Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
PRZED PIERWSZYM DZWONKIEM – CO WARTO WIEDZIEĆ? PRZED PIERWSZYM DZWONKIEM – CO WARTO WIEDZIEĆ?
Pociechy26-08-11
Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wraz z dziećmi kompletują wyprawkę szkolną. Podręczniki, zeszyty, kredki, a coraz częściej także telefony, laptopy – to tylko przykłady rzeczy, które znajdą się w niejednym tornistrze. Czy zawsze wiemy jak je wybrać? Przed pierwszym dzwonkiem – co warto wiedzieć przypominają wspólnie urzędy i instytucje.
czytaj dalej >>
Sposoby na wzmocnienie włosów dziecka Sposoby na wzmocnienie włosów dziecka
Pociechy17-08-11
Wzmacniać włosy należy już od najmłodszych lat. Wtedy z pewnością zobaczymy efekty w przyszłości. Wczesna profilaktyka pozwoli na uniknięcie większych problemów z włosami w przyszłości.
czytaj dalej >>
Jak spędzić wakacje z dziećmi gdy pada? Jak spędzić wakacje z dziećmi gdy pada?
Pociechy08-08-11
Deszczowy dzień szczególnie podczas wakacji wcale nie musi być nudny. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby ciekawie zorganizować czas naszym pociechom.
czytaj dalej >>
Nastolatek na wakacjach Nastolatek na wakacjach
Pociechy18-07-11
Bycie mamą nastolatka nie jest łatwą sprawą. Jeszcze trudniej bywa, gdy nasze dziecko – wydawałoby się – jeszcze przecież takie małe – nagle chce samodzielnie wyjechać na wakacje. I to jest przeważnie ten pierwszy moment, gdy dociera do nas, że ani ono takie małe, ani za bardzo odmówić nie ma jak, bo przecież w tym wieku to się samemu jeździło pod namioty...
czytaj dalej >>
Rzeczy, które musisz mieć, gdy urodzi się maluszek Rzeczy, które musisz mieć, gdy urodzi się maluszek
Pociechy24-05-11
Mamy, które spodziewają się pierwszego dziecka, muszą się dobrze zastanowić, zanim kupią niezbędne przedmioty dla ich pociechy. Pieniędzy na maleństwo trzeba wydać sporo, a producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowych, ulepszonych produktów. Łatwo jest się pomylić.
czytaj dalej >>
Scooby-Doo powraca! Scooby-Doo powraca!
Pociechy09-05-11
Straaasznie fajna Kolekcja Scooby-Doo w kioskach już od 10 maja!
czytaj dalej >>
Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki
Pociechy07-05-11
Nie przestrzegają norm społecznych, mówią wulgarnym językiem, palą, piją, kradną, narkotyzują się. Nie mają zainteresowań, pasji, a jedyne, na czym się znają to gry komputerowe, zwłaszcza popularne strzelanki. Rodzice zwalają winę na szkołę, szkoła na rodziców. Współczesne nastolatki – jakie są i kto ponosi za to odpowiedzialność?
czytaj dalej >>
Sposoby na spokojny sen noworodka Sposoby na spokojny sen noworodka
Pociechy28-04-11
Po porodzie, kiedy młoda mama wraca z maluchem do domu, najbardziej potrzebny jest jej spokój, by mogła wrócić do sił. To samo dotyczy dziecka – ono też wiele przeszło. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Dziecko, które niedawno przyszło na świat może mieć problem z przystosowaniem się do nowego środowiska. Naturalną reakcją na tak duży wysiłek powinien być wzmacniający sen. Co zrobić, gdy zamiast spać – dziecko płacze? Jak mu (i sobie) pomóc?
czytaj dalej >>
Bikini dla dziewczynek Bikini dla dziewczynek
Pociechy19-04-11
Mała dziewczynka na plaży – ale w czym? Na golasa, w samych majteczkach czy jednoczęściowym kostiumie kąpielowym? A może w bikini? I do tego w staniku push up z wkładkami imitującymi prawdziwy biust?
czytaj dalej >>
Karmić piersią - czy zawsze i wszędzie? Karmić piersią - czy zawsze i wszędzie?
Pociechy11-04-11
W minionym tygodniu media doniosły, że karmiącą matkę wyproszono z galerii sztuki. Pomimo tego, że kobieta kupiła bilet, a do karmienia wybrała odosobnioną salę. Jak to więc jest z tym karmieniem piersią? Że drogocenne dla dziecka, to wiadomo od dawna. Że najwygodniejsze dla matki – również. Czy jednak powinnyśmy karmić zawsze i wszędzie, czy może jednak chwilę pomyśleć, zanim wyciągniemy na wierzch pierś w publicznym miejscu?
czytaj dalej >>
Czy nasze dzieci powinny grać na komputerze? Czy nasze dzieci powinny grać na komputerze?
Pociechy10-04-11
Od kilku lat specjaliści prowadzą ognistą dyskusję o tym, czy dzieci powinny używać komputera i grać w ogólnie dostępne gry komputerowe. Początkowo pomysł takiego wypełniania maluchowi czasu był całkowicie torpedowany przez środowiska pedagogiczne oraz samych rodziców, jednak od ponad trzech lat tendencja ta wyraźnie się zmienia.
czytaj dalej >>
Jaki jest trzylatek? Jaki jest trzylatek?
Pociechy06-04-11
Myślisz, że po okresie tzw. buntu dwulatka, Twój maluch przeistoczy się w łagodnego baranka? Nic bardziej mylnego. Trzylatek jest bardzo skupiony na sobie, buntuje się, gdy coś idzie nie po jego myśli.
czytaj dalej >>
Mały introwertyk Mały introwertyk
Pociechy23-03-11
Ludzie przebojowi lepiej radzą sobie w życiu. Nie krępują się, nie wstydzą, otwarcie sięgają po to, co jest dla nich najlepsze. Potrafią czerpać korzyści i cieszyć się z zysku. Pewnie niejedna z nas chciałaby wychować dziecko na takiego człowieka. Aby być spokojną o jego przyszłość – o to, że w każdej sytuacji sobie poradzi. Co jednak, gdy dziecko nie przejawia inicjatywy? Jest wycofane, skryte, więcej myśli niż działa? Czy można zmienić naturę małego człowieka?
czytaj dalej >>
PRÓBY UNIEZALEŻNIANIA SIĘ DZIECKA OD RODZICÓW PRÓBY UNIEZALEŻNIANIA SIĘ DZIECKA OD RODZICÓW
Pociechy20-03-11
Już pod koniec pierwszego roku życia możemy zaobserwować przejawy fizycznego uniezależniania się dziecka od rodziców. Mimo, że są one niewielkie to jednak następują coraz intensywniej stopniowo przechodząc także w próby uniezależnienia psychicznego. Tylko dzięki tym małym kroczkom następującym po sobie od najwcześniejszych etapów rozwoju dziecko będzie w stanie samodzielnie podejmować decyzje oraz poznać swoje oczekiwania w stosunku do innych ludzi, a także oczekiwania innych w stosunku do niego.
czytaj dalej >>
Czy z dzieckiem naprawdę trzeba się bawić? Czy z dzieckiem naprawdę trzeba się bawić?
Pociechy09-03-11
Oczywiście, że trzeba. Niezaspokojenie potrzeby dziecięcej zabawy wpływa niekorzystnie na emocjonalny rozwój malucha. Nie oznacza to jednak, że musisz poświęcać na zabawę pół dnia...
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Marzena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Anetta
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - Molik
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite