Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Porażenie mózgowe nie musi być wyrokiem Porażenie mózgowe nie musi być wyrokiem
Pociechy24-02-11
Rozmowa z autorką książki: „Nadążyć za sobą”. Ella Porawska – autorka „Nadążyć za sobą”, książki która ma szansę stać się bestsellerem, mówi o sobie, swojej rodzinie, synu. Historia opisana w książce nie jest fikcją, ale opowieścią o dwójce młodych ludzi, którym urodziło się zdrowe dziecko, tyle że radość z tego faktu trwała tylko dwa dni...
czytaj dalej >>
Wstydliwy kłopot rodziców... Wstydliwy kłopot rodziców...
Pociechy24-02-11
Moczenie nocne dziecka może spowodować zaburzenia emocjonalne i być powodem konfliktów z rodzicami. Wiedzą o tym dzieci budzące się w mokrym łóżku i ich rodzice - zmieniający kilka razy w tygodniu pościel. Problem jest jednak ukrywany. Nie wstydź się pójść z dzieckiem do lekarza - nie skazuj je na cierpienie!
czytaj dalej >>
Mój poród w Norwegii Mój poród w Norwegii
Pociechy24-02-11
Moja historia nie jest może zbyt oryginalna, ale prawdziwa. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży skakałam z radości. Staraliśmy się o maluszka już długo i właściwie już miałam nas zarejestrować do kliniki niepłodności. Nagle 2 kreseczki, a mi serce podskoczyło do gardła i nigdy przedtem nie byłam tak szczęśliwa.
czytaj dalej >>
Zorganizowane modele opieki nad dziećmi Zorganizowane modele opieki nad dziećmi
Pociechy23-02-11
Powrót do pracy po urodzeniu dziecka wymaga zapewnienia mu odpowiedniej opieki. Polacy najczęściej w tej sytuacji zwracają się o pomoc do najbliższej rodziny. Większa dostępność zorganizowanych form opieki ma zmienić ten stan. Publiczne placówki dają szansę na większą aktywność zawodową, a także sprzyjają decyzji o powiększeniu rodziny.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ MOTORYCZNY NIEMOWLĘCIA ROZWÓJ MOTORYCZNY NIEMOWLĘCIA
Pociechy14-02-11
Istotne jest aby zdawać sobie sprawę z kolejności występowania etapów rozwoju motorycznego małego dziecka. Ważna wydaje się także informacja na temat etapów rozwoju silnie zindywidualizowanych oraz takich, które nie muszą wystąpić u wszystkich. Wiedza ta pozwoli na trafną stymulację rozwoju własnego dziecka i uwrażliwi w razie wystąpienia nieprawidłowości.
czytaj dalej >>
JAK NIEMOWLĘ POZNAJE ŚWIAT ZA POMOCĄ DOTYKU JAK NIEMOWLĘ POZNAJE ŚWIAT ZA POMOCĄ DOTYKU
Pociechy14-02-11
U nowo narodzonych dzieci obok wzroku i słuchu także dotyk spełnia bardzo istotną rolę w poznawaniu otaczającego go świata. Początkowo poznanie to jest mimowolne, z czasem jednak, wraz z rozwojem chwytu dowolnego staje się celowe. Istotne jest aby znać etapy rozwoju chwytu i manipulacji w celu wspomagania dziecka w odbiorze jak najbardziej zróżnicowanych bodźców dotykowych znajdujących się w najbliższym jego otoczeniu.
czytaj dalej >>
Rozmawiajmy z dziećmi o seksie Rozmawiajmy z dziećmi o seksie
Pociechy14-02-11
Z dzieckiem trzeba rozmawiać o seksie. Jednak na każdym poziomie jego życia inaczej.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ NIEMOWLĄT W PIERWSZYCH 6 MIESIĄCACH ŻYCIA ROZWÓJ NIEMOWLĄT W PIERWSZYCH 6 MIESIĄCACH ŻYCIA
Pociechy06-02-11
Rozwój fizyczny dziecka jest również istotny jak jego rozwój umysłowy. Istotne jest aby każdy rodzic był świadomy następujących po sobie „kamieni milowych” rozwoju. Tylko wtedy będzie w stanie zareagować na czas gdy pojawią się problemy.
czytaj dalej >>
Mamo, jestem gejem Mamo, jestem gejem
Pociechy06-02-11
Być może nigdy nie usłyszysz tych słów, ale co jeśli jednak...?
czytaj dalej >>
Płacz noworodka Płacz noworodka
Pociechy24-01-11
Płacz noworodka to jeden z niewielu sposobów w jaki sygnalizuje on swoje potrzeby. Mimo pewnych prawidłowości odruch ten jest jednak bardzo zindywidualizowany. Odpowiednia reakcja rodzica mająca na celu zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb płaczącego dziecka pozwoli na wytworzenie fundamentalnych zachowań społecznych, a co za tym idzie zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i więzi.
czytaj dalej >>
Cykl dobowy noworodka Cykl dobowy noworodka
Pociechy24-01-11
Cykl dobowy noworodka znacznie różni się od cyklu człowieka dorosłego. Przez początkowe kilka tygodni życia nie odróżnia on dnia od nocy. Jego funkcjonowanie oparte jest na mniejszych dwugodzinnych cyklach podzielonych na okresy snu, czuwania i aktywności.
czytaj dalej >>
Zimowe ferie Zimowe ferie
Pociechy24-01-11
W wielu województwach rozpoczęły się już ferie zimowe. Dla dzieci frajda, dla rodziców często kłopot, jak zorganizować pociechom czas wolny od szkoły.
czytaj dalej >>
Tato też jesteś niezbędny Tato też jesteś niezbędny
Pociechy19-01-11
Sprawdź, czemu tak ważne jest, abyś reprezentował swoje dziecko w przedszkolu i w szkole. Przeczytaj, czemu warto byś to właśnie ty towarzyszył malcowi u lekarza i odrabiał z nim lekcje. Przekonaj się, że tata może więcej!
czytaj dalej >>
Odruchy u noworodków i niemowląt Odruchy u noworodków i niemowląt
Pociechy16-01-11
Dziecko pojawia się na świecie wyposażone w automatyczne zachowania, które pozwalają mu reagować na bodźce pojawiające się w nowym dla niego środowisku. Nazywane są one odruchami. Odpowiednia ich ilość oraz długość trwania pozwala nam ocenić czy układ nerwowy noworodka rozwija się i dojrzewa prawidłowo. Nie pojawiające się pewne rodzaje odruchów lub te trwające zbyt długo mogą być wskazaniem do bacznej obserwacji dziecka w celu wykluczenia zaburzeń rozwojowych.
czytaj dalej >>
Czy moje dziecko mnie kocha? Czy moje dziecko mnie kocha?
Pociechy10-01-11
Czy nie miałaś takich wątpliwości choć raz w życiu? Szczególnie po kłótni z dzieckiem, po złych słowach, które padły z jego ust i gdy wyszło z domu, trzasnąwszy drzwiami?
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - zdradzona
Galeria - mamuska1930
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite