Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Wychowanie dziecka
Czym nieświadomie szkodzimy dzieciom? Czym nieświadomie szkodzimy dzieciom?
Wychowanie dziecka04-06-18
Świat młodych rodziców bywa przerażający i podstępny ;). Brak doświadczenia i wiedzy, w szpitalu nikt nie dołącza instrukcji obsługi do nowonarodzonego malucha, no a rodzicami nie kieruje nic innego, jak najszczersze chęci, żeby zrobić wszystko dobrze. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem dóbr, które mają ułatwić rodzicielstwo i sprawić, że dzieci będą rosły zdrowo i szczęśliwie, oczywiście przy ogólnej radości opiekunów. Czasem jednak okazuje się, że moda, trendy i markowe metki nie ratują przed popełnianymi błędami i próbując robić dobrze, wyrządza się sporą krzywdę. Sprawdź czym możesz zaszkodzić małemu dziecku i czego powinieneś bezwzględnie unikać!
czytaj dalej >>
Niania dla dziecka w wieku szkolnym? Niania dla dziecka w wieku szkolnym?
Wychowanie dziecka07-05-18
Zatrudnienie opiekunki do dziecka, które rozpoczęło naukę w szkole podstawowej może się okazać bardziej praktyczne, niż by się mogło pozornie wydawać. Aż 76% aktywnych zawodowo rodziców nie ma możliwości odebrania dziecka po zajęciach szkolnych. Niania może zrobić to za nich oraz, jeszcze przed powrotem rodziców z pracy, pomóc dziecku w zaległościach w nauce i odrabianiu lekcji.
czytaj dalej >>
Edukacja dziecka poprzez zabawę Edukacja dziecka poprzez zabawę
Wychowanie dziecka08-01-15
W wieku dziecięcym zazwyczaj nie interesuje nas wiele aspektów życia, do jakiego tak naprawdę powinniśmy przygotowywać się od samego początku. Nie mamy tez świadomości jak będzie wyglądało życie albo jak przynajmniej powinno ono wyglądać, abyśmy godnie żyli i byli z tego życia zadowoleni na takim poziomie, na jakim jesteśmy w stanie to zadowolenie i satysfakcję osiągnąć.
czytaj dalej >>
Rozmowa z dzieckiem w duchu NVC Rozmowa z dzieckiem w duchu NVC
Wychowanie dziecka19-09-12
Jak rozmawiać, by się dogadać?
czytaj dalej >>
Bałagan w pokoju nastolatka Bałagan w pokoju nastolatka
Wychowanie dziecka23-02-12
Czy też opadają ci ręce, gdy wchodzisz do pokoju swojego nastoletniego dziecka? Tu kubek po herbacie, tam pusta puszka po coli, na biurku ustawione piętrowo talerzyki – chyba już z tuzin ich będzie. A jeszcze jest podłoga, na której walają się brudne ciuchy razem z czystymi...
czytaj dalej >>
Rodzic z autorytetem czy rodzic autorytarny? Rodzic z autorytetem czy rodzic autorytarny?
Wychowanie dziecka02-06-11
Wielu rodziców jest przekonanych, że nie mogą stracić tzw. autorytetu rodzicielskiego, ponieważ przestaną panować nad swoim dzieckiem. Uważają, że autorytet im się po prostu należy za sam fakt bycia rodzicem i tak już będzie zawsze. Czy aby na pewno?
czytaj dalej >>
Wychowując sobka Wychowując sobka
Wychowanie dziecka30-03-11
Jeśli twoje dziecko nie chce się dzielić i uważa, że wszystko mu się należy, zamiast irytować się i załamywać nad nim ręce, zastanów się, czy czasem to nie twoja wina. Sama wiesz, że czym skorupka za młodu nasiąknie... Być może całkiem nieświadomie popełniasz błędy, w efekcie wychowując małego sobka.
czytaj dalej >>
Wychować chłopca na mężczyznę Wychować chłopca na mężczyznę
Wychowanie dziecka15-03-11
Wychowanie dziecka w pojedynkę to jeszcze nie koniec świata. Można wychować je dobrze i mądrze. Łatwiej bywa, kiedy jesteś mamą dziewczynki. Ale z chłopcami też da się żyć i mieć z nimi dobry kontakt.
czytaj dalej >>
Korki przed maturą Korki przed maturą
Wychowanie dziecka09-02-11
Za trzy miesiące matura. Ci, którzy zapomnieli podciągnąć się z przedmiotów, które będą zdawali, mogą mieć poważny problem. Chyba, że szybko znajdą dobrego korepetytora.
czytaj dalej >>
Rodzic – autorytet, przyjaciel czy wróg? Rodzic – autorytet, przyjaciel czy wróg?
Wychowanie dziecka06-02-11
Jak w tytule – na każdym etapie wychowania dziecka pełnimy względem niego inną rolę: autorytetu, przyjaciela lub... wroga. To ostatnie tylko brzmi tak okrutnie, bo w rzeczywistości oznacza po prostu nastoletni bunt przeciwko wszystkiemu i wszystkim, a jak to z takimi buntami bywa, zawsze wymierzane są w osoby najbliższe, czyli rodziców, a jeszcze ściślej – w matkę.
czytaj dalej >>
Buntowniczy dwulatkowie, czy nieposłuszni rodzice? Buntowniczy dwulatkowie, czy nieposłuszni rodzice?
Wychowanie dziecka17-01-11
Dwulatek potrafi być już prawdziwym buntownikiem, który rozstawia po kątach rodziców. Jego ulubionym zwrotem staje się „nie” i „nie chcę”. Często także to rodzice nie rozumieją dziecka i komunikatów, które ono wysyła. Co zrobić, żeby nasze dziecko nas posłuchało i z małego buntownika, stało się znów małym odkrywcą? Radzi Patrycja Ponikiewska, coach rodzicielski z Akademii Inspiracji, specjalizującej się w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
czytaj dalej >>
Mini-kobietki Mini-kobietki
Wychowanie dziecka17-01-11
Francuska sesja modowa miesięcznika „Vogue” z sześciolatkami upozowanymi na dorosłe kobiety wywołała sporo kontrowersji. Ludzi są oburzeni i zniesmaczeni wyglądem dziewczynek i uważają, że to niemoralne, a wręcz obsceniczne.
czytaj dalej >>
ZABAWY FUNDAMENTALNE IDĄ DO PRZEDSZKOLA…. ZABAWY FUNDAMENTALNE IDĄ DO PRZEDSZKOLA….
Wychowanie dziecka29-12-10
Zabawy Fundamentalne, coraz szerzej znane i chętnie kupowane przez Rodziców, naturalną koleją rzeczy doczekały się swej kontynuacji w programie dla przedszkoli.
czytaj dalej >>
Pod choinkę dla nauczycieli i rodziców Pod choinkę dla nauczycieli i rodziców
Wychowanie dziecka15-12-10
Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko miało jak najlepsze wyniki w szkole, by dobrze się uczyło, by nie miało problemów z żadnymi zadaniami stawianymi przez nauczycieli. Jednak zdarza się dzieci mimo wysiłku wkładanego w naukę nie radzą sobie z wymaganiami i obowiązkami szkolnymi.
czytaj dalej >>
Gdy dziecko nie chce rozmawiać Gdy dziecko nie chce rozmawiać
Wychowanie dziecka07-12-10
Martwisz się, bo Twoje dziecko zamknęło się w sobie i nie chce rozmawiać? Nie obrażaj się na nie i nie odpuszczaj, tylko postaraj się znaleźć przyczynę. Może przeżywa trudny okres, a może po prostu jest introwertykiem?
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - pilkara
Galeria - agusia_83
Galeria - mela1986
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - crysaliska
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite