w sobie hazardowy dryg. Automaty o tzw. niskich wygranych są dostępne na stacjach benzynowych, w przydrożnych i osiedlowych barach a nawet w niektórych sklepach spożywczych.
czytaj dalej >>
12 i 13 latki uprawiają seks 12 i 13 latki uprawiają seks
Wychowanie dziecka28-10-09
Trudno w to uwierzyć, ale tak jest. Szóstoklasistki i gimnazjalistki uprawiają seks. Nie tylko ze swoimi kolegami, ale także z mężczyznami dużo od nich starszymi. Niektóre wcale się z tym nie kryją i wręcz chwalą się swoimi podbojami. Okazuje się, że im więcej chłopaków zaliczonych, tym lepsza pozycja w grupie. Rodzice i nauczyciele często nie mają zielonego pojęcia, co po lekcjach, czy nawet w szkole, robią ich dzieci. Nie dopuszczają do siebie myśli, że ich córki mogą się tak zachowywać. Prawda bywa jednak bardzo bolesna.
czytaj dalej >>
Jak uczyć dzieci samodzielności Jak uczyć dzieci samodzielności
Wychowanie dziecka16-10-09
Mały bobas, który pojawia się na świecie, wymaga ciągłej uwagi i opieki rodziców. Z miesiąca na miesiąc staje się jednak coraz bardziej samodzielny. Zaczyna chwytać, siadać, chodzić, mówić. W końcu przychodzi czas na wołanie siu siu, jedzenie z użyciem sztućców, czy zakładanie butów. Nim się obejrzymy, nasze dziecko chodzi do szkoły. Czas płynie nieubłaganie. Dzieci dorastają i ciągle uczą się czegoś nowego, a my powinniśmy przestać ich wyręczać. Niestety niektóre mamy i tatusiowie tego nie rozumieją. Robią wszystko za swoje pociechy, które traktują jak niemowlaki. Nie potrafią tym samym „odciąć” przysłowiowej pępowiny. Skutki mogą być opłakane.
czytaj dalej >>
Nauka odrabiania lekcji Nauka odrabiania lekcji
Wychowanie dziecka07-10-09
Dziecko idzie do szkoły i zaczynają się problemy. Jednym z nich jest codzienne odrabianie lekcji. Rodzice stają przed dylematem: pomagać, wyręczać, a może od początku uczyć samodzielności. Pedagodzy odpowiadają jednoznacznie – wspierać, sprawdzać, odpytywać, ale nie odrabiać lekcji za córkę czy syna. Lekcje to część ich obowiązków i muszą się tego nauczyć. Najlepiej już na początku swojej edukacji, żeby później nie było problemów.
czytaj dalej >>
Dwuletni buntownik Dwuletni buntownik
Wychowanie dziecka18-09-09
Jest niegrzeczny, dokuczliwy, wybuchowy, przekorny. Psoci, grymasi, często się złości. A ty zastanawiasz się, jaka zła moc zmieniła twoje kochane maleństwo w tego potworka? Zanim zaczniesz rozpaczać i analizować swoje metody wychowawcze, uspokój się. To nie twoja wina. Dwuletnie dzieci to buntownicy i jest to naturalny etap ich rozwoju.
czytaj dalej >>
Nauka wołania SIU SIU Nauka wołania SIU SIU
Wychowanie dziecka18-09-09
Niejednej zatroskanej mamie problem nauki wołania SIU SIU spędza sen z powiek. Pojawiają się pytania: Kiedy zacząć sadzać na nocnik? Kiedy zrezygnować z pampersa? Jak nauczyć dziecko robienia siku do nocniczka? Teorii jest wiele. Nie ma jednej prostej rady ani metody. Każde dziecko jest inne i musi przyjść jego czas na wołanie SIU SIU. My jako rodzice możemy mu jednak nieco pomóc.
czytaj dalej >>
Dzieci, a domowe obowiązki Dzieci, a domowe obowiązki
Wychowanie dziecka16-09-09
Głównym obowiązkiem każdego dziecka jest nauka, poznawanie świata i dorastanie. Jednak dom, w którym mieszkamy, nie jest domem tylko rodziców, ale także ich potomstwa. Powinny mieć one swój wkład w dbanie o niego. I choć, z początku niektóre pociechy mogą się buntować, na przykład przed sprzątaniem, to włączając je w zajęcia domowe, dajemy im cenną lekcję życia.
czytaj dalej >>
Rozmowa fundamentem wychowania Rozmowa fundamentem wychowania
Wychowanie dziecka09-09-09
Rozmowa jest bardzo ważną częścią wychowania. Gdy dziecko jest małe, przybiega do rodziców z każdym, nawet najbardziej błahym problemem i pytaniem. To, jak wtedy zareagujemy, będzie miało wpływ na późniejsze relacje z dzieckiem. Gdy ciągle zbywamy malca, mówiąc: „nie mam teraz czasu”, „nie zawracaj mi głowy drobnostki”, „nie przeszkadzaj, nie widzisz, że oglądam film” to w końcu przestanie do nas przychodzić. Wsparcia i towarzystwa do rozmowy poszuka gdzie indziej. Dlatego, gdy tylko dziecko zaczyna mówić, warto wyrabiać sobie nawyk rozmawiania z nim.
czytaj dalej >>
Gdy dziecko przeklina Gdy dziecko przeklina
Wychowanie dziecka07-09-09
Kujwa, ale tu bałagan! Wcześniej czy później usłyszymy przekleństwa wychodzące z ust naszego malca. Dzieci podłapują brzydkie słowa z telewizji, na ulicy, na podwórku, czy w przedszkolu. Czasami również od rodziców. Nawet jeśli na co dzień nie używasz wulgaryzmów, to jesteś pewna, że nigdy nic nie wymknęło ci się przy dziecku? Nawet wtedy, gdy pokłóciłaś się z sąsiadką?
czytaj dalej >>
Czy uczyć dzieci zwrotów grzecznościowych Czy uczyć dzieci zwrotów grzecznościowych
Wychowanie dziecka02-09-09
Wśród młodych rodziców trwa obecnie spór o to, jak ich pociechy powinny zwracać się do poszczególnych członków rodziny, znajomych, sąsiadów. Zwolennicy dobrego wychowania radzą już od najmłodszych lat uczyć dzieci używania zwrotów: wujku, ciociu, dziadku, babciu, pan, pani. Miłośnicy wolności słowa chcą, aby ich maluchy miały wybór i mówiły tak, jak chcą. Jeszcze inni uważają, że o tym, jak do nich mówić, decydować powinni sami „wujkowie” i „ciocie”.
czytaj dalej >>
"Marek – chłopiec, który miał marzenia”
Wychowanie dziecka06-07-09
Marek – chłopiec, który miał marzenia, to frapująca książka, w której wielki polski podróżnik Marek Kamiński opowiada o swoim dzieciństwie. Czytelnik dowie się:
czytaj dalej >>
MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ! MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ!
Wychowanie dziecka24-06-09
Brak sal gimnastycznych, sprzętu, wyspecjalizowanych trenerów przynosi efekty. Niestety nie jest dobrze z kondycją dzieci i młodzieży. Można narzekać, a można też inspirować i próbować. Jak przekonują psychologowie sportu, Jan Blecharz i Małgorzata Siekańska, autorzy książki MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ! 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport, poznając te zasady, możesz wychować prawdziwych mistrzów sportu.
czytaj dalej >>
Ograniczone zaufanie Ograniczone zaufanie
Wychowanie dziecka10-06-09
Dzieci wychowywane w atmosferze bezpieczeństwa są otwarte i pełne zaufania do dorosłych, których w naturalny sposób traktują jako swoich sprzymierzeńców.
czytaj dalej >>
Zmowa milczenia Zmowa milczenia
Wychowanie dziecka10-06-09
Każdy nauczyciel spotkał się z następującą sytuacją. Jeśli zaobserwował przemoc wśród dzieci w czasie przerwy, stara się poruszyć ten temat na lekcji.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - moniau
Galeria - Molik
Galeria - Anetta
Galeria - crysaliska
Galeria - alergena
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite