Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Rzeczy, które musisz mieć, gdy urodzi się maluszek Rzeczy, które musisz mieć, gdy urodzi się maluszek
Pociechy24-05-11
Mamy, które spodziewają się pierwszego dziecka, muszą się dobrze zastanowić, zanim kupią niezbędne przedmioty dla ich pociechy. Pieniędzy na maleństwo trzeba wydać sporo, a producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowych, ulepszonych produktów. Łatwo jest się pomylić.
czytaj dalej >>
Scooby-Doo powraca! Scooby-Doo powraca!
Pociechy09-05-11
Straaasznie fajna Kolekcja Scooby-Doo w kioskach już od 10 maja!
czytaj dalej >>
Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki
Pociechy07-05-11
Nie przestrzegają norm społecznych, mówią wulgarnym językiem, palą, piją, kradną, narkotyzują się. Nie mają zainteresowań, pasji, a jedyne, na czym się znają to gry komputerowe, zwłaszcza popularne strzelanki. Rodzice zwalają winę na szkołę, szkoła na rodziców. Współczesne nastolatki – jakie są i kto ponosi za to odpowiedzialność?
czytaj dalej >>
Sposoby na spokojny sen noworodka Sposoby na spokojny sen noworodka
Pociechy28-04-11
Po porodzie, kiedy młoda mama wraca z maluchem do domu, najbardziej potrzebny jest jej spokój, by mogła wrócić do sił. To samo dotyczy dziecka – ono też wiele przeszło. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Dziecko, które niedawno przyszło na świat może mieć problem z przystosowaniem się do nowego środowiska. Naturalną reakcją na tak duży wysiłek powinien być wzmacniający sen. Co zrobić, gdy zamiast spać – dziecko płacze? Jak mu (i sobie) pomóc?
czytaj dalej >>
Bikini dla dziewczynek Bikini dla dziewczynek
Pociechy19-04-11
Mała dziewczynka na plaży – ale w czym? Na golasa, w samych majteczkach czy jednoczęściowym kostiumie kąpielowym? A może w bikini? I do tego w staniku push up z wkładkami imitującymi prawdziwy biust?
czytaj dalej >>
Karmić piersią - czy zawsze i wszędzie? Karmić piersią - czy zawsze i wszędzie?
Pociechy11-04-11
W minionym tygodniu media doniosły, że karmiącą matkę wyproszono z galerii sztuki. Pomimo tego, że kobieta kupiła bilet, a do karmienia wybrała odosobnioną salę. Jak to więc jest z tym karmieniem piersią? Że drogocenne dla dziecka, to wiadomo od dawna. Że najwygodniejsze dla matki – również. Czy jednak powinnyśmy karmić zawsze i wszędzie, czy może jednak chwilę pomyśleć, zanim wyciągniemy na wierzch pierś w publicznym miejscu?
czytaj dalej >>
Czy nasze dzieci powinny grać na komputerze? Czy nasze dzieci powinny grać na komputerze?
Pociechy10-04-11
Od kilku lat specjaliści prowadzą ognistą dyskusję o tym, czy dzieci powinny używać komputera i grać w ogólnie dostępne gry komputerowe. Początkowo pomysł takiego wypełniania maluchowi czasu był całkowicie torpedowany przez środowiska pedagogiczne oraz samych rodziców, jednak od ponad trzech lat tendencja ta wyraźnie się zmienia.
czytaj dalej >>
Jaki jest trzylatek? Jaki jest trzylatek?
Pociechy06-04-11
Myślisz, że po okresie tzw. buntu dwulatka, Twój maluch przeistoczy się w łagodnego baranka? Nic bardziej mylnego. Trzylatek jest bardzo skupiony na sobie, buntuje się, gdy coś idzie nie po jego myśli.
czytaj dalej >>
Mały introwertyk Mały introwertyk
Pociechy23-03-11
Ludzie przebojowi lepiej radzą sobie w życiu. Nie krępują się, nie wstydzą, otwarcie sięgają po to, co jest dla nich najlepsze. Potrafią czerpać korzyści i cieszyć się z zysku. Pewnie niejedna z nas chciałaby wychować dziecko na takiego człowieka. Aby być spokojną o jego przyszłość – o to, że w każdej sytuacji sobie poradzi. Co jednak, gdy dziecko nie przejawia inicjatywy? Jest wycofane, skryte, więcej myśli niż działa? Czy można zmienić naturę małego człowieka?
czytaj dalej >>
PRÓBY UNIEZALEŻNIANIA SIĘ DZIECKA OD RODZICÓW PRÓBY UNIEZALEŻNIANIA SIĘ DZIECKA OD RODZICÓW
Pociechy20-03-11
Już pod koniec pierwszego roku życia możemy zaobserwować przejawy fizycznego uniezależniania się dziecka od rodziców. Mimo, że są one niewielkie to jednak następują coraz intensywniej stopniowo przechodząc także w próby uniezależnienia psychicznego. Tylko dzięki tym małym kroczkom następującym po sobie od najwcześniejszych etapów rozwoju dziecko będzie w stanie samodzielnie podejmować decyzje oraz poznać swoje oczekiwania w stosunku do innych ludzi, a także oczekiwania innych w stosunku do niego.
czytaj dalej >>
Czy z dzieckiem naprawdę trzeba się bawić? Czy z dzieckiem naprawdę trzeba się bawić?
Pociechy09-03-11
Oczywiście, że trzeba. Niezaspokojenie potrzeby dziecięcej zabawy wpływa niekorzystnie na emocjonalny rozwój malucha. Nie oznacza to jednak, że musisz poświęcać na zabawę pół dnia...
czytaj dalej >>
Dwulatek pod lupą Dwulatek pod lupą
Pociechy08-03-11
Drugi rok życia dziecka jest czasem szczególnej wrażliwości emocjonalnej Twojej pociechy. W tym okresie malec jest zdolny do bardzo silnych emocji. Potrafi bardzo wyraźnie okazać zadowolenie, czułość ale również gniew i strach. Z radości w jednej chwili może przejść do płaczu - i na odwrót. Bywa czarujący i grzeczny a za chwilę nieposłuszny i uparty.
czytaj dalej >>
Dziecięca masturbacja Dziecięca masturbacja
Pociechy04-03-11
Spokojnie, to nie koniec świata! Dzieci dotykają się najczęściej z ciekawości i nie ma w tym nic nienormalnego. Problematyczny staje się dopiero wzrost częstotliwości masturbacji, bo jego przyczyną może być niezałatwiony problem emocjonalny.
czytaj dalej >>
ROZWÓJ ZABAWY W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA ROZWÓJ ZABAWY W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA
Pociechy02-03-11
Mimo, iż znaczenie i rodzaj zabawy zmienia się wraz z wiekiem dziecka to jednak przez całe wczesne dzieciństwo i wiek przedszkolny pełni ona nadrzędną funkcję nie tylko w rozwoju poznawczym, ale także motorycznym. Istotną rolę w aktywności zabawowej odgrywa relacja rodzic – dziecko, która pozwala na wzbogacenie i urozmaicenie zabawy.
czytaj dalej >>
„KAMIENIE MILOWE” ROZWOJU W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA „KAMIENIE MILOWE” ROZWOJU W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA
Pociechy28-02-11
Uniezależnienie się dziecka od opiekunów następuje stopniowo. Dzieje się to głownie dzięki bardzo szybko następującym zmianom w rozwoju motorycznym. Już w pierwszym roku życia można wyróżnić kilka „kamieni milowych” czyli wydarzeń, które szczególnie przyczyniają się do usamodzielnienia niemowlęcia.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - niqsia
Galeria - MARYANA
Galeria - crysaliska
Galeria - anaid13
Galeria - met24
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite