Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Korki przed maturą
Za trzy miesiące matura. Ci, którzy zapomnieli podciągnąć się z przedmiotów, które będą zdawali, mogą mieć poważny problem. Chyba, że szybko znajdą dobrego korepetytora.
Jeśli wydaje ci się, że twoje osiemnastoletnie dziecko z racji wieku jest już dorosłe, przeważnie jesteś w grubym błędzie. Nadal bowiem mieszkasz z nim, utrzymujesz go, a niektóre jego postępki trudno zaliczyć do zachowań godnych dojrzałego człowieka. Tym samym też nie powinnaś czuć się zwolniona z obowiązku dopilnowania nastolatka w sprawach dotyczących jego edukacji. Sama wiesz, że dzisiaj wykształcenie średnie się nie liczy i żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba mieć skończone studia. A do nich nie przystąpisz bez zdanej matury.


Ostatni dzwonek
Zostały trzy miesiące do egzaminu dojrzałości. To ostatni dzwonek na odrobienie wszelkich zaległości. Jeśli stopnie twojego dziecka wskazują na to, że nie powinien mieć problemów z maturą, upewnij się jeszcze co do jego wiedzy z przedmiotów, które będzie zdawał. Być może wystarczy mu tylko samodzielna generalna powtórka.
Jeśli jednak widzisz poważne braki w edukacji dziecka, zastanów się nad rozwiązaniem pt. korepetycje. Jakkolwiek bowiem dotąd udawało mu się przechodzić z klasy do klasy, to na maturze nikt już nie będzie tak liberalny.


Gdzie i jak szukać korepetytora
Jak znaleźć solidnego korepetytora? Najlepiej i najprościej wziąć osobę z polecenia – kogoś, kto ma doświadczenie i efekty w przygotowywaniu maturzystów. Popytaj znajomych, niech twoje dziecko zasięgnie też informacji wśród swoich kolegów ze szkoły. Jeśli nie macie nadal żadnych namiarów, sięgnijcie po ogłoszenia. Szukajcie ludzi, którzy oferując korepetycje, podają informacje o sobie. Kobietę, która pisze, że jest polonistką, a w jej anonsie roi się od błędów, trudno uznać za wiarygodną osobę...


Pierwsza bezpłatna lekcja
W przypadku dokonania wstępnego wyboru korepetytora, umówmy się z nim na pierwszą, bezpłatną lekcję. To właściwie nie jest jeszcze lekcja, co zapoznanie się z poziomem wiedzy, jaki reprezentuje maturzysta i stopniem jego chłonności informacji. Niezwykle ważne jest, aby korepetytor i uczeń znaleźli wspólny język. Jeśli uczeń nie może skupić się podczas korepetycji, nie rozumie przekazywanych informacji, może to oznaczać, że akurat ta osoba nie jest dla niego odpowiednia. Pamiętajmy, że to my jesteśmy klientem i mamy prawo wymagać zarówno odpowiednich kwalifikacji (nie bójmy się poprosić absolwentów uczelni o pokazanie dyplomu), przygotowania pedagogicznego, jak i odpowiedniego, indywidualnego podejścia do ucznia.


Taniej grupowo, ale...
Nie bez znaczenia są też ceny, jakie za swoje usługi oferują korepetytorzy. Są one zależne przede wszystkim od kwalifikacji korepetytora. Czynny zawodowo nauczyciel przeważnie będzie droższy od studenta, i nic w tym dziwnego. Wyższa cena, niestety, nie zawsze oznacza lepszą jakość, dlatego pierwsze spotkanie powinno dać nam trochę do myślenia.
Ceny zależą również od warunków, w jakich będą odbywały się korepetycje oraz liczby osób w nich uczestniczących. Im więcej uczniów, tym taniej, choć z drugiej strony efekty mogą być słabsze. Droższe są również lekcje odbywające się w domu ucznia, bo w cenę wliczony jest dojazd korepetytora.


Nauka z rodzicem to kiepski pomysł
Czasem rodzice chcąc zaoszczędzić pieniądze, decydują się sami dokształcić dziecko. Zazwyczaj jednak w ogóle się to nie opłaca. Po pierwsze, jeśli sami nie posiadamy dogłębnej i aktualnej wiedzy w danym przedmiocie, to mnóstwo czasu zejdzie nam na przygotowaniach. A po drugie, nauka z rodzicem wygląda bardziej opornie niż z osobą obcą. Przy korepetytorze z zewnątrz uczeń wykazuje większą pokorę i mobilizację, co przekłada się na wyniki pracy.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!
--- Magda Wieteska ---


Tagi: ceny korepetycji, dziecko, egzamin dojrzałości, grupowe korki, korki przed maturą, korypetycje, matura, maturzysta, nauka do matury, nauka z rodzicem
Podobne artykuły:
Mąż mojej mamy, czyli mój...? Fajna mama? Żywienie małego wiercipięty Fryzura dla pierwszoklasisty Buntowniczy dwulatkowie, czy nieposłuszni rodzice? Rodzic – autorytet, przyjaciel czy wróg? „KAMIENIE MILOWE” ROZWOJU W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA Dwulatek pod lupą Mały introwertyk Jak spędzić wakacje z dziećmi gdy pada?
dodaj komentarz
  10-02-11 11:29
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Kasinek
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Olkaa12
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite