Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Niania dla dziecka w wieku szkolnym?
Zatrudnienie opiekunki do dziecka, które rozpoczęło naukę w szkole podstawowej może się okazać bardziej praktyczne, niż by się mogło pozornie wydawać. Aż 76% aktywnych zawodowo rodziców nie ma możliwości odebrania dziecka po zajęciach szkolnych. Niania może zrobić to za nich oraz, jeszcze przed powrotem rodziców z pracy, pomóc dziecku w zaległościach w nauce i odrabianiu lekcji.

WARUNKI W ŚWIETLICACH


Według raportu Narodowej Izby Kontroli na dzień 30.09.2016 w zajęciach pozalekcyjnych w świetlicy uczestniczy aż 40% uczniów szkół podstawowych.  Większość z nich, bo aż 82%, stanowią uczniowie klas 1-3. Jednak w świetlicy przebywają w grupach zróżnicowanych  wiekowo, co skutkuje brakiem zajęć przystosowanych dla poszczególnych grup wiekowych. Najbardziej cierpią na tym najmłodsi uczniowie, którzy nie mają możliwości skupienia się swoich indywidualnych zadaniach i zazwyczaj nie mogą liczyć na pomoc opiekunów, których jest za mało w stosunku do liczby dzieci oraz ich potrzeb. Niedobór personelu na zajęciach pozalekcyjnych skutkuje dwojakimi problemami. Z danych NIK wynika, iż zdarzały się sytuacje, w których szkoły przekraczały maksymalną dozwoloną liczbę uczniów przypadających na jednego opiekuna, co wiąże się z brakiem odpowiedniego nadzoru i bezpieczeństwa. Bywało także, że z powodu braku wolnych miejsc, nie przyjmowano do świetlicy nawet dzieci, które teoretycznie posiadały uprawnienia, aby na niej przebywać. Obawy może również budzić brak kontroli, w przypadku kiedy dziecko nie pojawiło się na świetlicy oraz brak zasad w kwestii  informowania o takiej sytuacji rodziców. NIK przeprowadził badanie, podczas którego stwierdzono, że losowo wybranego dnia aż 34% dzieci, które powinny przebywać na świetlicy, nigdy się na niej nie pojawiły.  Na domiar złego, opiekun świetlicy nie posiadał informacji z jakiego powodu dziecko jest nieobecne, czy było na wcześniejszych lekcjach danego dnia, czy zostało odebrane ze szkoły przez osobę dorosłą, a może samodzielnie opuściło teren placówki. Niestety obecna sytuacja na świetlicach niekorzystnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo uczniów, a większość rodziców nie ma możliwości osobiście odbierać dzieci od razu po zakończeniu lekcji.


NIANIA NIE TYLKO DO PIELUCH...


Niania kojarzy się każdemu z osobą, której zadaniem jest opieka nad małym dzieckiem. Jak wynika z raportu sporządzonego przez Niania.pl, w 2017 roku najwięcej, bo blisko 49,4%rodzin, poszukiwało  niani dla dziecka w wieku 1-3 lat, podczas gdy dla dzieci w wieku szkolnym już tylko 9%.


Jednak czy niania może pomóc jedynie w zmienianiu pieluch, karmieniu dziecka i czytaniu mu bajek? Opiekunkę można zatrudnić również dla starszej pociechy. Jak wynika z danych GUS w Polsce jest, aż 1 268 108 dzieci w wieku 7-9 lat. Ponad 40 % uczniów spędza na świetlicy ponad 3 godziny dziennie, czyli minimum 15 godzin tygodniowo. W tym czasie niania mogłaby odebrać dziecko ze szkoły i odrobić z nim lekcje, nadrobić zaległości w nauce, aby rodzice mogli poświęcić dziecku uwagę w inny, przyjemniejszy sposób.


JAK ZNALEŹĆ OPIEKUNKĘ I ILE TO KOSZTUJE?


Serwis Niania.pl daje duży wachlarz możliwości co do poszukiwania niani. Rodzic po stworzeniu swojego profilu ma dostęp do ponad 200 000 ogłoszeń. Dzięki wyszukiwarce z filtrami można łatwo wyłonić tylko te opiekunki, które odpowiadają wybranym wcześniej kryteriom, także tym finansowym.  Na stawkę niani ma z pewnością wpływ zakres obowiązków, wymiar pracy (pełen etat, pół etatu) i liczba dzieci, nad którymi niania ma sprawować opiekę. Według raportu sporządzonego przez serwis Niania.pl, wynagrodzenie opiekunek zmienia się również w zależności od miejscowości, w jakiej poszukujemy opieki. Na poniższym wykresie możemy porównać stawki w poszczególnych miastach w Polsce. Np.  za godzinę pracy opiekunki w Rzeszowie zapłacimy 8,90 zł, a w Warszawie 13,50 zł. Co ciekawe w porównaniu do roku 2016 stawki są nieco niższe.  Dodatkowo, jak wynika z raportu, nianie równie chętnie co na cały etat, pracują również na pół etatu. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem opiekunki chętnej do pracy popołudniami, tak aby mogła odebrać dziecko po lekcjach i zostać z nim do powrotu rodziców.


 


Dane w raporcie Niania.pl wskazują, że pracę opiekunki najczęściej podejmują osoby młode.  Ponad 50% wszystkich niań zarejestrowanych w serwisie to kobiety w wieku studenckim, które kompetentnie wspomogą młodego ucznia w edukacji, podszkolą języki obce i pomogą w codziennych zadaniach domowych. Dzięki temu rodzice nie będą musieli martwić się, czy ich dziecko bezpiecznie dotarło do domu i przygotowało się na następny dzień w szkole. Będą mogli natomiast po ciężkim dniu w pracy spędzić miło czas w gronie rodzinnym i bez pośpiechu wykonać obowiązki domowe.                    


 


Niania.pl jest największym w Polsce serwisem internetowym gromadzącym oferty pracy dla opiekunek i profile niań. Istnieje na rynku od 2004 roku. Obecnie w serwisie zarejestrowanych
jest ponad 200 000 opiekunek z całej Polski. Już ponad 100 000. rodzin z całej Polski znalazło nianię
dla swojego dziecka w Niania.pl.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Troska o ciało i umysł przyszłej Mamy- Bądź piękna w ciąży! Oskoła – wypróbuj ją jeszcze dziś! VIP PETS – świetna zabawa dla małych fashionistek Jak trenować swoją pamięć? Original Source Baby shower - Nie patyczkuj się, Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Livigno! Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Kasinek
Galeria - MARYANA
Galeria - miklam
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite