Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Mamo, jestem gejem
Być może nigdy nie usłyszysz tych słów, ale co jeśli jednak...?
Uważamy się za tolerancyjnych. Lubimy mówić o różnych obliczach tolerancji, często, długo i z różnymi osobami. Prezentujemy liberalne poglądy, przyznając innym prawo do zarządzania własną seksualnością. Gorzej jednak, gdy z homoseksualizmem zetkniemy się na własnym podwórku, a co jeszcze gorsze – tę prawdę wyzna nam nasze dziecko.


Nie tak cię wychowaliśmy
Wtedy cały nasz świat staje na głowie. No bo jak to, „przecież nie tak cię wychowaliśmy, dlaczego nam to robisz, opanuj się, na pewno ci się tylko wydaje, przecież nie możesz być taki/taka”. To najczęstsze reakcje na wieść o homoseksualizmie dziecka.
Po części usprawiedliwione szokiem, ale jednak zawsze krzywdzące i raniące.
A przecież sama dobrze wiesz, że na preferencje seksualne nie mamy wpływu. Nie można powiedzieć sobie „podniecają mnie tylko osoby przeciwnej płci” i czekać, aż myśl przejdzie w czyn. To niezależne od nas, niedziedziczone po rodzicach ani dziadkach ani też nienormalne czy zboczone. Owszem, chciałabyś mieć kiedyś wnuki, ale nawet będąc matką heteroseksualnego dziecka, nie możesz w stu procentach być pewną zostania babcią. Nie wszyscy ludzie chcą albo mogą mieć dzieci.


Nie będziemy mieć wnuków
A jeśli nie o wnuki chodzi, to o co? Przecież to, co robi każdy człowiek w sypialni, jest jego prywatną sprawą. Myślisz, że jeśli twój syn albo córka jest homoseksualny, to zaczniesz odczuwać skutki jego preferencji w waszym codziennym życiu? Przecież to kompletna bzdura. Czy nie lepiej zaakceptować po prostu fakt, że twoje dziecko jest szczęśliwe?
Martwisz się tym, że geje skaczą z kwiatka na kwiatek i trudno im o stały związek. Być może, ale wcale nie jest dużo łatwiej i heterykom. Ludzie się poznają, próbują być razem, ale nie zawsze im przecież wychodzi. Niczyja to wina, co najwyżej czasów – życia w nieustannym pędzie, zdobywania coraz to nowych kwalifikacji, pracoholizmu i zejścia potrzeby bliskości na dalszy plan.
Co jeszcze może zaprzątać twoje myśli? To, „jak” oni to robią. Wybacz, moja droga, ale to już kompletnie nie jest twoja sprawa. Tobie nikt nie zagląda do łóżka i ty także nie powinnaś. Jedyne, co możesz dać w tej sytuacji dziecku, to twoją akceptację, zrozumienie i wsparcie. Nawet jeśli do końca nie rozumiesz...Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

--- Magda Wieteska ---


Tagi: córka lesbijką, dojrzewanie, dziecięcy, emocje, gej, homoseksualizm, lesbijka, młodzież, młodzieży, mój syn jest gejem, syn gejem, wyznanie
Podobne artykuły:
Dwie mamusie, dwóch tatusiów Gra w „Słoneczko” ... chodzisz ze mną Ty! Awantura z powodu zakładu Bikini dla dziewczynek Powakacyjna depresja Nie będę z tobą spał, jesteś za gruba Matka zniszczyła moje dzieciństwo! Co zrobiłoby twoje dziecko bez komórki? Nie muszę, ale chcę
dodaj komentarz
Kaja  06-02-11 06:27
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - plumka6
Galeria - skiba7
Galeria - crysaliska
Galeria - MARYANA
Galeria - anaid13
Galeria - olmis
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite