Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Jak wybrać idealną nianię?
Na czas wakacji wiele żłobków i przedszkoli zostaje zamknięte. Psycholog i terapeuta dzieci i młodzieży oraz ekspert portalu Niania.pl radzi, na co zwrócić uwagę, gdy szukamy niani dla dziecka na czas przerwy letniej. W związku z zamknięciem niektórych instytucji opieki nad dziećmi, rodzice są zmuszeni szukać niań dla dzieci na okres wakacji. Na co zwrócić uwagę, gdy szukamy niani tylko na dwa miesiące?

Gdy szukamy niani tylko na dwa miesiące warto zwrócić uwagę na jej dyspozycyjność i kontakt z dzieckiem.


Monika Perkowska, psycholog i terapeuta dzieci i młodzieży oraz ekspert portalu Niania.pl radzi, na co zwrócić uwagę, gdy szukamy niani dla dziecka na czas przerwy letniej.


Oczywiście bądźmy uczciwi wobec pracownika i powiedzmy jasno i wyraźnie, że szukamy osoby do pomocy tylko na krótki okres - wtedy też zniwelujemy wszelkie nieścisłości komunikacyjne. Konieczne jest, aby na początku dziecko przebywało razem z nianią i rodzicem. Gdy nowa osoba sprawdzi się przez pierwszych kilka dni, spokojnie możemy zatrudnić ją na dłużej. 


Czy dziecko powinno mieć decydujący głos przy wyborze niani?


W podjęciu decyzji najważniejsza powinna być relacja między nianią a dzieckiem - jeśli jest oparta na wzajemnym zaufaniu, swobodzie, rozumieniu siebie, na pewno przyniesie wiele dobrego w życiu dziecka. Może się zdarzyć, że nasza pociecha nie chce zostać z nianią nie dlatego, że niania robi coś źle, ale po prostu dlatego, że woli pozostać z rodzicami. Polegajmy na naszej intuicji i obserwacji - jeśli widzimy, że nasze dziecko dobrze czuję się z nianią, możemy jej zaufać. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu opiekunki oczywiście podejmują rodzice. 


Co zrobić, gdy zauważymy, że dziecko i niania się nie dogadują? Dać im czas czy od razu zdecydować się na zmianę?


Możemy dać kilka dni na zapoznanie się dziecku z nianią. Jeśli mimo upływu czasu, ich relacja jest nadal trudna, znajdźmy inną osobę. Relacja dziecko-opiekun powinna być swobodna, pełna zrozumienia i sympatii. 


Czy niania powinna ingerować w wychowanie dziecka? W jakim stopniu?


Niania powinna współpracować z rodzicami w zakresie wychowania dziecka - w końcu spędza z nim wiele godzin. Dobrze jest przedstawić swój punkt widzenia na wychowanie i zapytać o poglądy niani. Jeśli nie możemy dojść do porozumienia, poszukajmy osoby, która ma podobny styl wychowawczy. Małe rozbieżności zawsze się zdarzają, ale stanowią tylko dobry początek dyskusji i rozmów. Jeśli powierzamy komuś pociechę na kilka godzin, z góry możemy założyć, że nowa relacja wpłynie na rozwój dziecka - stąd śmiało można powiedzieć, że niania ma wpływ na wychowanie malca. 


Czy jakość kontaktu niani z rodzicami przekłada się na jakość kontaktu opiekunki z dzieckiem?


Oczywiście, z wysokim prawdopodobieństwem nasza relacja z nianią przełoży się na jej relację z dzieckiem. Warto dbać o prawidłową komunikację z opiekunką, aby atmosfera w naszym domu była dobra dla rozwoju dziecka. Wzajemny szacunek zawsze się opłaca. 


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Dziurawa kieszeń Polaka Sylwetka współczesnej eko kobiety Miłorząb japoński Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka - ZMIANA DOSTAWCY ENERGII – WARTO? Domy i apartamenty wakacyjne na majówkę! Bezpłatne warsztaty programowania komputerowego Sposób na lepszą odporność
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - e88e
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - alasoniq
Galeria - Marlena
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite