Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
6 kroków do samodzielnego jedzenia 6 kroków do samodzielnego jedzenia
Pociechy06-09-12
Nauka samodzielnego jedzenia to spore wyzwanie i dla mamy i dla maluszka. Jak zachęcić dziecko do jedzenia? Jak ułatwić mu korzystanie z kubeczka czy maleńkich sztućców? Niezależnie od tego czy twoje dziecko jest jeszcze przed rozszerzaniem diety, czy już zaczęliście wprowadzać nowe pokarmy, przeczytaj kilka istotnych wskazówek.
czytaj dalej >>
Idziemy do piaskownicy Idziemy do piaskownicy
Pociechy02-07-12
Mama podchodzi do swojego synka, który siedzi z zadowoloną miną w kącie piaskownicy. - Stasiu, co masz w buźce?- pyta z zaciekawieniem. - Mięsko- odpowiada rezolutny smyk. - A skąd je wziąłeś? - Przypełzło…
czytaj dalej >>
Choroba lokomocyjna u dziecka Choroba lokomocyjna u dziecka
Pociechy08-05-12
Wiele osób cierpi na tę dolegliwość. Nie ma się zatem co dziwić naszym pociechom, że i ich to dotyka. Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?
czytaj dalej >>
Białe plamki w buzi dziecka Białe plamki w buzi dziecka
Pociechy26-03-12
Twoje maleństwo ma podejrzane krostki w buzi? Przyjrzyj się im uważnie to mogą być pleśniawki.
czytaj dalej >>
Gdy matka nie cieszy się z narodzin dziecka Gdy matka nie cieszy się z narodzin dziecka
Pociechy12-03-12
Po dziewięciu miesiącach upragnione i wyczekane maleństwo przyszło na świat, a ty zamiast się cieszyć zamartwiasz się, że nie będziesz dobrą matką? Dopadają cię wątpliwości, masz wahania nastroju? Uważaj, to może być początek depresji poporodowej.
czytaj dalej >>
Pijesz? Uważaj. Pijesz? Uważaj.
Pociechy28-02-12
Ciąża to czas wzmożonej ostrożności. Dbamy już nie tylko o siebie ale także o dziecko. Co może grozić potomkowi, gdy matka do obiadu lubi wypić lampkę wina, nie rezygnuje z imprez i nie zmienia swojego stylu życia przez okres ciąży? Dziecko może być narażone na wpływ działania zespołu FAS (Fetal lcohol Syndrome), czyli zespół alkoholowy płodu.
czytaj dalej >>
Wrażliwy problem Wrażliwy problem
Pociechy19-02-12
Zauważyłaś u swojej pociechy zaczerwienienia i podrażnienia skóry w okolicach ud, narządów płciowych lub na pupie? Nie lekceważ tego, być może to pieluszkowe zapalenie skóry.
czytaj dalej >>
Dlaczego dałaś mi tak na imię? Dlaczego dałaś mi tak na imię?
Pociechy17-02-12
W ubiegłym roku najpopularniejszym imieniem żeńskim była Lena, a chłopięcym Szymon. Kolejno uplasowały się: Maja, Zuzanna, Julia i Aleksandra oraz Jakub, Kacper, Filip i Michał. Czym kierujemy się w doborze imienia dziecku?
czytaj dalej >>
Gdy mama musi wyjść Gdy mama musi wyjść
Pociechy13-02-12
Prędzej czy później nadchodzi ten okres, kiedy mama chociaż na chwilę musi zostawić dziecko pod opieką kogoś innego. To pierwsze rozstanie jest stresujące dla obu stron. Żeby uniknąć płaczu powinnaś przygotować malucha na chwilowe rozstanie.
czytaj dalej >>
Z maluchem w aucie Z maluchem w aucie
Pociechy13-02-12
Trwają ferie zimowe. To dobry czas na wycieczkę z maluchem. Pytanie tylko, jak przetrwać samochodową podróż z dzieckiem? Przecież całego domu do auta nie zabierzemy...
czytaj dalej >>
(Nie)zwykły leń (Nie)zwykły leń
Pociechy13-02-12
Czy twoje dziecko jest zdolne, ambitne, szybko się uczy i pomimo tego ma ciągłe zaległości w nauce? Z dnia na dzień, a potem z godziny na godzinę odkłada odrabianie lekcji, stosowny ku temu czas wykorzystując na przykład na czytanie książek czy surfowanie po internecie? Martwisz się, niepokoisz, irytujesz i nazywasz swoje dziecko leniem, podczas gdy ono być może cierpi na pewną dolegliwość...
czytaj dalej >>
Pieluszki wielorazowe LULAJBABY, zaoszczędź 3000! Pieluszki wielorazowe LULAJBABY, zaoszczędź 3000!
Pociechy10-02-12
Pieluszka wielorazowa typu "kieszonka" jest uniwersalna a jej zakres stosowania: od narodzin do końca okresu pieluszkowania (13-15kg).
czytaj dalej >>
Muzyka w życiu dziecka Muzyka w życiu dziecka
Pociechy01-02-12
Szczęśliwy dom to taki, w którym nikt nie ma oporów, by coś zaśpiewać. Śpiew odpręża, dodaje energii i nastraja optymistycznie bez względu na to, czy ktoś ma talent wokalny czy nie. Dzieci są tutaj szczególnymi odbiorcami, otwartymi na zróżnicowane dźwięki. Poprzez muzykę poznają świat, różne kultury, nowe słowa i nieznane dotąd opowieści.
czytaj dalej >>
Zdrowe dzieciństwo Zdrowe dzieciństwo
Pociechy22-01-12
Gdy oczekujemy narodzin dziecka, przygotowujemy się długo na wielki dzień - narodzin. Urządzamy pokoik, kupujemy ubranka, chodzimy do szkoły rodzenia i uczymy się opiekować naszym skarbem. Myślimy o dziecku jak o maluszku, kruszynce. Nie wiadomo kiedy mija rok, dwa, trzy. Przychodzi pora poszukiwań – trzeba wybrać odpowiednie przedszkole.
czytaj dalej >>
Ferie w domu Ferie w domu
Pociechy22-01-12
W niektórych województwach trwają już zimowe ferie świąteczne. A wraz z nimi odwieczny dylemat rodziców: co tu zrobić z dziećmi, jeśli nie stać nas na wyjazdowy wypoczynek.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - antosia24
Galeria - MARYANA
Galeria - Żonka111
Galeria - Marzena
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - plumka6
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite