Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Problemy zdrowotne
Angina latem
Wydawać by się mogło, że wraz z przeminięciem zimy i deszczowej wiosny problemy zdrowotne mamy za sobą, zwłaszcza, że w tym roku lato nas rozpieszcza piękną pogodą. Tymczasem jest choroba, która upodobała sobie właśnie tę porę roku. Objawia się gorączką, silnym bólem gardła, ogólnym osłabieniem organizmu, a czasami towarzyszą jej nudności i wymioty. Może położyć cię do łóżka, gdy wszyscy inni będą cieszyć się latem i piękną pogodą. Mowa o anginie.


Angina, czyli bakteryjne lub wirusowe zapalenie migdałków podniebiennych szczególnie upodobała sobie lato. Gdy jest ciepło bakterie i wirusy szybciej i łatwiej się rozmnażają. Dodatkowo nasz organizm narażony jest na nagłe różnice temperatur, które go osłabiają. Zimne napoje, lody, klimatyzacja, zmiana klimatu, kąpiele w zimnym morzu czy jeziorze w upalne dni – to wszystko sprzyja infekcji.

Choroba zaczyna się nagle zazwyczaj od bardzo silnego bólu gardła. Niestety na anginę nie pomogą tabletki do ssania. Leczy się ją antybiotykami, konieczna jest, więc wizyta u lekarza. Aby szybko wyzdrowieć, należy dokładnie przestrzegać zaleceń specjalisty. Nieleczona angina może prowadzić do wielu powikłań. Niedoleczona lubi powracać. Ulgę w bólu gardła może przynieść płukanie gardła wywarem z szałwii lub rumianku. Oba zioła mają działanie antybakteryjne.

Jeśli, nie chcesz, aby angina popsuła ci urlop bądź rozważna. Przede wszystkim unikaj szoku termicznego. Nie pij zbyt mocno schłodzonych napoi. Niebezpieczne są szczególnie niebezpieczne są te gazowane. Bąbelki rozpulchniają błonę śluzową, co ułatwia przenikanie do niej bakterii.

Zanim wejdziesz do zimnego morza, jeziora czy basenu, weź chłodny prysznic. Jeśli nie jest to możliwe pobrodź jakiś czas w płytkiej wodzie. W ten sposób przygotujesz ciało na zmianę temperatury.

Unikaj klimatyzacji, a jeśli z niej korzystasz ustawiaj ją na temperaturę tylko o klika stopni niższą, niż ta na zewnątrz. Różnica nie powinna być większa niż pięć stopni.

Lody jedz powoli, delikatnie je liżąc. Nie popijaj ich gorącą kawą czy herbatą. Nie pij także zimnych i gorących napoi w krótkich odstępach czasu.
--- Anita Zasońska ---


Tagi: angina, angina latem, ból gardła, ciepłe napoje, jak uniknąć anginy, klimatyzacja, zimne napoje
Podobne artykuły:
Domowe sposoby na przeziębienie Wakacyjna apteczka
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Hania
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Magdalena
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite