Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Problemy zdrowotne
Chcę mieć dziecko!
Na pewno wiele z was myśli, że aby zajść w ciążę trzeba jak najczęściej współżyć. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, można się często kochać, a mimo to mieć problemy z zajściem w ciążę. Dziecko trzeba planować z głową. Najważniejsze jest to, żeby wiedzieć kiedy współżyć. W zajściu w ciążę najważniejsze jest to, aby współżyć w trakcie dni płodnych.


Co to są dni płodne?
Cały cykl owulacyjny trwa przeciętnie 28 dni. Liczy się go od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego do ostatniego dnia przed kolejną miesiączką. W trakcie każdego cyklu jest tylko kilka dni płodnych, w trakcie których możesz zajść w ciążę. Są to 3 dni przed owulacją i najwyżej 2 - po jajeczkowaniu. Komórka jajowa może zostać zapłodniona najwyżej 24 godziny po jej uwolnieniu, a plemniki w środowisku im sprzyjającym utrzymują zdolność do zapłodnienia od 48 do 72 godzin. Jeżeli chcesz zajść w ciążę, musisz zadbać o to, aby w trakcie owulacji w pobliżu uwolnionego jajeczka znajdowały się plemniki.

Oznacza to konieczność podjęcia współżycia ok. 2-3 dni przed planowaną owulacją i jego kontynuacji przez kolejne 4 dni. Odbywanie stosunków płciowych częściej niż codziennie lub nawet co drugi dzień nie ma większego sensu. Może nawet odnieść odwrotny skutek, bo częste wytryski zmniejszają ilość plemników w nasieniu.
W internecie istnieje wiele kalkulatorów, które obliczają najbliższe dni płodne. Warto ostrzec, że są to dni największej, a nie jedynej szansy na poczęcie. Z tego też powodu uzyskany wynik będzie pomocny dla osób pragnących mieć dzieci, a nie wręcz przeciwnie. Kalkulator opracowany został na podstawie metody Ogino-Knausa i Holta.
Kalendarz dni płodnych mogą stosować tylko kobiety regularnie miesiączkujące.

Czynniki zaburzające regularność cyklu:
 • przeziębienie
 • stan zapalny
 • zmiany klimatyczne
 • stres
  Bardzo ciężko jest przewidzieć miesiączkę jeśli kobieta ma nieregularne cykle. Z różnych przyczyn (stres, zmiana klimatu, antybiotyki, brak snu, czasami przeziębienie) okres może się rozregulować. Jednak wspomagając się pomiarami temperatury ciała i obserwacjami śluzu szyjkowego można dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna.

  Co należy obserwować, aby określić czy kobieta jest w fazie płodnej?
  Stosując metodę obserwacji możemy dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna. Stosując tylko metodę opartą na przewidywaniu miesiączki dla pewności kilka dni po owulacji określamy jako dni płodne. Przy metodzie obserwacji nie ma potrzeby niejako „na zapas” powstrzymywać się od stosunków po przewidywanym jajeczkowaniu, ponieważ na podstawie śluzu dokładniej możemy określić czas płodny.
  Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie.
  Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji.

  Inne objawy płodności
  Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to:
  napięcie piersi, wrażliwość brodawek;
  ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym
  plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi.

  Kiedy już zastosujemy się do powyższych porad pozostaje nam czekać na rezultaty naszych starań. Rozluźnijcie się, pozbądźcie się stresu związanego z koniecznym zajściem w ciążę (w końcu nie chcecie, by Wasz maluch od poczęcia był cholerykiem!) - a wtedy natura dokona reszty. Cudu narodzin!
  Powodzenia.
  --- Aleksandra Danielczyk ---


  Tagi: chcę mieć dziecko, ciąża, dni płodne, objawy płodności, planowanie dziecka, planowanie rodziny, regularny cykl, seks, współżycie
  Podobne artykuły:
  Nadwaga a seks Nastolatek na wakacjach Gra w „Słoneczko” Młodzi - gniewni Twoje dziecko w dobrych rękach! Chcę się kochać, a ty śpisz Nie dzieje się nic złego Myśl o seksie! Czy ten związek może zapobiec zdradzie? Seks wyszczupla
  dodaj komentarz
  POWRÓT DO PARYŻA
  Ciekawostki05-11-13
  POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
  czytaj dalej >>

  Najczęściej komentowane artykuły

  Popularne tematy forum
  Popularne tagi

  Album
  Galeria - Katarzyna Piwecka
  Galeria - alergena
  Galeria - agusia_83
  Galeria - agusia_83
  Galeria - anaid13
  Galeria - mela1986
  Znajdź firmę


  Ostatnio dodane firmy
  Znajdź lekarza
  Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
  Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
  statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite