Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Zakupy z dzieckiem
Zwykle zakupy z dzieckiem kojarzą się nam z prawdziwym koszmarem. Maluch albo marudzi, albo chce do toalety, albo domaga się drogiej zabawki. Najlepiej oczywiście byłoby go zostawić w domu pod opieką taty lub babci. Czasami jednak nie masz wyjścia i twoja pociecha musi ci towarzyszyć podczas wyprawy do sklepu. Co zrobić, aby sobie to wyjście ułatwić?


Po pierwsze dobrze wybierz porę dnia, kiedy wybierzecie się na zakupy. Maluch nie powinien być zmęczony ani śpiący. Wtedy szybko zacznie marudzić. Nie przeciągaj też zbytnio wyprawy do sklepu. Nawet najbardziej cierpliwe maluchy po godzinie robią się znudzone.

Po drugie wygoda. Jeśli masz malutkie dziecko na zakupach, lepiej sprawdzi się wózek niż nosidełko. Dźwiganie nosidełka i siatek z zakupami może okazać się ponad twoje siły, nawet jeśli masz do pokonania tylko dystans od kasy do samochodu.

Po trzecie bezpieczeństwo. W czasie zakupów nie spuszczaj dziecka z oka, nawet jeśli siedzi w specjalnym siodełku w sklepowym wózku. Malec na pewno wcześniej czy później spróbuje po coś sięgnąć z półki. Wtedy może wypaść albo przewrócić pojazd.
Gdy dziecko spaceruje obok ciebie, najlepiej trzymaj je za rękę. Możesz także zaopatrzyć się w specjalne szelki. Twoja pociecha może nie tylko zgubić się, ale także zjeść coś nieodpowiedniego dla niego na przykład tabletki przeciwbólowe. Zwykle jest do nich bardzo łatwy dostęp.

Przygotuj dziecko na wypadek, gdyby się zgubiło. Zaraz po wejściu do sklepu pokaż mu pana ochroniarza i kasjerkę. Powiedz, że to do tych osób, powinno udać się po pomoc. Wcześniej naucz malca swojego imienia i adresu. Już trzylatek powinien zapamiętać takie informacje. Możesz także wsunąć do kieszeni dziecka swój numer telefonu. Poinformuj malca, że w kieszeni ma karteczkę z numerem, którą powinien pokazać komuś dorosłemu, bo w ten sposób można w najłatwiejszy sposób się z tobą skontaktować.

Nie daj się szantażowi. Dzieci często w sklepie próbują na nas wymusić zakup pewnych rzeczy, na przykład zabawek albo słodyczy. Gdy nie dostają tego, czego żądają, potrafią zrobić naprawdę widowiskowe sceny. Nie ulegaj jednak szantażom, bez względu na to, jaka jesteś zawstydzona. Gdy malec zobaczy, że to na ciebie działa, spróbuje tej metody ponownie. Bądź nieustępliwa. Możesz wyprowadzić dziecko ze sklepu, aby tam się uspokoiło.
Jeśli zamierzasz coś dziecku kupić, ustalcie jeszcze w domu, jaką kwotę maluch może wydać na siebie. Nie muszą to być duże kwoty. Wystarczy 10, 20 zł chyba, że planujesz jakieś większe zakupy, na przykład ubranek.Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

--- Anita Zasońska ---


Tagi: bezpieczeństwo, centrum handlowe, dziecko, dziecko w sklepie, pociechy, porady, szantażuje, wspólne zakupy, wychowanie, wygoda, z dzieckiem, zakupy
Podobne artykuły:
Pulchne dzieci – czy odchudzać? Jak znaleźć czas dla dziecka? Chrońmy przed złym dotykiem! Telewizor – przyjaciel czy wróg? Jak usypiać roczne dziecko? WIOSENNY MALUCH Mąż mojej mamy, czyli mój...? „Mamo - nudzi mi się…” Bezpłciowe wychowanie Rozwój przez zabawę:jakie zajęcia warto zapewnić?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Kasinek
Galeria - agusia_83
Galeria - yetko
Galeria - agusia_83
Galeria - bianka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite