Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Dwie mamusie, dwóch tatusiów
Wychowywanie dzieci przez homoseksualistów jest sprawą bardzo kontrowersyjną. Przeciwników, jak i zwolenników takiego zjawiska można znaleźć zarówno wśród osób hetero jak i homoseksualnych. W społeczeństwie toczy się na ten temat gorąca dyskusja, a obie strony wysuwają coraz to nowe argumenty.
Dziecko mające dwie mamusie, czy dwóch tatusiów będzie prześladowane, szykanowane, wyśmiewane, a nawet bite – twierdzą przeciwnicy i ten argument jest najczęściej powtarzanym, także wśród homoseksualistów. Tak, geje czy lesbijki również uważają, że dopóki nasze społeczeństwo jest tak mało tolerancyjne, to nie powinni oni posiadać potomstwa, by przez ich orientację seksualną nie cierpiały ich dzieci.

Zwolennicy mówią jednak: dzieci są wyśmiewane, napiętnowane przez rówieśników również z innych powodów. Dziecko może być atakowane przez rówieśników równie dobrze za wygląd, poglądy, a nawet brak firmowych ciuchów, czy wypasionej komórki, tak jak za posiadanie dwóch mam, czy dwóch ojców.

„Razem z moją partnerką, z którą jesteśmy razem 7 lat, od dwóch lat wychowujemy synka, do tej pory nigdy nie doświadczyłyśmy z tego powodu szykanowania czy prześladowania. Boimy się, że nasze dzieci będą prześladowane, wyzywane, ale wydaje mi się, że te obawy są często bezpodstawne, dzieci są szykanowane z rożnych powodów i nie ochronimy ich przed całym światem” – twierdzi Marta.

Kolejny argument przeciwników to brak wzorców społecznych w takiej rodzinie. „Normalna rodzina musi być utworzona przez mężczyznę i kobietę (normalna w sensie biologicznym: niech dwoje homoseksualistów spróbuje mieć dziecko...) Dziecko od obojga rodziców przejmuje wzorce. Miłości, uczuć, ról społecznych, relacji międzyludzkich, partnerskich między mężczyzną a kobietą. Musi nauczyć się identyfikować siebie jako mężczyznę (tata) lub kobietę (mama), uczyć się miejsca, zachowania w rodzinie. Jeśli wzorca zabraknie - jakoś sobie na pewno będzie w życiu radzić, ale na pewno będzie to bardzo trudne, nie będzie umiało się znaleźć w prawdziwej rodzinie, będzie wciąż zderzać się z czymś, czego nie rozumie” – pisze na forum anonimowy internauta.

Jednak homoseksualiści posiadający dzieci mają to na uwadze i starają się zapewnić swoim dzieciom kontakt z wzorcami płci przeciwnej. Matki lesbijki o wiele bardziej dbają, aby ich potomstwo miało kontakt z biologicznym ojcem, niż heteroseksualne kobiety. Poza tym takiego wzorca „obojga płci” nie posiadają także dzieci wychowywane przez samotnego rodzica. I o ile w przypadku homoseksualistów budzi to wiele emocji i jest jednym z ulubionych argumentów przeciw, to w drugim wypadku nikt z tego nie robi problemu i pozwala się nawet na adopcję przez osoby samotne.

Dziecko wychowywane przez gejów, pozbawione wzorców miłości między kobietą, a mężczyzną również będzie gejem – kolejny argument przeciw.
„Moi rodzice są heteroseksualni, tworzą szczęśliwe małżeństwo, z zadowoleniem przyznaję, że wręcz wzorcowe. No i jakoś ja jestem gejem” – odpowiada na to „Gabbid”. Arek posuwa się jeszcze dalej: „Jak tak to zabrońmy heterykom wychowywania gejów. Jeśli synek nagle stwierdzi, że jest gejem, niech będzie zabierany od heteryków. Bo kto mu pokaże miłość między dwoma mężczyznami?!”

Co lepsze: dom dziecka, czy wychowanie przez homoseksualną parę? Nad tym zastanawia się wielu internautów. Zwolennicy adopcji przez homoseksualistów twierdzą, że „jeśli nie można zapewnić idealnej rodziny (mama i tata), to chociażby namiastka rodziny jest lepsza, niż nic”. Nie wszyscy się jednak z tym stwierdzeniem zgadzają. „Wolałbym zginąć w wyniku aborcji, niż żyć w takiej patologii”, „Wolałbym być w bidulu, niż być wychowywany przez homo...”.

Niektóre dzieci wolałyby jednak wybrać tę drugą opcję. „Mam 15 lat, wiec teoretycznie jestem jeszcze dzieckiem i postawiona przed wyborem życia w domu dziecka, a życia z parą homo, ani przez chwilę bym się nie zastanowiła i poszłabym do homoseksualistów, ale cóż... państwo wie lepiej, co dla mnie lepsze” – pisze na forum Kamila.
--- Anita Zasońska ---


Tagi: adopcja, adopcja dziecka, adopcja przez homoseksualistów, dziecko, gej, homoseksualizm, homoseksualne pary, lesbijka, matki lesbijki, ojcowie geje, rodzicielstwo, wychowanie dziecka
Podobne artykuły:
Śmierć - jak i kiedy powiedzieć o niej dziecku? Buntowniczy dwulatkowie, czy nieposłuszni rodzice? Mamo, jestem gejem Jak kształtować inteligencję emocjonalną dziecka? To nie ja cię urodziłam Czas na kompetentną rozmowę o seksie Mały terrorysta Ja ci wszystko mogę dać Rodzic – autorytet, przyjaciel czy wróg? Jak rozwiązywać konflikty
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anikirax
Galeria - plumka6
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - viki
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite