Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego
Umiejętność pływania powinno posiąść każde dziecko. Dzięki temu otworzą się przed nim nowe, nieznane wcześniej możliwości. Pływanie to bowiem doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu.

Pozwala nie tylko na świetną zabawę, ale pozytywnie wpływa także na rozwój naszego dziecka. Na etapie, kiedy nasza pociecha intensywnie się rozwija, sport ten pomaga wzmocnić mięśnie kręgosłupa i sprzyja ukształtowaniu prawidłowej postawy ciała, dlatego też warto zabierać dziecko na basen już od pierwszych miesięcy życia. Ponadto, umiejętność pływania potrzebna jest także wtedy, gdy planujemy spędzić wakacje nad morzem lub jeziorem. Dziecko, które nie potrafi pływać znudzi się takim wypoczynkiem już po kilku dniach. Ciężko będzie je także namówić na rejs jachtem czy skorzystanie z rowerka wodnego. Nieprzyzwyczajone do wody dziecko zwyczajnie będzie się bało takich aktywności. Umiejętność pływania pozwoli mu natomiast oswoić strach przed wodą i czerpać radość ze wszystkich rozrywek, które oferują takie miejsca.


 


Im wcześniej rozpoczniemy więc naukę pływania z dzieckiem, tym lepiej. Wynika to z faktu, że maluchy mają naturalną zdolność poruszania się po środowisku wodnym, zaczerpniętą z okresu życia płodowego. Nie czują więc takiego strachu przed wodą jak starsze dzieci. Z tego względu warto uczyć je pływać od samego początku. Aby nauka ta przebiegała jednak w bezpieczny sposób należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Po pierwsze, rodzic powinien być zawsze obecny w pobliżu dziecka, dzięki temu nasza pociecha wie, że nad nią czuwamy i może swobodnie oddać się zabawom w wodzie. Na początku pozwalajmy dziecku bawić się w brodziku. Kiedy przyzwyczai się ono do przebywania w środowisku wodnym, możemy spróbować zabrać go na głębszą wodę. Pamiętajmy jednak, aby cały czas trzymać dziecko na rękach. Po drugie, w dalszym etapie nauki dobrze jest kupić dla naszej pociechy specjalne koło do pływania. W pewnym sensie zastąpi ono nasze ręce, pozwalając dziecku utrzymać się na wodzie oraz samodzielnie w niej poruszać. Odpowiednie dla dzieci kółka do pływania można znaleźć w sklepie Asport-Junior.pl.


 


Wyposażone w takie koło dziecko szybko poczuje, że nic mu nie zagraża i z pewnością zacznie wykonywać ruchy rąk i nóg pozwalające mu na pokonanie coraz to większych, basenowych dystansów. Warto zachęcać dziecko do takiego właśnie zachowania, a z czasem pokazywać mu ruchy do poszczególnych stylów pływackich. Dzięki temu łatwiej będzie mu potem poruszać się w wodzie bez pomocy gadżetów wypornościowych. Od samego początku powinno się także uczyć dziecko zanurzania pod wodą i nurkowania. Musi ono wiedzieć, że czasami woda może gwałtownie przedostać się do jego oczu i powodować dyskomfort. Takie sytuacje są codziennością każdego pływaka, dlatego warto, by Twoje dziecko było na nie gotowe i wiedziało jak sobie z nimi radzić.


 


Wszystkie powyższe działania prędzej czy później doprowadzą do tego, że dziecko zacznie samodzielnie utrzymywać się na wodzie. Nawet jeśli na początku będzie potrafiło przepłynąć jedynie niewielką odległość, już jest to jakiś sukces. Takie rzeczy należy koniecznie mówić maluchom, gdyż tylko przez docenienie ich postępów możemy zmotywować je do dalszej nauki. Wraz z kolejnymi wizytami na basenie, poruszanie się w wodzie powinno iść naszemu dziecku coraz lepiej. Kiedy zobaczymy, że czuje się ono bardzo pewnie lub gdy powie nam, że chce pływać samodzielnie, oznacza to, że nadeszła pora na kolejny krok. Dalsze etapy nabywania umiejętności pływackich będą polegały na zapoznaniu dziecka z wybranymi technikami pływania połączonym z ich doskonaleniem.


 


Troska o to, aby dziecko nauczyło się pływać już w pierwszych latach życia, to najlepsza inwestycja w jego zdrowie i dobre samopoczucie. Warto podjąć ten wysiłek, a z pewnością nasza pociecha będzie nam bardzo wdzięczna za to, co dla niej zrobiliśmy.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Idzie zima, wracają problemy z pęcherzem…. Kariera czy macierzyństwo? Fitoterapia w walce z wirusami. Oko w oko z problemem suchości oczu Biznes mama = biedna mama? Wakacyjne apartamenty na Riwierze Adriatyckiej! Stay Comfy nowa marka ubrań dla dzieci O czym przyszła mama powinna wiedzieć? Duży problem w małej głowie Korekcja wady wzroku u dzieci
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - ania23
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite