Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Problemy zdrowotne
Zajadanie emocji Zajadanie emocji
Problemy zdrowotne11-10-10
Jeśli tłumisz negatywne emocje, nie dając im ujścia na zewnątrz, a jedynym sposobem na ucieczkę od problemów jest ich zajadanie, być może cierpisz na aleksytymię.
czytaj dalej >>
Przecież to tylko katar... Przecież to tylko katar...
Problemy zdrowotne05-10-10
Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi, ale do pasji może doprowadzić ją banalny katar...
czytaj dalej >>
Włosy suche i zniszczone Włosy suche i zniszczone
Problemy zdrowotne11-08-10
Włosy są najbardziej widoczną wizytówką kobiety, zresztą mężczyzny też, ale tu akceptowana jest nawet łysina. Okazuje się, że w odbiorze nowo poznanej osoby, w jej ocenie włosy odgrywają niebagatelną rolę – osoba z zadbanymi, lśniącymi i sprężystymi włosami jest o wiele wyżej oceniana, przypisuje się jej wręcz wyższą inteligencję i umiejętności, niż tej, która ma nieciekawe włosy i fryzurę. Warto więc mieć zadbane włosy, by po prostu być lepiej postrzeganym przez innych.
czytaj dalej >>
Nie daj się alergii Nie daj się alergii
Problemy zdrowotne10-08-10
Czym jest alergia? To nic innego jak nadwrażliwość układu odpornościowego na różne bodźce. Jeśli się z nimi zetknie, zaczyna mobilizować siły obronne i zachowuje się tak, jakby miał stoczyć wojnę z groźnym wirusem lub bakterią. Wytwarza przeciwciała, które - uruchomione niepotrzebnie - wywołują objawy choroby, np. katar, obrzęk oczu, obrzęk krtani, wysypkę.
czytaj dalej >>
W pułapce cholesterolu W pułapce cholesterolu
Problemy zdrowotne28-07-10
Latem łatwiej jest zmienić dietę na zdrową, bo stragany i sklepowe półki uginają się od świeżych warzyw i owoców. Warto zrobić to chociażby dlatego, że zły sposób odżywiania powoduje hipercholesterolemię, która jest przyczyną chorób układu krążenia, w tym zawałów serca.
czytaj dalej >>
Choroba Parkinsona – czy mnie to także grozi? Choroba Parkinsona – czy mnie to także grozi?
Problemy zdrowotne27-07-10
Czy wiesz, że prawie 1,5% populacji około 65 roku życia zapada na chorobę Parkinsona. Schorzenie to jest bardzo podstępne a zarazem dyskretne –przynajmniej w początkowej fazie rozwoju. Czasami zaczyna się trudnym do wyjaśnienia bólem barku czy też całej ręki, nie wskazującym wcale na to, iż mogłoby się dziać coś niepokojącego.
czytaj dalej >>
Angina latem Angina latem
Problemy zdrowotne19-07-10
Wydawać by się mogło, że wraz z przeminięciem zimy i deszczowej wiosny problemy zdrowotne mamy za sobą, zwłaszcza, że w tym roku lato nas rozpieszcza piękną pogodą. Tymczasem jest choroba, która upodobała sobie właśnie tę porę roku. Objawia się gorączką, silnym bólem gardła, ogólnym osłabieniem organizmu, a czasami towarzyszą jej nudności i wymioty. Może położyć cię do łóżka, gdy wszyscy inni będą cieszyć się latem i piękną pogodą. Mowa o anginie.
czytaj dalej >>
Chcę mieć dziecko! Chcę mieć dziecko!
Problemy zdrowotne21-06-10
Na pewno wiele z was myśli, że aby zajść w ciążę trzeba jak najczęściej współżyć. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, można się często kochać, a mimo to mieć problemy z zajściem w ciążę. Dziecko trzeba planować z głową. Najważniejsze jest to, żeby wiedzieć kiedy współżyć. W zajściu w ciążę najważniejsze jest to, aby współżyć w trakcie dni płodnych.
czytaj dalej >>
HPV to dotyczy także CIEBIE! HPV to dotyczy także CIEBIE!
Problemy zdrowotne21-06-10
Czy wiesz, że aż 75% aktywnych seksualnie kobiet na pewnym etapie swego życia przechodziło zakażenie wirusem HPV? U 80% pacjentek zakażenie przebiega bezobjawowo i samoistnie ustępuje. Niemniej jednak ważne jest to, że aż u 20% występuje przewlekła forma zakażenia wirusem HPV, mogąca doprowadzić nawet do raka szyjki macicy! Wbrew powszechnym sądom rak szyjki macicy nie jest schorzeniem dziedzicznym. 99,7% przypadków zachorowań wywołanych jest długotrwałym zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Szacuje się, że co dwie minuty gdzieś na świecie jedna kobieta umiera z powodu raka szyjki macicy. Ty nie musisz być następna!
czytaj dalej >>
Cukrzyca – fakty i mity Cukrzyca – fakty i mity
Problemy zdrowotne15-06-10
Poradnik dla diabetyków i osób zdrowych 10 maja pod hasłem „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” wystartował projekt prospołeczny, któremu patronuje marka Accu-Chek. Ideą projektu jest wywołanie dyskusji na temat cukrzycy w Polsce, gdzie według ostatnich szacunków ok. 1,5 miliona osób żyje ze świadomością, że mają cukrzycę. Drugie tyle osób jest prawdopodobnie niezdiagnozowanych. Życie ludzi z cukrzycą wymaga dojrzałości, konsekwencji i często zmiany wielu codziennych przyzwyczajeń. Niektórzy cukrzycy się wstydzą. Boją się pokazać swoją słabość, aby nie zostać odtrąconym. Obawiają się zrobić sobie zastrzyk z insuliny w miejscu publicznym, bo nie chcą być bezpodstawnie oskarżeni, np. o to, że są narkomanami. Martwią się, że nikt nie będzie potrafił im pomóc, gdyby w wyniku hipoglikemii stracili przytomność np. w centrum handlowym. Tracą radość życia a diagnoza o cukrzycy staje się początkiem końca dla życia z marzeniami. To właśnie dla nich i dla osób zdrowych, które niewiele wiedzą na temat cukrzycy, powstał projekt „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” w ramach którego stworzony został m.in. Poradnik dla diabetyków. Zachęcamy do zapoznania się z faktami i mitami na temat cukrzycy, uznanej za jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Wszystkie informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny. Mogą nie mieć zastosowania w poszczególnych przypadkach i nie mogą służyć, jako wskazówka do dokonywania zmian w postępowaniu i leczeniu cukrzycy bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem diabetologiem.
czytaj dalej >>
Maseczki dla cery tłustej Maseczki dla cery tłustej
Problemy zdrowotne11-06-10
Nie jesteś już nastolatką, a wciąż borykasz się z problemem przetłuszczającej się cery. Już po kilkunastu minutach po umyciu skóra twarzy się błyszczy i świeci. Oprócz codziennej pielęgnacji z użyciem odpowiednich kosmetyków wygląd twojej skóry poprawią maseczki. Zabieg taki nie trwa długo. Potrzebujesz od dziesięciu do trzydziestu minut. Efekt jest natychmiastowy. Skóra będzie oczyszczona i zmatowiona.
czytaj dalej >>
Zabijam ból duszy bólem ciała Zabijam ból duszy bólem ciała
Problemy zdrowotne26-04-10
„To zaczęło się ponad rok temu, wtedy pierwszy raz sięgnęłam po żyletkę. Tak, jestem chora na autoagresję. Zabijam ból duszy bólem ciała. Piszę to, żeby przestrzec wszystkich, którzy zaczynają, lub chodzi im to po głowie."
czytaj dalej >>
Naturalne sposoby na zgagę Naturalne sposoby na zgagę
Problemy zdrowotne17-03-10
Zgaga objawia się piekącym bólem w klatce piersiowej oraz gorzkim uczuciem w ustach. Przeważnie pojawia się w kilka minut po jedzeniu. Bardzo często występuje u kobiet w ciąży. Zgaga jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem, ale nie tylko. Może być również sygnałem choroby. Dlatego jeśli dokucza ci często, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Gdy pojawia się sporadycznie, możesz spróbować się jej pozbyć za pomocą tabletek dostępnych w aptekach bez recepty, albo naturalnych metod leczenia.
czytaj dalej >>
Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet
Problemy zdrowotne12-03-10
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolne wyciekanie moczu, które związane jest z kaszlem lub ciężką pracą fizyczną i jest wynikiem wzrostu ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.
czytaj dalej >>
Zaburzenia statyki narządów płciowych u kobiet Zaburzenia statyki narządów płciowych u kobiet
Problemy zdrowotne12-03-10
Zaburzenia statyki narządów płciowych są to przemieszczenia narządów płciowych tj. pochwy i macicy pod postacią ich obniżenia i/lub wypadania.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - magdalena608
Galeria - agusia_83
Galeria - Anetta
Galeria - monia
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite