Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Fryzura dla pierwszoklasisty
Fryzura małego dziecka musi łączyć ze sobą dwie cechy – wygodę i łatwość w uczesaniu. Wiele dorosłych kobiet przypomina sobie lata, gdy jako małe dziewczynki miały długie włosy i każdego dnia przeżywały tortury codziennego czesania..
Pierwszoklasista powinien wyglądać wdzięcznie w swoim uczesaniu, nie powinien zbytnio odstawać od rówieśników, ponieważ inność budzi (niestety) agresję. W tym okresie dziewczynki najczęściej zaczynają zapuszczać włosy do I Komunii i dlatego większość dziewczynek wita pierwszą klasę podstawówki z półdługimi lub całkiem długimi włosami.

Fot. Katarzyna Piwecka FOTOGRAFIA RODZINNA Poznań
http://www.katarzynapiwecka.pl/


Planując uczesanie dla swojego dziecka pamiętajmy, że, dotyczy to przede wszystkim dziewczynek, włosy dziecka w tym wieku są jeszcze bardzo delikatne – w większości wypadków bliżej takim włosom do tych niemowlęcych niż osoby dorosłej – włosy wzmacniają się zazwyczaj w okresie pokwitania. Niewskazane są dla nich wszelkie uczesania, w których włosy są dość sztywno spięte gumką – można w koński ogon lub kitki spinać włosy dziewczynek za pomocą delikatnych frotek, które nie pozwalają na zbyt mocne napięcie włosów.

Nie należy w żaden sposób modelować fryzur dziecka, szczególnie, że ten zabieg wiąże się z używaniem gorących lokówek lub prostownic, albo gorącego strumienia powietrza z suszarki i naciągania włosów szczotką. Takie zabiegi na trwałe sprawia, że włosy dziecka będą w przyszłości słabsze niż mogły by być, gdybyśmy o nie należycie dbali.

We fryzurach dziecięcych unikajmy długich grzywek – takie trendy pojawiają się zarówno w damskiej, jak i męskiej modzie, a fryzury dzieci są jakby odbiciem tej mody. Jednak wchodząca w oczy grzywka nie tylko przeszkadza w pracy dziecku, ale bardzo często staje się przyczyną pogorszenia wzroku. Nie warto dla mody ryzykować zdrowiem dziecka, z tym na pewno zgodzą się wszyscy opiekunowie dzieci.

Mali chłopcy mogą mieć włosy ostrzyżone na krótko, na męski sposób – zazwyczaj dzieci w tym wieku są bardzo aktywne, chłopcy z zapałem kopią piłkę i dlatego krótka fryzura ułatwia codzienne mycie włosów, w których zazwyczaj jest sporo piasku, a głowa niejednokrotnie w ciągu dnia bywa zlewana potem. Jednak warto zapytać chłopczyka, jaką chce mieć fryzurę – wbrew temu co sądzimy mali chłopcy również przywiązują wagę do swojego wyglądu więc warto ich wysłuchać.

Od kilku lat pokutuje moda skazująca chłopców na ścinanie ich włosów na pazia – faktycznie dziecięca buzia chłopca w takiej fryzurze jeszcze łagodnieje niejedna mama dzięki temu widzi w swoim synku nadal maleńkiego Krzysia czy Jasia. Bardziej odpowiednia dla małego chłopca będzie fryzurka przypominająca nieco klasycznego irokeza, a gdy zostawimy na górze głowy nieco szerszy pas nieobciętych zbyt krótko włosów, to powstanie piękna fryzura, przypominająca nieco klasyczny nieład – obie wersje wymagają odrobiny lekkiego żelu do układania włosów i obie są bardzo twarzowe – o tym, że strzyżenie musi być perfekcyjne nie trzeba przypominać.

Małe dziewczynki można strzyc w niemal klasycznego boba, ale ich włoski są zazwyczaj zbyt cienkie by taki bob był efektowny, a unikamy stylizacji gorącymi metodami i wówczas należy zrobić jedno – postrzępić grzywkę , co nada fryzurze nowego wyrazu. Właściwie temat grzywki pojawia się również przy kręconych włosach – estetyczna i wygodna fryzura powstanie przy takich włosach i to niezależnie od ich długości, poprzez podpiecie grzywki nad czołem – nakjlepiej ładną kolorową frotką.

Jeśli dziewczynka zapuszcza włosy to można je spinać frotkami we wspomniany wyżej koński ogon lub kitki, a także powraca moda na różnego rodzaje warkocze – klasyczne, dobierane czy kłos i tu można dobrać jakąś fryzurkę dla dziewczynki.

Dzieci wyglądają uroczo w każdej fryzurce, przy jej wyborze pamiętać zawsze trzeba, by była wygodna i nie niszczyła włosów dziecka.Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
--- Jolanta Łapieniecka ---


Tagi: chłopcy, dziecko, dziewczęta, fryzura, fryzurka, moda, pierwszoklasista, strzyżenie, u fryzjera, włosy, z dzieckiem
Podobne artykuły:
Kobiety a fryzury Odważne fryzury u dzieci - tylko wymysły rodziców? Przegląd fryzur dla młodych matek Mini-kobietki Modna fryzura w czasie ciąży Sposoby na wzmocnienie włosów dziecka Niezła jazda, czyli dziecko w samochodzie Letnie metamorfozy Dlaczego warto chodzić z maleństwem na basen? Stres pierwszoklasisty
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anikirax
Galeria - Anetta
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - Hania
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite