Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Sposoby na złośników Sposoby na złośników
Wychowanie dziecka11-10-10
Kochamy nasze maluchy, chociaż czasem potrafią nas doprowadzić do rozstroju nerwowego. Jak radzić sobie ze złością, aby nie okazywać negatywnych emocji przy dziecku? Co robić, aby nie przejęło naszych zachowań?
czytaj dalej >>
Fajna mama? Fajna mama?
Wychowanie dziecka29-08-10
Są takie kobiety, o których koleżanki ich córek mówią – „ale masz fajną mamę”. Bo taka matka nie krzyczy, gdy córka wraca spóźniona o trzy godziny z imprezy, bo nie goni do nauki ani sprzątania pokoju, za to pozwala nosić bluzki z odkrytym pępkiem i dziesięciocentymetrowe obcasy.
czytaj dalej >>
Programowanie umysłu Programowanie umysłu
Wychowanie dziecka27-08-10
Czy decyzje, które podejmujemy jako ludzie dorośli, są do końca naszymi własnymi wyborami? Na ile świadomie ich dokonujemy?
czytaj dalej >>
Baśnie – podręcznik życia dla najmłodszych Baśnie – podręcznik życia dla najmłodszych
Wychowanie dziecka10-08-10
Kochamy nasze dzieci, dlatego chcemy je chronić przed całym złem tego świata. Pragniemy, aby ich dzieciństwo było usłane różami i by jak najpóźniej dowiedziały się o tym, że nie wszyscy ludzie są dobrzy, a życie posiada także ciemną stronę. Wybieramy więc bajki bez przemocy i pomijamy milczeniem wszystko, co mogłoby zasiać niepokój w malutkim serduszku. Tymczasem dziecko potrzebuje nauczyć się jak radzić sobie ze złem i swoimi negatywnymi emocjami. Z pomocą w tej trudnej szkole przychodzą nam baśnie.
czytaj dalej >>
Czas na kompetentną rozmowę o seksie Czas na kompetentną rozmowę o seksie
Wychowanie dziecka27-07-10
Na potrzeby III edycji Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa, CBOS przeprowadził badanie dotyczące sytuacji dziadków – rodziców młodocianych rodziców.
czytaj dalej >>
Karty płatnicze dla dzieci i młodzieży Karty płatnicze dla dzieci i młodzieży
Wychowanie dziecka28-06-10
Karty płatnicze stają się coraz popularniejsze. W naszym kraju obecnie znajduje się ponad 16 milionów kart. Służą one osobom dorosłym i pełnoletnim do wypłacania gotówki oraz płatności za towary i usługi. Wiele kart znajduje się w posiadaniu studentów, dla których banki stworzyły specjalne konta, a od niedawna mogą oni także uzyskać karty kredytowe.
czytaj dalej >>
Seks do tablicy! Seks do tablicy!
Wychowanie dziecka01-06-10
Woda z octem to skuteczna antykoncepcja - można usłyszeć na lekcjach wychowania do życia w rodzinie. Zdaniem Grupy Edukatorów Seksualnych edukacja seksualna naszej młodzieży wygląda fatalnie. Czy jest szansa, aby to zmienić?
czytaj dalej >>
Dziennik elektroniczny Dziennik elektroniczny
Wychowanie dziecka28-05-10
Reforma systemu nauczania zmieniła dotychczasowy podział, wprowadzając pomiędzy szkołę podstawową, a średnią – gimnazja. Ale to nie koniec nowości. Ostatnio dużą popularnością cieszy się wydawnictwo Librus, oferujące szkołom i rodzicom system kontroli frekwencji i postępów w nauce – czyli tzw elektroniczny dziennik.
czytaj dalej >>
Dwie mamusie, dwóch tatusiów Dwie mamusie, dwóch tatusiów
Wychowanie dziecka14-05-10
Wychowywanie dzieci przez homoseksualistów jest sprawą bardzo kontrowersyjną. Przeciwników, jak i zwolenników takiego zjawiska można znaleźć zarówno wśród osób hetero jak i homoseksualnych. W społeczeństwie toczy się na ten temat gorąca dyskusja, a obie strony wysuwają coraz to nowe argumenty.
czytaj dalej >>
Ach śpij malutki... Tylko gdzie? Ach śpij malutki... Tylko gdzie?
Wychowanie dziecka23-04-10
Gdy na świat przychodzi dziecko, rodzice muszą podjąć decyzję, gdzie będzie ono spało: razem z nimi w małżeńskim łożu, w swoim łóżeczku, ale w sypialni rodziców, czy też od razu w swoim pokoju. Zdań na ten temat jest co najmniej tyle, ilu rodziców. Czasami bywa również tak, że nasze założenia nijak się mają do rzeczywistości. Tak jak było to w przypadku tej internautki:
czytaj dalej >>
Poczytaj mi mamo! Poczytaj mi mamo!
Wychowanie dziecka23-04-10
Statystycznie Polak czyta 0,5 książki w roku. Coraz częściej mówi się o wtórnym analfabetyzmie dzieci. Młodzież nie rozumie tego, co czyta, ma problemy z prawidłowym wysławianiem się i ortografią. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może okazać się częste obcowanie z książką. Jednak dzieci czytają niechętnie. O wiele ciekawszym zajęciem jest dla nich oglądanie telewizji, czy granie w gry komputerowe. Jak więc przekonać nasze pociechy, że czytanie książek może być naprawdę interesujące?
czytaj dalej >>
Mamy psiaka i niemowlaka Mamy psiaka i niemowlaka
Wychowanie dziecka21-04-10
Gdy w naszym domu jest już pies, a na świat ma przyjść dziecko, wielu rodziców dopadają wątpliwości. Czy zamieszkanie niemowlęcia z psem pod jednym dachem jest bezpieczne? Jak pogodzimy wychowywanie dziecka z opieką nad pupilem? Jak nasza kochana psina zareaguje na pojawienie się w domu nowego lokatora? Te i wiele innych pytań dręczą przyszłych rodziców, zwłaszcza, gdy życzliwi, zazwyczaj nieposiadający psów, a czasem również dzieci, ciągle pytają: no jak to: chcecie wychowywać dziecko w jednym domu ze zwierzęciem? Przecież to niebezpieczne dla malucha! Doświadczenia wielu rodziców pokazują, że dzieci doskonale wychowują się z psami, ucząc się odpowiedzialności za nie i szacunku do zwierząt.
czytaj dalej >>
Współuzależnienie matek narkomanów Współuzależnienie matek narkomanów
Wychowanie dziecka11-04-10
Pierwsza książka na rynku wydawniczym poruszająca problem współuzależnienia matek narkomanów. Niezbędna dla terapeutów uzależnień, chcących poszerzyć swoją wiedzę. Jej praktyczne zastosowanie jest gwarancją polepszenia efektów terapii
czytaj dalej >>
O zajączku Filipie... O zajączku Filipie...
Wychowanie dziecka11-04-10
Tym razem mając na uwadze zbliżający się dzień dziecka, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, przygotowało specjalną ofertę dla dzieci tych młodszych i starszych.
czytaj dalej >>
Internet jak narkotyk Internet jak narkotyk
Wychowanie dziecka30-03-10
Czy twoje dziecko pierwsze, co robi po powrocie do domu, to włącza komputer? Coraz rzadziej spotyka się z kolegami? Zrezygnowało nawet z ulubionych zajęć pozalekcyjnych? Gdy próbujecie mu zaproponować inne formy spędzania wolnego czasu, staje się smutne lub podenerwowane? Być może jest ono uzależnione od komputera lub internetu.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - OlaM
Galeria - Marlena
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - magdalena608
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite