Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Wymiana kobiecym mlekiem
O tym, że karmienie piersią jest zbawienne dla dziecka, wiadomo od dawna. Czy jednak wszystko jedno, od kogo pochodzi mleko? Dla wielu internautek najwyraźniej tak, skoro wymieniają się pokarmem na Facebooku...
Naturalne karmienie przede wszystkim wzmacnia odporność dziecka. Zmniejsza przy tym ryzyko rozwoju alergii, kształtuje prawidłowy zgryz i rozwój mowy. Poza tym wspaniale wpływa na emocje dziecka, które czuje się najbezpieczniej i najbardziej komfortowo właśnie poprzez naturalną bliskość z mamą. A i w odczuciu mam karmienie piersią ma wiele zalet: jest tanie, szybkie, zawsze pod ręką i wzmacnia więź z maleństwem. U karmiących kobiet zmniejsza się także ryzyko zachorowania na osteoporozę, anemię i nowotwory.
Według Światowej Organizacji Zdrowia niemowlęta powinno się karmić wyłącznie samą piersią do szóstego miesiąca życia; potem wprowadza się nowe pokarmy.
Co jednak zrobić, gdy nie możemy karmić naturalnie albo mamy za mało mleka?

Czy to bezpieczne?
Użytkowniczki Facebooka wpadły na pomysł dzielenia się pokarmem. Powołały grupę, która w ciągu kilku tygodni przeobraziła się w prawie sto podgrup, działających lokalnie na terenie USA oraz stworzyła filie w ponad dwudziestu krajach.
Matki dzielą się tam swoim mlekiem, chyba nie do końca zdając sobie sprawę z ryzyka takich zachowań. Dlaczego? Bo nie wiemy, kim jest internautka, jakie choroby przebyła i czy aktualnie jest w stu procentach zdrowa. Wyniki badań nie są miarodajne, bo zarazić się np. gruźlicą można przez jeden kontakt z chorym. Matki dające swoim dzieciom mleko z piersi innych kobiet nie mają też wpływu na ich sposób odżywania. A wystarczy zjeść jakikolwiek produkt, który dorosłemu nie zaszkodzi, ale który po przeniknięciu do pokarmu natychmiast da skutek w postaci niestrawności u malucha.
O tym, że Facebook święci triumfy, wiadomo już od jakiegoś czasu. Za jego pomocą można niemal wszystko – jak widać – również dzielić i wymieniać się mlekiem kobiecym. Pytanie tylko, ile w tym korzyści, a ile niebezpieczeństw?
--- Magda Wieteska ---


Tagi: badania, cudze mleko, Facebook, FB, karmienie piersią, kobiece mleko, mleka, niebezpieczeństwo, poszukuję, wady, wymiana mlekiem, zalety
Podobne artykuły:
Szkoła dla sześciolatka? Telewizor – przyjaciel czy wróg? Mamo, kup mi psa ! Zanim wyruszysz za chlebem... Poznasz dziecko po... Facebooku Kawa Pierwsza Komunia – jaki prezent wybrać? Uzależnione od Facebooka Historia dziecka po przejściach. Noc w staniku czy bez?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - malina820
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - plumka6
Galeria - Hania
Galeria - crysaliska
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite