Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ!
Brak sal gimnastycznych, sprzętu, wyspecjalizowanych trenerów przynosi efekty. Niestety nie jest dobrze z kondycją dzieci i młodzieży. Można narzekać, a można też inspirować i próbować. Jak przekonują psychologowie sportu, Jan Blecharz i Małgorzata Siekańska, autorzy książki MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ! 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport, poznając te zasady, możesz wychować prawdziwych mistrzów sportu.
Zasady w

sporcie


Większość nauczycieli WF-u stara się zorganizować aktywności sportowe na tyle ciekawie, by zainteresowały one uczniów, których jedynymi konkurencjami sportowymi są skakanie po kanałach telewizyjnych lub klikanie myszką albo wystukiwanie na czas smsów. Już wychowawcy starożytni wiedzieli, że uprawianie sportu jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale może być także pomocne w kształtowaniu charakteru czy rozbudzaniu pasji. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

• Razem ze swoim dzieckiem lub uczniem poznaj zasady, których należy przestrzegać uprawiając sport.
• Wspomagaj rozwój fizyczny i kształtuj charakter wychowanka.
• Wychowaj w domu i w szkole prawdziwego mistrza sportu!Wychowaj mistrza sportu

Uprawianie sportu jest dla dziecka nie tylko wspaniała zabawą. Może być też pomocne w kształtowaniu jego charakteru i rozbudzaniu pasji. Ważne jest jednak by uprawiając sport pamiętać o pewnych zasadach. Dzięki książce „Sport moja radość” poznasz te najważniejsze i pomożesz swojemu dziecku lub wychowankowi wyrosnąć na prawdziwego mistrza!
Znany psycholog sportu Jan Blecharz, który jest współtwórcą sukcesów Adama Małysza, wskazuje małym sportowcom, jakich zasad powinni przestrzegać uprawiając sport. Każda zasada zilustrowana jest opowiadaniem o znanych sportowcach. Dziecko zainspirowane przykładami swoich idoli z pewnością odnajdzie w sobie sportową pasję. Książka pomaga rodzicom, trenerom i wychowawcom w ukształtowaniu prawdziwych świadomych sportowców.
Jak przekonują autorzy, obok woli zwycięstwa niezbędna jest również pozytywna motywacja i zakodowane zasady walki fair play. Inspirujące przykłady z życia znanych wyczynowców, z pewnością mogą pomóc wychowawcom w kształtowaniu młodych sportowców.


Piotr Kowalczuk
koordynator programów
Instytut Pedagogów Praktyków GWP
www.gwp.pl

MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ!
10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport
dr Jan Blecharz, dr Małgorzata Siekańska,
ilustracje Monika Pollak
ISBN 978-83-60577-39-4, Format B5,
oprawa miękka, 52 strony, wydanie I, kwiecień 2009
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Więcej o książce: www.gwp.pl/product/6261.html
--- Piotr Kowalczuk ---


Tagi: dziecko, jak trenować dziecko, sport, trening dla dzieci, WF, wychowanie dziecka
Podobne artykuły:
Dzieci i święty Mikołaj Mały terrorysta Dziecko przy stole Ja ci wszystko mogę dać Kieszonkowe O zajączku Filipie... Poczytaj mi mamo! Dziennik elektroniczny Karty płatnicze dla dzieci i młodzieży Sposoby na złośników
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - kati9o
Galeria - Kasinek
Galeria - agusia_83
Galeria - Hania
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite