Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Dwulatek pod lupą Dwulatek pod lupą
Pociechy08-03-11
Drugi rok życia dziecka jest czasem szczególnej wrażliwości emocjonalnej Twojej pociechy. W tym okresie malec jest zdolny do bardzo silnych emocji. Potrafi bardzo wyraźnie okazać zadowolenie, czułość ale również gniew i strach. Z radości w jednej chwili może przejść do płaczu - i na odwrót. Bywa czarujący i grzeczny a za chwilę nieposłuszny i uparty.
czytaj dalej >>
Dziecięca masturbacja Dziecięca masturbacja
Pociechy04-03-11
Spokojnie, to nie koniec świata! Dzieci dotykają się najczęściej z ciekawości i nie ma w tym nic nienormalnego. Problematyczny staje się dopiero wzrost częstotliwości masturbacji, bo jego przyczyną może być niezałatwiony problem emocjonalny.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ ZABAWY W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA ROZWÓJ ZABAWY W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA
Pociechy02-03-11
Mimo, iż znaczenie i rodzaj zabawy zmienia się wraz z wiekiem dziecka to jednak przez całe wczesne dzieciństwo i wiek przedszkolny pełni ona nadrzędną funkcję nie tylko w rozwoju poznawczym, ale także motorycznym. Istotną rolę w aktywności zabawowej odgrywa relacja rodzic – dziecko, która pozwala na wzbogacenie i urozmaicenie zabawy.
czytaj dalej >>
„KAMIENIE MILOWE” ROZWOJU W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA „KAMIENIE MILOWE” ROZWOJU W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA
Pociechy28-02-11
Uniezależnienie się dziecka od opiekunów następuje stopniowo. Dzieje się to głownie dzięki bardzo szybko następującym zmianom w rozwoju motorycznym. Już w pierwszym roku życia można wyróżnić kilka „kamieni milowych” czyli wydarzeń, które szczególnie przyczyniają się do usamodzielnienia niemowlęcia.
czytaj dalej >>
Porażenie mózgowe nie musi być wyrokiem Porażenie mózgowe nie musi być wyrokiem
Pociechy24-02-11
Rozmowa z autorką książki: „Nadążyć za sobą”. Ella Porawska – autorka „Nadążyć za sobą”, książki która ma szansę stać się bestsellerem, mówi o sobie, swojej rodzinie, synu. Historia opisana w książce nie jest fikcją, ale opowieścią o dwójce młodych ludzi, którym urodziło się zdrowe dziecko, tyle że radość z tego faktu trwała tylko dwa dni...
czytaj dalej >>
Wstydliwy kłopot rodziców... Wstydliwy kłopot rodziców...
Pociechy24-02-11
Moczenie nocne dziecka może spowodować zaburzenia emocjonalne i być powodem konfliktów z rodzicami. Wiedzą o tym dzieci budzące się w mokrym łóżku i ich rodzice - zmieniający kilka razy w tygodniu pościel. Problem jest jednak ukrywany. Nie wstydź się pójść z dzieckiem do lekarza - nie skazuj je na cierpienie!
czytaj dalej >>
Mój poród w Norwegii Mój poród w Norwegii
Pociechy24-02-11
Moja historia nie jest może zbyt oryginalna, ale prawdziwa. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży skakałam z radości. Staraliśmy się o maluszka już długo i właściwie już miałam nas zarejestrować do kliniki niepłodności. Nagle 2 kreseczki, a mi serce podskoczyło do gardła i nigdy przedtem nie byłam tak szczęśliwa.
czytaj dalej >>
Zorganizowane modele opieki nad dziećmi Zorganizowane modele opieki nad dziećmi
Pociechy23-02-11
Powrót do pracy po urodzeniu dziecka wymaga zapewnienia mu odpowiedniej opieki. Polacy najczęściej w tej sytuacji zwracają się o pomoc do najbliższej rodziny. Większa dostępność zorganizowanych form opieki ma zmienić ten stan. Publiczne placówki dają szansę na większą aktywność zawodową, a także sprzyjają decyzji o powiększeniu rodziny.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ MOTORYCZNY NIEMOWLĘCIA ROZWÓJ MOTORYCZNY NIEMOWLĘCIA
Pociechy14-02-11
Istotne jest aby zdawać sobie sprawę z kolejności występowania etapów rozwoju motorycznego małego dziecka. Ważna wydaje się także informacja na temat etapów rozwoju silnie zindywidualizowanych oraz takich, które nie muszą wystąpić u wszystkich. Wiedza ta pozwoli na trafną stymulację rozwoju własnego dziecka i uwrażliwi w razie wystąpienia nieprawidłowości.
czytaj dalej >>
JAK NIEMOWLĘ POZNAJE ŚWIAT ZA POMOCĄ DOTYKU JAK NIEMOWLĘ POZNAJE ŚWIAT ZA POMOCĄ DOTYKU
Pociechy14-02-11
U nowo narodzonych dzieci obok wzroku i słuchu także dotyk spełnia bardzo istotną rolę w poznawaniu otaczającego go świata. Początkowo poznanie to jest mimowolne, z czasem jednak, wraz z rozwojem chwytu dowolnego staje się celowe. Istotne jest aby znać etapy rozwoju chwytu i manipulacji w celu wspomagania dziecka w odbiorze jak najbardziej zróżnicowanych bodźców dotykowych znajdujących się w najbliższym jego otoczeniu.
czytaj dalej >>
Rozmawiajmy z dziećmi o seksie Rozmawiajmy z dziećmi o seksie
Pociechy14-02-11
Z dzieckiem trzeba rozmawiać o seksie. Jednak na każdym poziomie jego życia inaczej.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ NIEMOWLĄT W PIERWSZYCH 6 MIESIĄCACH ŻYCIA ROZWÓJ NIEMOWLĄT W PIERWSZYCH 6 MIESIĄCACH ŻYCIA
Pociechy06-02-11
Rozwój fizyczny dziecka jest również istotny jak jego rozwój umysłowy. Istotne jest aby każdy rodzic był świadomy następujących po sobie „kamieni milowych” rozwoju. Tylko wtedy będzie w stanie zareagować na czas gdy pojawią się problemy.
czytaj dalej >>
Mamo, jestem gejem Mamo, jestem gejem
Pociechy06-02-11
Być może nigdy nie usłyszysz tych słów, ale co jeśli jednak...?
czytaj dalej >>
Płacz noworodka Płacz noworodka
Pociechy24-01-11
Płacz noworodka to jeden z niewielu sposobów w jaki sygnalizuje on swoje potrzeby. Mimo pewnych prawidłowości odruch ten jest jednak bardzo zindywidualizowany. Odpowiednia reakcja rodzica mająca na celu zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb płaczącego dziecka pozwoli na wytworzenie fundamentalnych zachowań społecznych, a co za tym idzie zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i więzi.
czytaj dalej >>
Cykl dobowy noworodka Cykl dobowy noworodka
Pociechy24-01-11
Cykl dobowy noworodka znacznie różni się od cyklu człowieka dorosłego. Przez początkowe kilka tygodni życia nie odróżnia on dnia od nocy. Jego funkcjonowanie oparte jest na mniejszych dwugodzinnych cyklach podzielonych na okresy snu, czuwania i aktywności.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Kasinek
Galeria - anetka129
Galeria - anaid13
Galeria - anaid13
Galeria - Marzena
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite