Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Sporty
A6W na płaski brzuch
A6W czyli Aerobiczna Szóstka Weidera to zestaw sześciu aerobowych ćwiczeń fitness na mięśnie brzucha. Służą zarówno ich wzmocnieniu, jak i poprawieniu rzeźby ciała. Dlatego zestaw ten jest odpowiedni zarówno dla osób, które pragną schudnąć, jak i dla marzących o posiadaniu „kaloryfera” na brzuchu.
Aerobiczna Szóstka Weidera złożona jest z sześciu ćwiczeń wykonywanych przez sześć tygodni. Zaczynamy od jednej serii po sześć powtórzeń. Wraz z upływem czasu zwiększa się zarówno liczba serii jak i powtórzeń ćwiczenia. Trenujemy na płaskim podłożu: dywanie albo macie. Ćwiczenia wykonujemy bez przerwy na rozluźnienie mięśni brzucha. Na krótki odpoczynek możemy pozwolić sobie dopiero pomiędzy seriami i nie dłuższy niż 30 sekund. Najważniejszym elementem każdego ćwiczenia jest zatrzymanie ruchu na około 2-3 sekundy w momencie maksymalnego napięcia. W końcowym okresie programu należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby czas wykonywania ćwiczeń nie przekroczył 25 minut. Aby tak się nie stało należy zredukować do minimum ruch w czasie powtórzeń, a nie moment zatrzymania.

Trening ten wymaga dużej systematyczności i samodyscypliny. Jest dość monotonny, dlatego niektórym szybko się nudzi. Warto jednak podjąć wyzwanie, gdyż pierwsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.

Ćwiczenia

Ćwiczenie 1
Kładziemy się na podłodze. Układamy ręce wzdłuż tułowia. Następnie unosimy klatkę piersiową, tak, aby część lędźwiowa pleców została na podłożu. Równocześnie unosimy jedną nogę zgiętą pod kątem prostym w kolanie. Podnosimy tułów i nogę, aż nie stworzą one ze sobą kąta prostego. W tym momencie łapiemy rękami za kolano i przytrzymujemy takie ułożenie przez 3 sekundy. Wracamy do ułożenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie drugą nogą.

Ćwiczenie 2
Analogicznie do ćwiczenia pierwszego z tym, że zamiast pojedynczo podnosimy obie nogi razem.

Ćwiczenie 3
Ćwiczenie bardzo podobne do ćwiczenia pierwszego. Różnica polega na tym, że ręce cały czas znajdują się na karku.

Ćwiczenie 4
Ćwiczenie to jest niejako fuzją ćwiczeń drugiego i trzeciego. Podnosimy w nim obie nogi równocześnie mając ręce splecione na karku.

Ćwiczenie 5
Unosimy klatkę piersiową mając ręce zaplecione na karku, podobnie jak w ćwiczeniu trzecim. Następnie podnosimy i opuszczamy nogi podobnie jak w ćwiczeniu trzecim, z tym że robimy to bardzo szybko, około 6 razy i nie odkładamy nóg na ziemię! Wygląda to podobnie do rowerka, z tym, że pamiętamy, aby nogi podczas ruchu zbliżającego do klatki piersiowej miały kąt prosty w kolanie.

Ćwiczenie 6
Unosimy równocześnie obie wyprostowane nogi i klatkę piersiową i przytrzymujemy około 3 sekundy.


--- Anita Zasońska ---


Tagi: A6W, Aerobiczna Szóstka Weidera, ćwiczenia na płaski brzuch, płaski brzuch, sport
Podobne artykuły:
Hatha-Joga - sztuka poznawania siebie samego MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ! F1 = Kubicowanie!! Jak wykorzystać jesień? Matka Polka z pasją Cellulit – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć Do biegu, gotowi, start! Fitness Więcej energii MMA – zwierzęcy sport
dodaj komentarz
:)
m1  27-08-11 07:43
czytaj komentarz >>

...
karolka  30-08-11 12:51
czytaj komentarz >>

A6W
Izawlkp  04-11-11 04:13
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - Kasinek
Galeria - Żonka111
Galeria - Edu91
Galeria - Przemo
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite