Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Mój poród w Norwegii
Moja historia nie jest może zbyt oryginalna, ale prawdziwa. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży skakałam z radości. Staraliśmy się o maluszka już długo i właściwie już miałam nas zarejestrować do kliniki niepłodności. Nagle 2 kreseczki, a mi serce podskoczyło do gardła i nigdy przedtem nie byłam tak szczęśliwa.
Całą ciążę przechodziłam dobrze, jedynie byłam bardzo mocno opuchnięta. Chodziłam regularnie do lekarza i wszystko było pod kontrolą. Jednak na poród zdecydowałam się zagranicą, ponieważ mój mąż jest Norwegiem.
Pojechaliśmy do Norwegii kiedy byłam w 8 miesiącu ciąży.

Termin miałam wyznaczony na 12 czerwca, ale Hania nie spieszyła się na świat.
Tamtejsi lekarze kiedy już było prawie 2 tygodnie po terminie postanowili, że wywołają poród hormonami. Tak też było. Jednak z powodu komplikacji, których nie chcę tu opisywać, gdyż nie o tym ma być mowa, zdecydowano o cesarskim cięciu.

Hania urodziła się śliczna i zdrowa i....głodna :)
Po 2 godzinach na sali pooperacyjnej przystawiono mi ją do piersi, a tu nic.
Przez kilka następnych dni nie miałam pokarmu, jedynie troszkę siary. Hania była bardzo głodna i płakała w niebo głosy, ja byłam bardzo zdenerwowana.
Nieciekawa sytuacja.

Prosiłam położne o trochę mleka sztucznego dla Hani, gdyż była tak głodna, ale one za nic nie chciały się zgodzić. Mówiły albo sztuczne mleko, albo moje. Ja chciałam karmić piersią, ale prawie nie miałam pokarmu. (Po cesarskim cięciu ten proces trwa podobno dłużej).

Kategorycznie stwierdziłam, że chcę karmienie mieszane, położne na to, że absolutnie nie.
W końcu wezwano do mnie szefową wszystkich położnych, aby wpłynęła na moją decyzję. Ja się zaparłam,że to moje dziecko i taka jest moja decyzja i rzeczywiście od tego czasu dokarmiały Hanię sztucznym mlekiem, a ja ją jak najczęściej przystawiałam do piersi. Ostrzegały mnie, że jak Hania zacznie pić sztuczne mleko to odrzuci pierś - nic takiego się nie stało.

Po paru dniach kiedy położne naciskały mi piersi i widziały jak mało z nich leci pokarmu to przyniosły mi laktator elektryczny i mleko popłynęło. uff...

Od tego czasu Hania jest zakochana w mleku mamy :) a ja mimo początkowych trudności cieszę się, że mogę podarować córeczce ten wspaniały dar jakim jest mleko mamy.
 
Jeszcze na koniec dodam, że moje rozmowy z położnymi jak i poród odbywały się w języku norweskim i angielskim ;)
 
Teraz już jesteśmy z powrotem w Polsce, a ja cieszę się macierzyństwem.
 

Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!
--- kodle ---


Tagi: emocje, historia, historie, internautki, karmienie piersią, Norwegia, o ciąży, o porodzie, opowiadanie, z życia wzięte
Podobne artykuły:
Czarny weekend Co zrobić – urodzić czy usunąć? Mam 30 lat i jestem dziewicą Czy warto...? Mój przyjaciel gej Romans z kobietą Nie kocham mojego męża... Kochając drania Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek On – doświadczony, a ona – dziwka
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - viola88viola
Galeria - MARYANA
Galeria - crysaliska
Galeria - kingau
Galeria - anaid13
Galeria - alergena
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite