Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Angielski od kołyski? Angielski od kołyski?
Pociechy19-06-09
Hello Baby! Czyli kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego? Kiedy zacząć uczyć nasze pociechy języków obcych? Im wcześniej tym lepiej. Dzieci bez wysiłku uczą się nowych dźwięków, słów wyrażeń. Do dwunastego roku życia mimowolnie absorbują język, uczą się go na tych samych zasadach, co języka ojczystego. Potem ta umiejętność zanika.
czytaj dalej >>
Wakacje – i co dalej? Wakacje – i co dalej?
Pociechy09-06-09
Już niebawem – bo 19 czerwca po raz ostatni zabrzmi szkolny dzwonek uroczyście obwieszczając zakończenie roku szkolnego. Nasze pociechy z niecierpliwością czekają na ten dzień, gdyż oznacza on koniec szkolnych obowiązków i wakacyjną swobodę. Teraz pozostanie tylko spakować plecak i ruszać na spotkanie z przygodą. Tak być powinno, ale niestety ze względów finansowych nieliczni uczniowie wyjadą na wakacje. Większość zmuszona będzie do spędzenia wolnego czasu w miejscu swego zamieszkania.
czytaj dalej >>
Dlaczego warto chodzić z maleństwem na basen? Dlaczego warto chodzić z maleństwem na basen?
Pociechy08-06-09
Rodzice często zadają sobie pytanie: czy warto iść z maleństwem na basen? Odpowiadam: warto, jeśli dysponują czasem i są przekonani do uczestnictwa dziecka w takich zajęciach.
czytaj dalej >>
Jubileusz 200. odcinka „Domisiów” Jubileusz 200. odcinka „Domisiów”
Pociechy01-06-09
W Dniu Dziecka, 1 czerwca br. w siedzibie TVP podczas nagrania 200. odcinka „Domisiów”, swoich ulubieńców odwiedziła grupa dzieci z warszawskich przedszkoli i szkół. Jubileuszowy odcinek pt., „Co każdy Domiś zjadać powinien?” młodzi widzowie zobaczą we wrześniu w Jedynce. Program, emitowany w każdą niedzielę ok. godz. 8.45 w TVP1, realizuje zadania misji telewizji publicznej z zakresu edukacji, przyczyniając się tym samym do wychowywania najmłodszych.
czytaj dalej >>
Przyjęcie komunijne – skromnie czy wystawnie? Przyjęcie komunijne – skromnie czy wystawnie?
Pociechy01-05-09
I Komunia Święta to ogromne przeżycie, nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców. To przecież oni czuwają nad przygotowaniami do sakramentu, organizują przyjęcie, pilnują idealnego przebiegu całości. I to oni decydują w jakiej formie i gdzie odbędzie się komunijne przyjęcie. A to, jak się okazuje, wcale nie jest łatwym zadaniem…
czytaj dalej >>
WIOSENNY MALUCH WIOSENNY MALUCH
Pociechy19-03-09
Czekasz z utęsknieniem na pierwsze promienie wiosennego słońca, na zielone, małe listki na drzewach, na ciepłe dni wolne od tony ubrań… Z niecierpliwością wypatrujesz końca zimy, która tak bardzo dała się wszystkim we znaki. Czujesz, że ona jest już tuż, tuż… WIOSNA!
czytaj dalej >>
Kolejne dziecko a emocje rodziny. Kolejne dziecko a emocje rodziny.
Pociechy16-03-09
Pojawienie się nowego członka w rodzinie jest doniosłym i wnoszącym w jej funkcjonowanie ogromne zmiany wydarzeniem. Towarzyszy temu atmosfera intensywnych przygotowań i wielkiego oczekiwania.
czytaj dalej >>
Mamo, ja chcę psa! Mamo, ja chcę psa!
Pociechy16-03-09
Sierść na ubraniach, obowiązek wyprowadzania psa, wizyty u weterynarza – oto stereotypowe wyobrażenie posiadania zwierzęcia w domu. Niewątpliwie nowy mieszkaniec wprowadzi na początku lekkie zamieszanie, jednak nie zapominajmy o zaletach jego obecności w naszym życiu – szczególnie, gdy w domu jest dziecko.
czytaj dalej >>
Dziecko idzie na bal karnawałowy Dziecko idzie na bal karnawałowy
Pociechy01-02-09
Czy wiesz już, w co ubierzesz swoje dziecko na bal karnawałowy? Obojętnie, czy to jeszcze przedszkolak, czy też dziecko w wieku szkolnym, każde chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo a my musimy im w tym pomóc. Dzieci czekają na ten dzień z niecierpliwością i jest to dla nich wspaniała, magiczna chwila.
czytaj dalej >>
Szkoła dla sześciolatka? Szkoła dla sześciolatka?
Pociechy19-01-09
Dzięki projektowi nowej reformy edukacji wielu rodziców dzieci w wieku 6 lat stanęło przed dylematem: czy posłać w tym roku naszego sześciolatka do szkoły? I choć ani maluch nie jest przygotowany na podjęcie nauki szkolnej, ani szkoła, która ma go edukować, nie jest w pełni przygotowana na podjęcie tego zadania, to jednak rodzice muszą się na coś zdecydować.
czytaj dalej >>
Magiczne Święta przedszkolaka. Magiczne Święta przedszkolaka.
Pociechy11-12-08
Magia Świąt towarzyszy nam od dzieciństwa. Każdy z nas przeżywał swoje pierwsze święta inaczej, ale ważne jest, żeby wziąć z nich same te dobre wspomnienia i nauczyć się je pielęgnować.
czytaj dalej >>
Kiedy dziecko nie chce jeść. Kiedy dziecko nie chce jeść.
Pociechy08-11-08
Z pewnością każda z nas zastanawiała się niejednokrotnie, dlaczego dziecko nie chce jeść? Apetyt to indywidualna kwestia każdego człowieka. Zależy od okresu rozwoju, żywotności oraz wieku. Być może warto zastanowić się, co jest powodem utraty łaknienia.
czytaj dalej >>
Hipoterapia okiem instruktora. Hipoterapia okiem instruktora.
Pociechy28-10-08
Czy można pomóc chorym dzieciom? Ile trudu, wyrzeczeń i łez kosztuje wychowanie niepełnosprawnego dziecka? Czy nasze starania, żeby jakoś pomóc im w cierpieniu, zostaną nam kiedyś wynagrodzone?
czytaj dalej >>
Więcej melisy?! Więcej melisy?!
Pociechy08-09-08
Ciągłe kłopoty z dziećmi potrafią nam zatruć nie tylko dobrze zapowiadający się dzień, podkradają nam też dobry nastrój oraz pewność siebie. Zwłaszcza matkom świadomym swych słabości i niedociągnięć, zwłaszcza tym, które chciałyby być matką idealną, a w przyszłości żyć spokojnie wiedząc, że zrobiły wszystko, żeby wychować swoje pociechy na ludzi kochanych i kochających, na docenianych i doceniających, otwartych i kreatywnych oraz pełnych wiary w siebie.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - madziuleczka85
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - viki
Galeria - Edu91
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite