Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Kieszonkowe Kieszonkowe
Wychowanie dziecka24-03-10
W pewnym momencie przed każdymi rodzicami staje problem pieniędzy ich pociech. Czy dawać już dziecku kieszonkowe, czy jeszcze poczekać, a może to my powinniśmy płacić zawsze za wszystkie potrzeby naszego synka czy córki? Oczywiście na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy rodzić zna najlepiej swoje dziecko i wie, czy cotygodniowe czy miesięczne wypłaty pewnej kwoty przyniosą więcej pożytku czy problemów.
czytaj dalej >>
KRZYŚ JEST WYJĄTKOWY. Dla dzieci o autyzmie KRZYŚ JEST WYJĄTKOWY. Dla dzieci o autyzmie
Wychowanie dziecka02-03-10
Tę książkę napisałem dla dzieci, aby pomóc im zrozumieć, czym jest autyzm. Zawarłem w niej rzetelną wiedzę i swoje osobiste doświadczenia. Mam nadzieję, że dzieciom spodoba się ta książka. Chciałbym, aby okazała się też przydatna dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Charles A. Amenta III
czytaj dalej >>
Każdemu wolno kochać Każdemu wolno kochać
Wychowanie dziecka09-02-10
Kiedy przychodzi odpowiedni czas na seks? Czy to wtedy gdy mamy 16, 20 czy 30 lat? Jak edukować nastoletnie dzieci, by erotyka nie stała się dla nich dyscypliną sportową? Jak najszybciej, by potem dla nas, rodziców, nie było za późno...
czytaj dalej >>
Ja ci wszystko mogę dać Ja ci wszystko mogę dać
Wychowanie dziecka03-02-10
Mój dzień zaczyna się o 6.00. Od samego rana zajmuję się rodziną, którą bardzo kocham. Najpierw sama się ubieram, myję, potem przygotowuje śniadanie, zimą palę w kominku. Ok. 7.00 budzę dzieci – 11-letnia córkę i 1,5-rocznego synka. Jedzą, ubierają się i wyjeżdżamy do szkoły i żłobka. Mąż w tym czasie już jest w pracy, więc cała reszta obowiązków związanych z dziećmi i domem jest na mojej głowie. Z reguły radzę sobie ze wszystkim, jednak w ostatni piątek powiedziałam: dość! I od tego się wszystko zaczęło...
czytaj dalej >>
Sposoby na małego bałaganiarza Sposoby na małego bałaganiarza
Wychowanie dziecka28-01-10
Dziecko należy uczyć dbania o porządek od najmłodszych lat. Oczywiście dwulatek nie jest jeszcze w stanie sam posprzątać swojego pokoju, ale z powodzeniem można w nim wyrobić nawyk odkładania rzeczy na miejsce. Jak postępować z dzieckiem, by w przyszłości nie wyrosło na małego bałaganiarza?
czytaj dalej >>
Moja córka jest chłopczycą Moja córka jest chłopczycą
Wychowanie dziecka26-01-10
Mają po 4, a może 5 lat. Ich ulubione zabawki to samochody, pistolety, żołnierzyki i traktorki. Nie znoszą lalek, gotowania na niby i spinek we włosach. Uwielbiają za to towarzystwo chłopców. Takie są małe chłopczyce. Dla wielu rodziców ich zachowanie to powód do zmartwień. Ciągle zadają sobie pytanie: Co z nich kiedyś wyrośnie i czy minie fascynacja męskim światem?
czytaj dalej >>
Dziecko przy stole Dziecko przy stole
Wychowanie dziecka20-01-10
Małe świnki. Brudaski. Upaćkane moruski. Tak często wyglądają nasze dzieci przy śniadaniu, obiedzie czy kolacji. Kruszą, brudzą, rozlewają. Jedzą w towarzystwie zabawek i książeczek. Siorpią, mlaskają, rozpychają się. Taki stan nie może jednak trwać wiecznie. Trzeba rozpocząć naukę poprawnego zachowanie się przy stole. Im wcześniej się do tego zabierzemy, tym lepiej.
czytaj dalej >>
Barbie walczą o koronę Barbie walczą o koronę
Wychowanie dziecka15-01-10
Wybory małej miss biją rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Odbywają się one także w Polsce, choć jak na razie z mniejszym rozmachem. Jednak z czasem zyskują na popularności. Konkursy takie można spotkać niemal w prawie każdym powiecie. Zaproszenia do ich udziału drukowane są w lokalnej prasie, ale także rozdawane w przedszkolach, czy szkołach. Bywa nawet tak, że dziewczynki dostają imienne zaproszenie na domowy adres.
czytaj dalej >>
Śmierć - jak i kiedy powiedzieć o niej dziecku? Śmierć - jak i kiedy powiedzieć o niej dziecku?
Wychowanie dziecka08-01-10
Śmierć to trudny temat dla nas wszystkich. My- dorośli, sami do końca często nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś odchodzi, a co tu dopiero wyjaśniać to dzieciom. Dzieci natomiast mają to do siebie, że chcą wiedzieć i pytają tak długo, aż otrzymają satysfakcjonującą je odpowiedź. Niestety tego tematu uniknąć się nie da. Każdy z nas kogoś traci i to w najbardziej niespodziewanych momentach. Umiera dziadek, babcia, ciocia, wujek, kolega z klasy. Co wtedy powiedzieć dziecku?
czytaj dalej >>
To nie ja cię urodziłam To nie ja cię urodziłam
Wychowanie dziecka07-01-10
„Jednym dzieci się rodzą, innym przynosi je bocian…” Kiedy powiedzieć dziecku, że jest adoptowane, to jeden, choć nie jedyny problem przysposobionych rodziców. Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że jak najwcześniej, inny radzą poczekać, aż dziecko stanie się dorosłe, jeszcze inni uważają, że najlepszy moment jest wtedy, gdy adoptowana osoba ma już własne dzieci, bo wtedy lepiej nas zrozumie. Nie można konkretnie wyznaczyć, tej granicy. Decyzja o tym, kiedy przekażemy naszemu skarbowi wiedzę, że to nie my je urodziłyśmy, zależy tylko od nas. Przed jej podjęciem warto wziąć pod uwagę, że prawda może wyjść w każdej chwili na jaw. Zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto uświadomi nasze dziecko, jeśli my będziemy z tym faktem zwlekać.
czytaj dalej >>
Czy wierzyć w Świętego Mikołaja? Czy wierzyć w Świętego Mikołaja?
Wychowanie dziecka14-12-09
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci to najpiękniejszy czas w roku. Wiadomo. Chodzi o prezenty. Tradycją jest, że przynosi je Święty Mikołaj. Wielu rodziców zastanawia się jednak, jak długo utrzymywać dzieci w przeświadczeniu, że to właśnie pan z brodą, w czerwonym stroju, z wielkim worem na plecach, odwiedza je w wigilijną noc. Pojawia się pytanie, czy wmawiać dzieciom, że prezenty są od niego, czy może od razu mówić, że to rodzina robi sobie drobne upominki. Opowiadać o Mikołaju, czy mówić prawdę, żeby później nie było rozczarowań.
czytaj dalej >>
Jak kształtować inteligencję emocjonalną dziecka? Jak kształtować inteligencję emocjonalną dziecka?
Wychowanie dziecka10-12-09
Zdolność logicznego i analitycznego myślenia, szybkość kojarzenia, kreatywność, przedsiębiorczość. To zaledwie kilka cech, które rodzice najbardziej cenią sobie u swoich dzieci. Niestety, nawet najlepszy zmysł techniczny nie zastąpi tego, co najbardziej ludzkie – emocji.
czytaj dalej >>
Mały terrorysta Mały terrorysta
Wychowanie dziecka05-12-09
„Jestem matką 18 miesięcznego łobuza. Wszystko wymusza płaczem, krzykiem, piskiem. Wstyd wychodzić z nim na miasto, do sklepu jak wejdę, to muszę dać mu od razu lizaka, bo inaczej jest pisk na cały market. Jest straszny, ale bardzo go kocham. Wiem, że sama do tego doprowadziłam, dałam mu wejść sobie na głowę” – na forach internetowych pełno jest podobnych wypowiedzi. Zdesperowane matki szukają rad u innych rodzicielek, na zapanowanie nad małym tyranem. Są zmęczone, niewyspane i mają po prostu wszystkiego dosyć.
czytaj dalej >>
Jak nie wychować małego materialisty? Jak nie wychować małego materialisty?
Wychowanie dziecka19-11-09
Naszym dzieciom pragniemy dać wszystko, co najlepsze. Chcemy, by im niczego nie brakowało. By rosły w dostatku i cieszyły się swoim dzieciństwem. Z drugiej jednak strony pragniemy wychować ludzi mądrych i wrażliwych, którzy potrafią docenić wartości niematerialne. Jak pogodzić to ze sobą i nie wychować małego materialisty?
czytaj dalej >>
Dzieci i święty Mikołaj Dzieci i święty Mikołaj
Wychowanie dziecka13-11-09
Gdy byłam mała z niecierpliwością czekałam na wizytę świętego Mikołaja. Radość z otrzymanego prezentu była ogromna, choć święty nie zawsze przynosił mi dokładnie to, o czym marzyłam. Jednak, gdy dowiedziałam się, że święty Mikołaj nie istnieje, byłam ogromnie zła na rodziców za to, że przez tyle lat mnie okłamywali. Przepłakałam cały wieczór. Największym rozczarowaniem było nie to, że nie ma pana z siwą brodą i w czerwonym kubraczku, przynoszącego dzieciom prezenty, ale właśnie kłamstwo rodziców. Czułam się oszukana przez nich.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - olmis
Galeria - pilkara
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite