Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Sporty
Fitness
Nie od dzisiaj wiadomo, że największy wpływ na nasze zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie ma styl życia. Niestety zbyt często o tym zapominamy.


Na szczęście tak modne ostatnio słowa: fitness i wellness każą zastanowić się nam, czy robimy dla swojego zdrowia i dobrej kondycji wszystko, co w naszej mocy.

Naukowcy oraz specjaliści z zakresu sportu i żywienia spierają się wciąż, jaki sposób aktywności fizycznej jest najlepszy, aby zachować jak najdłużej zdrowie i młodość.

Najczęściej zalecanym przez nich sposobem na skuteczną poprawę wydolności układu krążenia oraz kontrolowanie poziomu tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej i wzmocnieniu kości jest połączenie ćwiczeń aerobowych, siłowych oraz odpowiedniej diety.

Kiedyś uświadamiano nam, że aby być w dobrej formie wystarczy 3 x w tygodniu szybki spacer. Teraz naukowcy dowodzą, że same spacery nie wystarczą, że trzeba biegać.

Im większa żywiołowość ćwiczeń – tym zdrowszy organizm i lepsze samopoczucie! Należy jednak pamiętać, że lepsza jest jakakolwiek aktywność, niż jej brak, więc, jeśli nie masz ochoty na nic więcej –maszeruj.

Jeżeli nie mamy czasu na regularne wizyty w klubie fitness, nie zapomnijmy o gimnastyce w domu.

Po całym dniu spędzonym w biurze warto jest rozciągnąć mięśnie.
Ćwiczenia rozciągające zmniejszają napięcie i ciężar codziennych stresów.

Badania wykazują, że kobiety które ćwiczą regularnie, są dwa razy rzadziej narażone na ryzyko nowotworów narządów rodnych i raka piersi niż te, które nie ćwiczą.

Ćwicząc pozwalamy swojemu organizmowi kontrolować układ oddechowy, układ krążenia oraz metabolizm. Nasz organizm czuje się lepiej, więc my same też czujemy się lepiej, według znanej już w starożytności prawdy:

„W zdrowym ciele - zdrowy duch”.


Co nam daje FITNESS ?

- pobudza mięśnie do pracy,
- dotlenia komórki,
- przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
- wzmacnia serce,
- usprawnia pracę płuc i krwioobiegu,
- stajemy się silniejsi, sprawniejsi i wytrzymalsi,
- poprawia wygląd i sylwetkę,
- pomaga w walce ze starzeniem się,
- zapobiega wielu chorobom, m.in. chorobie wieńcowej,
- wzmacnia kości, mięśnie oraz sprawność umysłu,
- poprawia nastrój,
- podnosi poziom energii,
- zmniejsza dolegliwości związane z menopauzą.
--- matkapolka ---


Tagi: ćwiczenia fizyczne, fitness, gimnatyka, korzyści z ćwiczeń, sport, wellness, zalety fitness
Podobne artykuły:
Hatha-Joga - sztuka poznawania siebie samego Zainwestuj w siebie! F1 = Kubicowanie!! Do biegu, gotowi, start! MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ! Powrót do przeszłości A6W na płaski brzuch Czy dzieci chcą uprawiać sport Matka Polka z pasją Cellulit – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Hania
Galeria - MARYANA
Galeria - kingau
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - crysaliska
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite